Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

roscata
implinesc 90 de ani in septembrie
am proteza de firma o spal cu sapun in fiicare zi
merg la biserica la slujba
am 1metru inaltimea,190 kg
90-60-180
maritata ,divortata,amanta
muzica: drumandbass,punk,populara,etno,manele,hardcore rock,lautareasca,grindcore,black metal,pop,clasica,reggae
artisti favoriti : Portishead,Tricky,Spor,Ganja Kru, Junkie,Goldie,The Future Sound Of London, London Elektricity, Sick Of It All,Anti-flag ,Cradle of Filth, The Prodigy ,Moloko si in general muzica underground din UK ,USA si Russia
altceva?
 
Tercut (nu exagerat de mult) de 30 de ani, in prezent in Bucuresti, nascut in Chisinau;
roman, basarabean, moldovean, candva demult - sovietic;
in special analist programator si economist (ASE Buc, fac. CSIE - spec. Informatica Economica), dar nu numai atat;
liberal (moderat) dar nu libertin, destul de cinic, materialist;
mai putin suflet(ist), mai mult rational;
fara prea multe iluzii (doar atat cat sa nu o iau razna de tot)

Una peste alta, un canditat bun pentru ceaunul cu smoala din viata de dupa.
 
dictionar said:
radub, ai uitat sa mai scrii casatorit-necasatorit... :D
La 30+ de ani, ori sunt casatorit ori, vorba liu Creanga, doar michiduta ma mai insoara :)
Dar daca insisti... sunt casatorit, am si un copil, iar mai spre sfarsitul anului urmeaza al doilea.
 
Re: De fapt mint

krown;1495 said:
Ramses III, aproape 3 ani, sau 3 milenii.
Vreau acasa. Stiu rusa, inteleg romana, ciripesc in alte limbi nesemnificative. Sunt economist in toate profesiile, insa visator prin vocatie. Stiu sa smulg aripi. Am hob...interesemulte. Pot zbura de 3 ori.
Stau. Desenez sau pictez. Cant sau urlu fals. Scriu prostii degeaba sau poezii de Poe.
Imi plac muntii de toate culorile. Stiu sa ma laud. Sunt alb caucazian. Nu joc hockey. Am o sora Liliana. Hard-rock. Europa de Est. Calatoriile ma fac intreg.
Stiu cum arata o femeie. Cunosc mutrele celor de pe forum din LaPixel, si ce lasa ei aici. Asa ca imi pare bine de cunostinta. Chiar nu ma asteptam sa-mi para.

Scuze ca dau reply la un post vechi, dar nu pot sa ma abtin cand am vazut ca-ti place Poe. Este unul dintre poetii mei preferati - si nu am decat 3. Iar din poetii preferati Poe e pe primul loc. Tare ma bucur ca am vazut pe cineva caruia ii place Edgar Allan Poe. :)
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

Irina, 18 ani
Am shi eu 3 poeti preferati: Achmatova, Baudelaire shi Krzysztof- Kamil Baczynski.
Pe Poe nu prea-l iubesc.
Fac liceul in Polonia, anul asta termin.
In rest nimic interesant...
Aha, mi-e dor de Moldova.
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

Otilia, 22 ani, termin Asem-ul anul asta si am planuri mari de viitor. extrovertita, histrionica. imi place sa calatoresc si sa ma folosesc de oameni. religioasa :D

ador marea, primavara, muzika buna, sa pozez, sa joc teatru.

ma consider foarte norocoasa si sunt pe moldova.net din 2006 toamna parca. multumesc pentru atentie.
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

Si mai mult decat orice iti doresti sa fie pashi in lume, asa-i ?

Trebuia sa descrii si cum ai sa contribui la asta dupa ce primesti coronitza. :D
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

da da pace in lume si in sufletele pacatoase..:p

scrie despre tine Codrine.
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

Sunt plictisitoare romanele autobiografice. Asteapta mai bine sa iasa filmul. :cool:
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

200 ani..sper sa mai traiesc inca atitia:)....is tinara frate la 200:) si ceva...
de invatat no avut cine sa ma invete...profesorii ma urau si mau alungat din toate scolile la care mergeam....
buna...luatio cum doriti..

daca otilica mamii se foloseste de oameni si e atita de norocoasa..inseamna ca tre sa ma apuc si eu de sportul asta...poate ma ajuta:)
is aci pe forum cred din 2004 sau 2005..ma cam lasa memoria la 2oo si ceva ani ai mei:)...
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

alyyy;172970 said:
daca otilica mamii se foloseste de oameni si e atita de norocoasa..inseamna ca tre sa ma apuc si eu de sportul asta...poate ma ajuta:)

Pentru asta tre' sa fii frumoasa. Si nu proasta. Multe cerintse :lola:
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

alyyy;172970 said:
de invatat no avut cine sa ma invete...profesorii ma urau si mau alungat din toate scolile la care mergeam....
buna...luatio cum doriti..
cum adica? hai ca bati capu...nu am mai auzit de asa ceva...:D
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

linar;172990 said:
cum adica? hai ca bati capu...nu am mai auzit de asa ceva...:D

In cazul unui prof, am fost eu martora la relatia duioasa a lui alyyy cu el :D
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

da ce facea alyyy de o alungau din scoli?...sau...ce nu facea?:lola:
 
Re: Poate facem şi noi cunoştinţă mai bine

eeeeee...nu cred ca ai tu 4 facultati ca sa-ti dai seama:)...scoala si alyyy probabil nu is compatibile::)...mai degraba altceva:)
apropo umbreon...depinde la ce te referi cind zici ca tre sa fii frumoasa ca s at folosesti de oameni...daca la scos bani din portofelul amantilor presupun...desi nu cred ca otilia se referea la asta:)...nuti tre mare frumusete sa te folosesti de o fata de exemplu...
fii si tu mai explicit:)
 
Back
Top