Pasiuni care va hranesc sufletul...

voyage..nu stii ce spui...nu vad de ce ar fugi cineva de la un corp frumos si sanatos:D....de-ai vedea cum se holbeaza barbatii in sala de forta ...imi e si incomod:D
 
aha, l tine se impart deci in 2 categorii:
- cei adin sala de forta ... g
- si ceilalti (ale' fusta mamei) .. hmmm, booon.
Cam viziuni reduse (inguste) ai despre noi :p
 
nu am zis neaparata ca se impart in doua categorii..si sincer nu ii admir neaparat pe unii sau pe altii...la inceput muream de ras cand vedeam cum niste "mujici" sunt fixati pe muschii lor...respira/inspira de parca ar duce in spate un camion de nush cate tone:he:...dar mi-am dat seama ca mie imi place sa merg la sala si zic eu e un mod de viata sanatos...dupa ore bune petrecute la birou...stand pe scaun...sa mai faci si niste exercitii si sa ai grija de corpul tau sa nu sa se atrofieze:D
 
Snobism? Nu am observat asta, as zice placere si nevoie de a spune altora ceva despre care nu le pasa (in mare parte, pentru ca vor sa-si expuna propriele pasiuni:) ) dar... if you say so.
 
De curand am descoperit o noua pasiune: Tenisul de masa. Nu e atat de simplu pe cat pare, dar nici nu e foarte greu. Dupa ce merg la tenis, ajung acasa relaxata si implinita...
 
ah, e super tare... eram sceptic in privintza tenisului de masa... insa in casa am avut un campionat si m-au inscris shi pe mine pe lista... ei, ce mai, chinezii erau in frunte... eu am jucat cu un englez, shi m-a invins cu un avantaj mic, da asha m-am aprins ca mai vroiam :)
 
PiggyEFromHell;147870 said:
Snobism? Nu am observat asta, as zice placere si nevoie de a spune altora ceva despre care nu le pasa (in mare parte, pentru ca vor sa-si expuna propriele pasiuni:) ) dar... if you say so.

eu m-am referit la snobism la barbatii ca se uite la cum evolueaza bicepsele.. eu nu m-am referit la linar..
 
Aaa... dar te contrazic si aici. De ce sa fie snobism daca ma uit cum evoluiaza bicepsii mei? Doar nu vin la tine si iti arat bicepsii zicandu-ti.. ia te uita, am 3cm in plus...he he.
Multi sunt pasionati de asta si o fac din placere, din dorinta nu din snobism. Evident ca exista si exemplare exceptii dar asta e cu totul altceva. Daca iti verifici evolutia greutatii e snobism? Tu care esti fata...
 
PiggyEFromHell;147973 said:
Daca iti verifici evolutia greutatii e snobism? Tu care esti fata...

asta nu e snobism, e frica si ciuda in fiecare dimineata si uneori un scynset de bucurie, care-i tare rar ... :D
 
PiggyEFromHell;147973 said:
Aaa... dar te contrazic si aici. De ce sa fie snobism daca ma uit cum evoluiaza bicepsii mei? Doar nu vin la tine si iti arat bicepsii zicandu-ti.. ia te uita, am 3cm in plus...he he.
Multi sunt pasionati de asta si o fac din placere, din dorinta nu din snobism. Evident ca exista si exemplare exceptii dar asta e cu totul altceva. Daca iti verifici evolutia greutatii e snobism? Tu care esti fata...


uite ce rau esti :D
poti sa ma crezi, poti nu ... in viata mea nu am avut dorinta sa slabesc si sa ma uit cat cantaresc. la 15 ani avusem eu placere sa zic ca cantaream nu mai tin minte cat, dar imi placea cum arata corpul meu... de atunci incoace, incepusem sa adun in greutate si la momentul actual dupa parerea mea am putin exces de greutate..ceea ce pe mine nu ma deranjeaza in nici un mod, nici sa fac dragoste, nici sa imbrac blugi stransi, etcc, etc.! bagam si eu 5 centi cateodata ca mi-a slabi :biggrinn: , insa de la vorba pana la actiune e mult :) :) :) !

da referitor la snobism cu bicepsii...doar cand mi-am imaginat cum o fac barbatii, mi s-a parut un fel de snobism..si ce e rau in asta ca asa mi s-o parut?
 
Nu e rau ca ti s-o parut, dar unde vezi ca e bine?

Pai daca ai un usor exces de greutate (exces notabil probabil) ai grija cum te imbraci... blugi stransi (cum zici tu) care iti fac sa iasa kilele in afara ca spuma in halba de bere e demonstratie de prost gust si nu de liniste cu tine insuti.

Iar prietenul tau e absolut linistit cu excesul tau usor de greutatea?
 
ian porcusor, lasa tu excesul asta de kilograme... ce ii rau la existenta unuor locuri moi de pipait mai bine? :)

cat despre sala, am vazut un fenomen ciudat la barbatii care incep sa practice acest sport... nu se mai pot lasa, oricat s-ar umfla. si nu conteaza ca devine de-a dreptul scarbos, oricum lor li se pare ceva mega cool.
 
Mai porky sau nif-nif sau naf-naf cum vrei sa ti spunem? Fetele au o hipersensibilitate la exteriorul lor. Daca Oby zice ca are putin exces ,nu inseamna ca seamana cu bunica ta :) .
 
da-ti pai peste gura Piggy... nu sunt chiar asa de scarboasa ca sa imbrac peste mine oriCE ar evidentia excesul meu de kilograme.... si sa nu-ti para ca grasimea se revarsa ca Nistrul in perioada de flux.

prietenul meu mi-a interzis sa slabesc.

Spencer, tu nu-l numi pe :pig: Naf-Naf, caci hainele lor is faine si is decente, nu ca comportamentul dnului.:creer:

stii, adrenalina, am impresia dc piggy la noi e 'bolnav' dupa bicepsuri, inseamna ca ii plac fetele de genul inesa cu probleme de bulimie :D
 
Si eu ma duc uneori la sala.. mai rar, dar ma duc. Prefer mai degraba sa ies dimineata si sa fug, sa fac flotari, extensii, sa joc un meci de basket cu prietenii. Ceea ce vad la sala mi se pare un fel de "tortura" ... probabil ca nu trebuia sa folosesc ghilimelele. Daca cineva vrea sa arate mai bine, treaba lui, insa asta nu inseamna ca trebuie sa ridice greutati peste greutati k sa realizeze cresteri musculare peste cresteri cu descresteri.
Nu l invinovati pe porky.... cine stie, poate are si el un pic de exces... :D
 
Back
Top