Satanismul

E veche kestia asta ,Eyez... Nimeni nu vorbeste de preotii crestini pedofili care au impinzit lumea , da' daca un grup de derbedei care s-au autointitulat satanisti au calcat pe bec , se umple netul cu publicatii :)

Pe de alta parte eu m-ash integra mai degraba in grupul satanist a Sventlanei ca imi pare oricum mai pasionant dekit restul propunerilor de pe forumul asta :lola:
 
si... cruciadele copiilor din evul mediu... interesanta ii religia asta crestina...

ps.quaderboy daca vrei sa te inrolezi in comanda lu Satan atunci cauta prin Dendrarium... :D
 
10-29-2006, 01:01 PM
Sventlana
NIKTO Join Date: May 2006
Posts: 701


Re: Satanismul

--------------------------------------------------------------------------------

malaghiets si huineaua asta crezi c-are biserika?
satanishtii sigur is prin canale,case parasite au luminari si fac sex anal.
__________________
''in heaven,all the interesting people are missing''
F.Nietzsche

:)))))))))))))))))))))))))
 
Chestia asta atrage. Atit. Nimic mai mult. Si nu cred sa fie ceva mistic la mijloc. Dar oamenii mor, din cauza unor fanatici, debili, narcomani, etc. (fie "jertfa", fie "calau"). Pina la urma, daca e sa luam ca ceea ce poate face fericit pe orice om nu e a face Rau, ci a cauta niste valori cu adevarat +++++++++++++++++++++++++++++++++
prieteni, parinti, copii, etc.........................asa e, toti trec prin momente cind urasc si prieteni si parinti si bebelusii astia care "tipa toata ziua si put", asa spunea Samuel Beckett. Dar in fine intelegi ca ei te umpla de viata
 
E veche kestia asta ,Eyez... Nimeni nu vorbeste de preotii crestini pedofili care au impinzit lumea , da' daca un grup de derbedei care s-au autointitulat satanisti au calcat pe bec , se umple netul cu publicatii
---------------------------------------

umbreon, tu crezi ca grupurile astea de "noncomformisti" ar fi niste Vandali sau "derbedei"? Hai fii serios ... astia n-au aparut akum peste noapte, ci au un scurt istorik si sunt foarte bine organizatzi... sunt bine indoctrinatzi in codurile lor... nu rezista nici o comparatzie cu preotzii 'pacatosi' si cu "nazbatiile" bisercii crestine.. si cum am mai spus daca pretenii astia incearka sa deskonspire Satanismul luminat, atunci cred ca pur si simplu ar trebui sa se deklare atei, fiindca n-are sens sa-l slujesti pe Satan bagandu-i pe gat tot felul de doctrine sociale... Daca este el atunci este si Dumnezeu, si viceversa, iar daca nu sunt, nu sunt amandoi... ultima varianta pare putzin probabila..
 
un prieten dea meu este implicat in aceasta religie de la inceput ma miram si chear vroiam sa nu vorbesc cu el dar dupa asta am inteles ca asta nu PREDLOG sa nu vorbesc cu el.ACUM noi vorbim si traim foarte bine daca citesti B..p nu te supara!
 
Hey! I'm satanist. Cred ca sunteti curios prin ce prisma privesc eu lumea. Mai intii as aduce o mica informatie: satanismul se imparte in Satanism Traditional, Satanism LaVeyan, Satanism Modern, Satanism Rebel...si mai sunt unele. Aceste sunt cele mai importante. Fiecare are trasaturile sale specifice.
Pentru mai multe detalii, intrati pe www.bisericasatanista.org.
I'm Satanist Traditional. Si pot spune una inainte de a te informa din surse crestine, informeaza-te din alte surse mai sigure. A...! Si inca ceva: nu ignorati satanisti, sunt aceesi oameni cu alte conceptii.
 
Hey Beep

Poti te rog sa ne spui si noua prin ce prisma privesti lumea?
De ce ai ales Satanismul, care sunt motivele pentru care ai ales acest drum?
Chiar imi este interesant.
 
Ok! E putin cam complicata chestia! Am crescut intr-o familie foarte religioasa! Mergeam de la 2 ani la biserica, pina aproape de virsta adolescentei, cind de acum mi-se acrise de Dumnezeu si de tot! Nemaicatind la faptul ca puneam intrebari la care nici parohul nu stia raspunsul, sau raspundea deloc exact. Apoi am reflectat la chestii ca botezul, sau alte chesti incorecte ale bisericii! M-am tirziu gaseam tot mai multe crime ale bisericii! Pina am dat de satanisti! Mi-a placut faptul cum privesc lumea! Si mi-am dat seama ca eu sunt la fel! Ca exista Dumn. sau nu?! Nustiu exact! Dar sunt sigur ca el nu influienteaza intr-un fel viata omului! Ceea ce nu pot sa zic despre Satana! O fi mina Satanei sau nu, dar am facut mai multe vraji care au mers! Una care chiar m-a uimit foarte! Deci unde-i Dumnezeu aici! Chestii cu icoane care pling sau alte trucuri ieftine mai mult ma uimeste de naivitatea bisericii! Si la urma urmei de unde ati aflat ca Satana e rau? Aha! Din Biblie! Atunci v-as ruga sa cititi Biblia Satanista! sa va faceti pareri despre Dumnezeu! Iar Biserica stie doar sa puie cenzuri si sa dea din umeri la intrebarile crestinilor! Asta tot!
 
QoderoBay, tu ai dat click pe linkul dat de Beep? :he: Daca nu ai facut-o pana acum (si se pare ca nu), incearca. O sa iti raspunzi singur la intrebare. Beep rade de noi, ma! ;)
 
Am auzit Husky40 de oameni ca tine, dar tu esti primul cu care conversez!
Ce interes as fi avut eu sa inventez asa o istorie doar pentru a ride! Daca acuma rid asta e ca rid de tine! Ma rog, sunt satanist si atita tot! Vreti credeti, vreti nu! Si ce-ai vazut ma rog pe linkul de asa zici! ca crezi tu astanu-mi da nimic!
 
Beep;154063 said:
Am auzit Husky40 de oameni ca tine, dar tu esti primul cu care conversez!
Ce interes as fi avut eu sa inventez asa o istorie doar pentru a ride! Daca acuma rid asta e ca rid de tine! Ma rog, sunt satanist si atita tot! Vreti credeti, vreti nu! Si ce-ai vazut ma rog pe linkul de asa zici! ca crezi tu astanu-mi da nimic!

Ideologia progapata de Lavey nu admite ca adeptii sa strige in gura mare ca ei is satanisti :)
 
Beep post#109

Beep;153375 said:
Dar sunt sigur ca el nu influienteaza intr-un fel viata omului! Ceea ce nu pot sa zic despre Satana! O fi mina Satanei sau nu, dar am facut mai multe vraji care au mers!
Cel putin logic, poti spune ca daca totusi exista acel Satana si el influenteaza viata omului intr-un fel sau altul, atunci exista si Dumnezeu, care la fel influenteaza viata omului, dar bineinteles prin alte metode decat cele utilizate de catre Satana. Filosofia aceasta a Satanistilor ca doar Satana influenteaza viata omului, pare a fi mai mult un punct de vedere al unei persoane care vedea lumea in negru, si in jurul sau vedea doar creatia lui Satana. Este si un proverb, "daca vei purta cu tine permanent ciocanul, vei gasi peste tot tinte care sa le bati", la fel si aici, daca vei cauta sa vezi lucrarile lui Satana le vei gasi, daca vei fi mai atent si vei cauta lucrarile lui Dumnezeu la fel le vei gasi. Totul depinde doar ce cauti. Dar daca azi cineva nu reuseste sa vada lucrarile lui Dumnezeu, aceasta deloc nu inseamna ca ele nu sunt, le vad altii. Asa ca fii putin mai atent, poate drumul pe care l-ai ales de fapt este o filozofie de manipulare a maselor, la fel ca si altele.

In privinta vrajilor pe care le faci, ele nu sunt deloc o dovada a existentei Satanei, mai degraba asa a spus cel care te-a invatat. Daca vei continua sa faci singur vraji, si te vei ocupa mai intens cu acest lucru, cand vei intra in contact cu sufletele, stihiile, vei simti altfel lumea spirituala, si vei simti atunci pe Dumnezeu cu tot trupul. Dar iti spun din start, vrajile acestea sunt periculoase, daca nu esti pregatit moral. E bine ca ai un invatator care te poate invata, dar intotdeauna sa faci singur concluziile, acel invatator, chiar daca poate face ceva, el tot este inca om, si filozofia pe care ti-o spune poate avea greseli. Cauta si alti invatatori. Vrajile au existat intotdeauna, ele se primesc la tine nu din cauza lui Satana, dar pentru ca asa e construita lumea noastra si cea spirituala, exista anumite legi, si daca le cunosti, poti intra in contact cu spiritele. Succes, dar iti doresc sa-ti construiesti singur concluziile, si nu sa le primesti pe cele care ti le dau altii. :)
 
Umbreon! Eu nu's satanist LaVeyan!
In ce priveste vrajile: Biserica le condamna ca ar fi a lui Satana! Ar cui a fi!
Dupa spusele tale QoderoBay nu exista Dumnezeu, nici Satana! Ci doar o masa de spirite! Ma rog! Ipoteza! Ceea ce ma priveste! Imi este convenabil sa cred in existenta Satanei pina la absurd, pentru a merge vrajile!
De-asi mentine ipoteza ca vrajile sunt rezultatele mintii noastre nu ar merge nimic! De aceea eu cred in Satana!
P.S. Nu m-a invata nimeni nimic!
 
Magia nu are mai nimic cu Satana (conceptul crestin) ... Tu ori esti prost informat , ori esti foarte prost informat ... Mai ia niste literatura ,citeste ...
 
bai deshteptule...prin vraji se invoca spirite rele(prin acest tip d evraji)
shi absolut normal ca are legatura cu satana...eu itzi recomand sa citeshti carzti de magie neagra shiai sa vezi...
 
SweetKeo;155673 said:
.prin vraji se invoca spirite rele(prin acest tip d evraji)

Asta tot de la Discovery ai aflat ? :))))
In 2 saptamini cind imi termin evaluarile la fac o sa jertfesc neaparat niste timp sa explic ce este magia in conceptia non-manelistilor ...
 
Beep;154063 said:
Am auzit Husky40 de oameni ca tine, dar tu esti primul cu care conversez!
Ce interes as fi avut eu sa inventez asa o istorie doar pentru a ride! Daca acuma rid asta e ca rid de tine! Ma rog, sunt satanist si atita tot! Vreti credeti, vreti nu!
Si eu am auzit de oameni ca tine. Esti satanist? Bravo tie. De altfel, intr- o lume in care a aparut si religia jedi, de ce sa nu mai existe satanisti? Macar aia sunt mai vechi si nu au fost inventati de un regizor american. Imi pare rau, beep, dar ma retrag din discutie. Zau ca nu am timp si chef pentru a ma lansa in dezbateri pe o astfel de tema.
 
Back
Top