Prietenia

  • Thread starter Thread starter iuliana
  • Start date Start date
queen,tu mai presus de a fi prietena mea esti surioara mea asa ca eshi automat din joc iar domnul madwolf nu are de ce sa se supere ca eu am spus ca am multi prieteni baieti si aici intra si domnul madwolf ca el este primul pe lista :inger:
 
duceti-va in fata parlamentului shi vorbitzi despre prieteniile astea a voastre,acolo emai romantic
 
Prietenie- no way

In nici un caz nu exista prietenie intre un baiat si o fata. Se cauta doar o completare . Nimic durabil . Si in majoritatea cazurilor din cauza fetelor care insheala si amagesc mai des. Personal am o mare dezamagire la acest compartiment si nu vreau sa se mai repete...
 
nici n-o sa se repete! fiecare minciuna si dezamagire e unica si singulara!

tu mai bine povesteste-ne ce s-a intimplat
 
Re: Prietenie- no way

neflaid said:
In nici un caz nu exista prietenie intre un baiat si o fata. Se cauta doar o completare . Nimic durabil . Si in majoritatea cazurilor din cauza fetelor care insheala si amagesc mai des. Personal am o mare dezamagire la acest compartiment si nu vreau sa se mai repete...

daca te-ai dezamagit, aceasta nu inseamna ca nu poate exista prietenie durabila-parere proprie. trebuie sa vezi lumea shi cu altzi ochi
 
da, da, da!!! exista aceasta prietenie, dar e mult mai complicata, cred eu; pt ca ori fata este indragostita de baiat ( sau i-ar placea) ori invers baiatul de fata, dar vazind ca nu e reciproca hotarasc sa fie macar prieteni, demonstrindu-i fidelitatea.
astfel se inteleg bine si se ajuta la nevoi... :naroc:
 
da iaka eu oleaca m-am dezamagit. exista oare pritenie adevarata? nu asa pur si simplu amici si gata, dar chiar prieteni adevarati, caci deseori ne confundam cu amici, cunoscuti etc...
 
Prietenie

Este interesant cum parerile "forumistilor" s-au impartit cam in jumatate: exista prietenie sau nu exista? Opinia fiecaruia vine din propria experienta; daca ai un prieten bun, asa cum il are kedd, de la gradinita si mai pastrati legatura si acum, vei spune ca da,crezi in prietenie. Din pacate, daca te-ai fript odata, apoi se termina cu prietenia ta de azi incolo. Personal, eu am crezut in decursul ai multor ani ca prietenii adevarate nu exista(poate ca din cauza ca nu eram atasata prea tare de nimeni, poate ca eram o persoana superficiala). Totusi cand cresti, pe la varsta de 16 ani incepi sa dezvolti relatii personale si sa intelegi ca e bine, frumos, si interesant sa ai pe cineva cu cine sa barfesti, discuti, plangi, sau wharever, sa faci ceea ce consideri ca prietenii fac. Nu pot sa spun ca nu am ramas dezamagita candva, insa overall, am avut si am in continuare o experienta foarte pozitiva in ceea ce priveste prietenii. De cele mai multe ori este mai usor sa ai priteni de sex opus atat timp cat stii ca doar prietenii veti fi( evident ca cateodata te mai uiti la el/ea si in alt mod, insa faza aceasta trece repede daca aveti ceva in comun la care tii destul demult. O experienta, ani de convetuire unul langa altul la gradinita, scoala, universitate, nu are importanta ce va tine impreuna). Relatiile dintre fete sunt mai greu de modelat, insa odata stabilite consider ca sunt foarte puternice.
 
neflaid

neflaid, te inseli amarnic! dar ce sa-i faci cand te gandesti 24 din 24 7 ore din 7 zile la sex? asa se-ntampla!
 
Nu cred in prietenia intre barbati si femei, nu cred in prietenia intre barbati si barbati si cu atit mai mult nu cred in prietenia intre femei si femei.
 
In nemurire. Cred ca omul e destept si nu are nevoie de asa numitii prieteni. Ei te indeparteaza de la idea ca esti tare si poti sa reusesti si singur.
 
:roll: omul a fost destept si va fi daca va folosi pina la limite capacitatile sale mintale, daca va avea vointa sa-si atinga rezultatul scontat.
singur sa fii e greu :( si sa nu ai preiteni (sau asa numitii prieteni ) e si mai greu :cry: .
prietenii sau asa numitii priteni :roll: nu te pot indeparta de la ideia ca esti tare si poti sa reusesti si singur, daca nu le dai singur motivul sa ti-o demonstreze ca nu poti fara ei sau nu ai capacitatile necesare sa-ti indeplinesti singur visurile sau lucrurile planificate :ciupos: .
 
gabriela

gabi, nu te cunosc, dar eu iti marturisesc ca eu am un prieten de 12 ani, iar duhvnicul meu este de 6 ani, Dumnezeu lucreaza prin oameni, iar dragostea fara prietenie nu exista, as vrea sa te intreb ce ai vrut sa spui prin nemurire???
 
Zop: Nu baga cuie in anus oamenilor...ca inca nimic nu ti-au facut..... :lol: :lol:

Eu cred ca inca nu am un prieten prieten...am citiva baietsasi cu care tin contactele, cu care ma vad de citeva ori pe saptamina, cu care consum berea si ma rup pe la disco, schimb cd-uri, ii ajut si ma ajuta cind si cu ce pot.....
Dar probabil tot asta nu se numeste "Best Friend"...... :cry: Asa ca aici,Gabi, te inteleg.....
 
prietenia dintre o fata shi un baiat Exista!!! shi este una din cele mai trainice, durabile, bazata pe sinceritate shi fratie (o zic din experienta)!
:ciupos:

ce ziceti lume?
 
Back
Top