Prietenia

  • Thread starter Thread starter iuliana
  • Start date Start date
ei shi sa mai vorbim....vorbeste crestinul aici.....

dar tu baietel pui toata valoarea in fundul vecinei?!
Pentru asta tu esti crestin?! Pentru asta tu ai nevoie de prieten numai?!
 
Eu nu intseleg ce legatura are creshtinismul in acest caz, shi nu intseleg in general care e scopul de a contraargumenta tot timpul cu toje mne deaishi creshtin, da deaishi... - acum vorbim la general ! Shi eu am dat exemplu cu fundul vecinei ca sa fiu cat mai aproape de filmu de pe SciFi (adica exact exeplu din SciFi, numai ca acolo mai erau shi altele de tip: cu prieteniy la o bere Vs. cu sotsia care e best friend la o bere :lol:, dar cred ca se pot gase inca multe alte exemple de acest tip !
p.s. chiar vreai sa spui ca nu te uitsi nici o data la nici un fund ? :wink:)

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-05-02 09:48 ]</font>
 
Tac asha, un lucru este sigur, asta vorbind despre cheptul meu. Daca o relatsie intre un baiat shi o fata trece prin multe, adica de tip despartsiri impacari sau certuri shi daca ei persisita, pai dupa un timp, daca tsin intradevar unul la altul totul se calmeaza, shi in asha caz este imposibil sa nu devina priteni foate buni, nu doar doi oameni care se iubesc ci shi doi oamnei care pot gasi intotdeauna in celalat un bun prieten, ceea ce dealtfel este mai important decit relatsia gf/bf
 
Radium, imi spui shi mie de ce te umfla risu`? ca a fost fodda sincer? :desovel:
ceva d/e prietenie: "adevarata prietenie vine atunci, cind tacerea intre doua persoane este confortabila".
 
Octav, nu e vorba ca eu rid de sentimentele lui, il shtiu personal shi din aceasta cauza imi mai permit cite un zimbet. In realitate tsin insa foarte mult la prieteni adevaratsi. Oricum sorry daca m-am exprimat greshit :sad:
 
radu` efectiv nu am ce zice la masaju asta. il shtiu shi yo pe fodda, din trecutul glorios debateresc, da` shi tats tac la capitolul "Amitie`"?
 
Sal ppl, despre prietenie vorbiti?
e o prostie
ca sta shi te [cenzurat]e pe la spate cel mai bun prieten, asha am vazut ca face lumea...
tipa cei buni...
 
niciodata viata nu a fost asa cum ne asteptam noi sa fie, spre exemplu eu cind ajung sa fiu calm si linistit in Chisinau, simi dau seama ca iaka iaka revin la normal si viata pare 'pink', brusc ma trezesc cu un bilet de tren in buzunaru de la jacket dupa care iarasi si iarasi ma trezesc pe drumuri lungi care dubesc tot ce ai in tine si parca iara tot ce incerci sa consruiesti se reascheste...

totusi poate nu ar trebui sa fim _radicali, sa luam totul in serios, capoi chiar o sa dubim fara discutii prea multe, iar chiar daca pina la urma se intimpla sa ajungem la chestii de tip 'apara-ma Doamne de prieteni' sa nu uitam de ceia ce a fost inainte si poate inca cindva o sa urmeze...

chestia data se aplica relativ si la dragoste pina la urma: acelasi principiu lucreaza cind o relatie se termina brusc si cam 'desovo' cum sar spune, sin acele momente crincene totusi eu is sigur ca nimeni nar renunta la acel probabil trecut care a fost...
 
prietenia <font color="red">este cel mai sacru lucru care ti se poate intimpla in viata.</font>

Kuzya, te rog fara rusizme...vezi regulamentul,
madwolf


_________________
Domovionok Kuzya


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-19 22:30 ]</font>
 
Prietenia intre un baiatshi o fata exista dar de cele mai multe ori se transforma in aparitia unei altfel de relatii...
Eu consideram ca aveam un prieten in leceu, mai ales in ultimii ani dar ma inshelam p-tru ca el avea sentimente fata de mine care nu se puteau incadra intr-o relatie pur prieteneasca shi daca eu ma simteam foarte bine shi nu aveam probleme, el mereu suferea.
 
Da, Qeen, ai dreptate. Uneori prietenind cu un baiat, idee n-ai de sentimentele el are fatsa de tine. Iar cand itsi dai seama ramai shocata :0
 
La cyini nu e prietenie, ci mai degraba un instinct primar.
Iar la oameni, cred ca prietenia nu poate fi impusa, ea vine foarte pe neashteptate shi cred ca e ceva care, uneori, poate fi suprapus cu dragostea.
 
Va mai aduce-ti aminte de cineva care traia intr'un butoi cu o lumanare aprinsa in plina ziua si care cauta un prieten?
 
eu plasez preitenia pe o trepta maai sus decit dragostea(poate chiar cu mai multe trepte), desi nu am avut parte nici una, nici de alta
 
Back
Top