Plecarea la munca pe vara in USA

Draga Codrin..
de ce zici ca sar peste anotimpuri?
daca anume acum este momentul cind se inscrie lumea la program.

calculeaza: in decembrie vin ofertele..
dar pina in decembrie tre' sa fie gata un set de documente care nu se fac intr-o zi.

Multumesc pentru sugestia cu intrebarile.
Am sa o iau in consideratie.

Cu readaptarea :)
stiu ca e groaznica..
lumea nu intelege ce se intimpla..
cum de .. unde.. de ce? :)

asta dureaza undeva o luna..
o sa treaca :)

Krown, Ce vrei as zici?

STM Acord este compania care presteaza servicii de Work And Travel si alte programe pentru Statele Unite si alte tari.

"student travel moldova" - daca luam dupa sens - asa este.

Pentru propria curiozitate poti vizita:

http://www.goUSA.md

sau

http://www.stm.travel

___________________________________
 
Mai Traveller tu de fapt ce treaba ai cu STM acord
lucrezi pentru ei deja nstati in git la oameni sunteti cu adevarat antipatici
din cauza ca va bagati asa cu japca in gitul oamenilor
si no mai ridica asa in slavi pe firma asta
ca nu se tine de cuvint promite multe
dar nu se tine de ele
tot te bagi asa in gitul oamenilor
 
NU vreu sa ma laud dar eu acuma sunt in USA. nu sunt cu work and travel, sunt exchange student, dar vreau sa va spun ca daca intradevar doritzi sa venitzi in state pregatitziva sa nu fie anume ceea ce va asteptatzi. Accept, tzara e superba, dar nu stiu americanii sa se veseleasca cum stim noi MOLDOVENII.
 
dada

eu cand am ajuns prima data acolo, am zis bah sa-mi bag p&%$, moldovenii nu stiu sa se distreze.
Student Travel compania e foarte mare si credeam ca o fi avand birou si in Md, dar nu cred ca STM acord e aia.
am fost de multe ori in state si de 2-ori cu work and travel... si stiu aproape pe de rost tot sistemul si ce documente trebuiesc, chiar ma gandeam sa-mi deschid eu o fransiza cu student adventure, dar s-au grabit altii inaintea mea.
 
Salutare la toata lumea
ma refer la cei care au fost in State sau care mai sunt cu ce firme ati fost din Moldova
sau daca a fost cineva in UNIVERSAL Park ORLANDO sau daac ati auzit ceva
cum e acolo cu jobul

STM nu este reprezentanta de la Student Travel Romania sunt doau firme diferite mersi mult
voi acuma pe unde sunteti in State
papapapapa
 
Putetzi intra pe http://www.americancouncils.md/ acolo precis totul e legal. Ei au programul Summer Work and Travel. Asa ca daca pretzul va aranjeaza. 950$ cu gasirea unui loc de munca, fara pretzul biletului si visa + 100$ pentru applicatie. Cel putzin organizatia este oficiala si de nadejde
 
salut!
si eu am participat la aceast program ,si ma simt foarte multumita .Compania la care am apelat s-a dovedit a fi foarte competenta ,si m-a ajutat foarte mult"www.univers.md/international".
merita sa incercati .
Sa stiti ca am facut ceva investigatii ,si ,toate companiile ofera anumite lucruri ce te avantajeaza din unele puncte de vedere,insa ,eu cred ca aceasta companie va poate oferi ceva avantajos din toate punctele de vedere.
succes in cautarile voastre .
o zi cit mai buna !!!
 
apocaliptika ..
inseamna ca cei de la univers nu au oameni profesionisti angajati..
mai ales experti in marketing..

pentur ca daca ar avea..
as fi aflat "fara sa vreau" despre aceasta companie.
Apropo.. e Companie sau NGO?
licenta este?
 
Salut,summerflight!
Univers Moldova ,este o intreprindere licentiata,si activeaza de 13 ani.Ea este o companie care bune baza pe STUDENTI:adica joburi de vara ,studii peste hotare, multe programe atit pentru studenti cit si pentru elevi.
V-am lasat situl ,asa nu ezita, intra si poate veti gasi ceva si pentru tine.
Nu fac reclama ,insa sunt mai mult ca sigura de aceasta companie.
o zi buna ,si un sfirsit de saptamina cit mai frumos.
 
cool;153130 said:
apropo de licenta cine ar trebui sa aiba licenta
ong sau companiile srl????

:))yupp dom'le..
licenta tre sa aiba companiile :)
- e de domeniul logicului :))

ideea este ca putina lume intelege cit de importanta este licenta pentru o companie.. ehhhhhh

apocaliptika;153383 said:
Salut,summerflight!
Univers Moldova ,este o intreprindere licentiata,si activeaza de 13 ani.Ea este o companie care bune baza pe STUDENTI:adica joburi de vara ,studii peste hotare, multe programe atit pentru studenti cit si pentru elevi.
V-am lasat situl ,asa nu ezita, intra si poate veti gasi ceva si pentru tine.
Nu fac reclama ,insa sunt mai mult ca sigura de aceasta companie.
o zi buna ,si un sfirsit de saptamina cit mai frumos.


Apocaliptika.. :)
ce funny :)
da-mi siteul sa arunc o privire.. si sa-ti arat unde e si unde NU E asa cum zici tu..

mersi..
astept .. :p


La STM este tot pe site: www.gousa.md
sa vedem la compania prin care tu te=ai dus cum e..
astepttt..
 
summerflight;153790 said:
:))yupp dom'le..
licenta tre sa aiba companiile :)
- e de domeniul logicului :))

ideea este ca putina lume intelege cit de importanta este licenta pentru o companie.. ehhhhhh




Apocaliptika.. :)
ce funny :)
da-mi siteul sa arunc o privire.. si sa-ti arat unde e si unde NU E asa cum zici tu..

mersi..
astept .. :p


La STM este tot pe site: www.gousa.md
sa vedem la compania prin care tu te=ai dus cum e..
astepttt..

apropo tu esti de la STM Acord de tot faci asa reclama la astea
si de licenta inca ceva daca tot esti asa de destept nu numai companiile ar trebui sa aiba licenta ci si ONG-urile

hai acuma s-o luam pe de alta parte primii doi ani STM Acord a lucrat fara licenta si nimeni din asta nu a facut mare zarva ma refer la concurenta si dupa ce s-au vavyt ei cu licenta au inceput sa atace pe toata lume
asta este o coborare pentru ei in loc sa-si vada de treaba ei se ocupa de asemenea chestii se tem sa nu le fure altcineva cliientii, sau care estev treaba?
si te rog sa nu-i mai ridici asa in slavi ca au si ei destule goluri in ceea ce priveste activitatea lor
 
Salut la totzi shi la toate :)
Eu iaka asha o intrebare: este kumva vreo posibiliate sa plek in US sa invatz la vreo universitate shi sa lukrez ? Am 18 shi la moment is in a 12-a. Ar dori sa plek in SUA in toamna anului 2007, adik deodata dupa bac.

Ap se poate sau nu, sau tre numaidekit sa termin makar un an la universitate aici in MD ???
 
smiley..dupa programul work and travel, trebuie sa termini doi ani de universitate inainte de a fi eligibil s-o stergi, nu permit elevilor dupa primul an si dupa al cincilea..sa inveti si sa lukrezi..hm.. poti sa incerci sa obtii o bursa, dar deja cred ca e cam tirziu de aplikat..e o posibiliate sa pleci inkolo cu lukrul si in acelasi timp sa cauti vreo universitate unde sa te transferi cu tot cu creditele de aici, sa te intorci in tara, sa-ti schimbi tipul vizei daca o sa ti-o dea si sa te intorci akolo, invatind si lukrind pt a-ti plati studiile. gindeste-te bine ce vrei sa faci, America nu fuge nicaieri oricum...
 
Back
Top