REVISTA CHEF! CE PARERE AI? dar despre www.chef.md

in chisinau activeaza de un an de zile o revista noua, care se distribuie gratuit si se numeste Chef.

voi cei care ati auzit sau o cunoasteti spune-ti-va parerea.

daca nu o cunoasteti va pot da ma multe amanunte.


vizita-ti site-ul www.chef.md
 
siteul destul de cool, bravo celor care l-au creat.
ar fi bine de creat un fel de inregistrarea pentu peeps, dupa care fiecare user inregistrat sa primeasca un e-mail cu cele mai interesante evenimente etc etc etc !!!
 
Intradevar e super ca poti sa vezi cele mai importante evenimente. Nu stam pe loc.....bine ca preluam macar cateva exepleme bune din occident :)
 
imi pare rau animaluts, dar site-ul chef este mult mai bine structurat. cauta si modul functional al unui site, dar nu te uita ca continutul este asemanator. si asa o intrebare! tie iti este mai util 7 seri sau site/ul chef ca persoana care traiesti in md???

plus ca acest site este in dezvoltare continua... o sa ai multe surprize peste vreo 2 saptamani.

plus, daca nu iti place site-ul exista si revista.

oricum eu eram curioasa sa vad cum este acceptat acest site si aceasta revista, pentru ca in MD oamenii obisnuiesc sa carcoteasca numia, fara sa aprecieze. si chestia asta inca o data mi-a fost confirmata.
 
adrenalina said:
imi pare rau animaluts, dar site-ul chef este mult mai bine structurat. cauta si modul functional al unui site, dar nu te uita ca continutul este asemanator. si asa o intrebare! tie iti este mai util 7 seri sau site/ul chef ca persoana care traiesti in md???

plus ca acest site este in dezvoltare continua... o sa ai multe surprize peste vreo 2 saptamani.

plus, daca nu iti place site-ul exista si revista.

oricum eu eram curioasa sa vad cum este acceptat acest site si aceasta revista, pentru ca in MD oamenii obisnuiesc sa carcoteasca numia, fara sa aprecieze. si chestia asta inca o data mi-a fost confirmata.
daca raportezi aprecierile la "carcoteasca" atunci ai sa vezi ca a fost apreciat site-ul :wink:
 
eu nu caut aprecieri, caut opinii serioase si sugestii de imbunatatire. dar de obicei lumea este mai "constructiva" la a comenta negtaiv, decat a propune ceva pentru a imbunatati.
 
Un lucru nu inteleg. Programul TV, chiar si cel al TVR1, e prezentat in limba rusa. Si asta pe pagina in limba romana!
Am vazut chiar si articole in rusa.
 
programul tv va fi prezentat si in limba romana chiar foarte curand.

da sunt si cateva articole in limba romana. cam greu sa faci o afacere intr-o tara ca Moldova doar intr-o limba, nu crezi?

oricum din cate ai putut observa s-au straduit ca de fapt siteul sa fie in trei limbi si preponderent este romana si engleza.


totul mereg dupa posibilitati... cred ca poti sa faci cum vrei dupa ce ajungi cineva...

si mai este o chestie, daca rusilor o sa le fie interesant site-ul o sa citeasca si in ro, pt ca o sa le trebuiasca.... dar mai intai cointereseaza-i cu ceva... arunca catvea bombonele.
 
totul e bine si fain, numai ca in toate cluburile din Kishington si nu numai, se vorbeste strict in limba rusa, iaca asta niciodata nu am mai inteles :-?
 
este foarte corect, dar mai este o chestie... revista chef sa consuma foarte bine in cluburile in care se vb doar limba rusa... depinde cumii faci sa fie interesati.
 
da ujjj, numai ca le cumpara moldovenii care in loc sa vorbeasca in romana vorbesc in limba rusa in ze fy...ing cluburi.
 
negru, nu le cumpara, is pi di jeaba :D si adesea au cupoane pentru reduceri. m-am folosit de Chef nu o data, dar si de concurentul lor, Siesta (adrenalina, sutenti concurenti?)...dar in Chef e scris cu mult mai mult in romana.

ce tiraj aveti?
 
tirajul este scris si in revista. 12 mii exemplare.

daca suntem concurenti cu Siesta... nu stiu ce sa raspund. conceptul este diferit si politica noastra este diferita. ideaa este de a crea un ghid cat mai folositor, distribuit gratuit, promovarea culturii si a divertismentului, etc... deosebirea noastra este ca suntem o publicatie care se distribuie in totalitate gratuit, spre deosebire de Siesta care se cumpara in chioscuri, si au un anumit nr de reviste pe care il distribuie gratis. suntem preponderent in Romana, avem o structura diferita dupa concept european, avem site si alte actiuni ep care le desfasuram si cred ca tratam si alte subievte decat ei.

daca suntem sau nu concurenti depinde foarte mult de perceptia publicului.

oricum eu as dori sa stiu ce ati mai vrea sa gasiti voi pe site si in revista pentrua putea sa facem ceva care sa fie pe gustul cititorilor.
 
da eu pastrez toate numerele.. .. stau toate una peste alta pe raft....
dar pentru ce le pastrez?.... hz...:wtf:

poate.. peste vre-o 3 an.. o sa ma uit si o sa vad. iaka in 2o04 la Patria a fost filmul cela.... da la Black au cyntat trupa #### care nu mai exista.. bla-bla-bla... :lol:
 
REVISTA CHEF IMPLINESTE PE 2 APRILIE UN AN DE EXISTENTA SI SARBATORESE IN STIL PROPRIU IN CLUBUL BLACK ELEPHANT DE LA ORA 21:00

CU TOTII SUNTETI INVITATI!

RASPUNS PENTRU METALIUGA:
depinde ce cauti tu in aceasta revista. in plus la asta revista nu este facuta pentru a fi utila 5 ani de acum inainte, de ea trebuie sa te folosesti atunci cand ai nevoie, in perioada ei de actualitate. ea apare o data la doua saptamani, intotdeauna cu alte info, cu alte articole, etc...

info din articole poti sa le citesti si peste cinzeci de ani si tot sa iti placa!
 
Back
Top