Spunem NU partidei de sex

dictionar;201674 said:
Eu nu cred ca m-as culca cu shineva care are arata binisor, dar cu care nu ai despre ce vorbi.
esti sigura?:D fie el si George Clooney?:D

am sa deviez un pic de la tema cu "NU unei partide de sex" si am sa spun altceva:

am cunoscut pe cineva care e tare destept..la varsta lui cunoaste mai multe decat oricine altcineva dar cand a dat sa deseneze Femeia Perfecta cu ochii legati (a fost un joc) ...stii ce a facut? a desenat asa:
2 puncte (la inceput am crezut ca sunt ochii...), apoi a desenat
1 mana x 2 (a inmultit-o la 2)
1 picior x 2
1 cap

toate acestea separat una de alta...deci nu a desenat un corp Uman ci o Formula stranie a femeii perfecte!!! (barbat care e citit....si ce folos din studiile lui si desteptaciunea lui daca mai mult nu stie nimic!)

apropo, alea 2 puncte stii ce erau?...guess:).....mameloane...

funny era altceva..lumea murea de ras..se taraia pe jos de atatea hohote..si el nu intelegea ce e cu reactia asta? de ce nu il intelege nimeni?
 
George Clooney e prea batrin, moshnegii nu-mi prea plac :D. Eu nu am zis ca tre sa aiba o suta de diplome. Omu cu care faciu sex tre sa fie cineva cu care ai ce disuta cu care esti pe aceeasi lungime de unda. Baiatul despre care spui tu, nu cred ca era un partener foarte interesant de discutie. cu un baiat destept in timpul unei converastii poti discuta pe diferite teme : politica economie, informatica, medicina, orice... si totodata sa impletesti discutia cu flirt... Mie astfel de baieti imi plac, deamu de care va plac voua, voi singure hotariti :). Linar, baiatul despre care tu vorbesti nu cred ca poate sa flirteze.
 
dictionar;201682 said:
Linar, baiatul despre care tu vorbesti nu cred ca poate sa flirteze.

nu stiu ce poate si ce nu poate:D...n-am avut nici o treaba cu el decat una "profesionala" sa-i zic..am vazut ca flirta cu fetele..si ca si ele parca se topeau in discutia cu el..dar..nu-mi venea sa cred ochilor de ceea ce considera el Femeia..o formula matematica si nimic mai mult...:) senzatie de parca a stat si a citit din carti despre "Ea"...si dar atat...asta la ai lui 20 de ani..
 
mai oameni buni... esti in club, vezi o gagica/tip traznet... flirati... simtit atractie fizica... etc, etc... atmosfera se incinge. si voi stati sa discutati sa vedeti daca va potriviti in pat? sau cat de destepti sunteti? mie mi-i tare greu sa cred asta... daca ajungeti la discutii, cred ca nu se mai ajunge la sex in seara aia... ori pentru ca dispare interesul, ori pentru ca deja ii mai mult decat atractie... si interesul merge dincolo de instincte si pulsiuni.
 
adrenalina;201688 said:
mai oameni buni... esti in club, vezi o gagica/tip traznet... flirati... simtit atractie fizica... etc, etc... atmosfera se incinge. si voi stati sa discutati sa vedeti daca va potriviti in pat? sau cat de destepti sunteti? mie mi-i tare greu sa cred asta... daca ajungeti la discutii, cred ca nu se mai ajunge la sex in seara aia... ori pentru ca dispare interesul, ori pentru ca deja ii mai mult decat atractie... si interesul merge dincolo de instincte si pulsiuni.

nu cred ca Vitalic vorbea de cluburi...nu prea cred ca el umbla prin cluburi..sau mai stii:D
 
pai..atractia fizica este primul pas...urmeaza si un altul...un fel de cenzura intelectuala...cauti nu doar gaurica ci si ceva pe langa ea...

daca ajungeti la discutii, cred ca nu se mai ajunge la sex in seara aia...

din contra, discutiile reprezinta un preludiu...altfel, nu imi inchipui sa intru in discoteca sa trag de fund o fetita si s-o dezbrac acolo... sau s-o iau de mana si s-o trag spre pat...este animalic gestul asta...
 
mai. voi nu intelegeti... uite, iti vine fata la tine, simti ca este atarctie si ea iti spune vreau sa fac sex cu tine... acuma, conform teoriei lui vitalic si a lui dictionar, incepi sa ii aplici test de cultura generala?
 
vitalic sprinceana;201693 said:
din contra, discutiile reprezinta un preludiu...

si eu care credeam ca preludiul e altceva...unde nu e nevoie de cuvinte :D ..nu cred ca as trece testul lui vitalic:D...

vitalic sprinceana;201693 said:
altfel, nu imi inchipui sa intru in discoteca sa trag de fund o fetita si s-o dezbrac acolo... sau s-o iau de mana si s-o trag spre pat...este animalic gestul asta...

una nu inteleg cum atunci tu ceri de la o fata sa nu aiba tabu-uri..si sa fie deschisa la minte ..dar tu nu ai curaj sa fii si un pic de "animalutz" sa-i zic si sa actionezi dupa instinctele tale ca un simplu barbat...- ti-a placut de ea...si primesti placere trupeasca...fara prea multa "filosofie".
 
adrenalina:
mai. voi nu intelegeti... uite, iti vine fata la tine, simti ca este atarctie si ea iti spune vreau sa fac sex cu tine...
pai, si dreptul meu la atitudine unde e???
poate ca ii par sexy, poate ca ma vrea, dar am si eu preferintele mele... de fapt asta e problema, ca in postul asta s-a discutat doar din perspectiva uneia dintre parti (a lui/ei) fara a se tine cont de celalalt/a.

acuma, conform teoriei lui vitalic si a lui dictionar, incepi sa ii aplici test de cultura generala?

nu, pur si simplu vorbesti cu ea, intretii o discutie...pentru mine sexul este mai mult decat o atractie fizica, si cainii fac asa, la urma urmei...eu vreau sa ma simt bine pe parcursul intregii seri, nu doar pe durata celor 20 minute cat dureaza actul...

linar:
eu vad un nou cuplu pe forum:D...da voi?

eu nu, mai ales ca sunt "cuplat' deja de ceva vreme...

si eu care credeam ca preludiul e altceva...

este si altceva, dar partea verbala, cel putin pentru mine, conteaza extrem de mult...face parte din "atmosfera"...

una nu inteleg cum atunci tu ceri de la o fata sa nu aiba tabu-uri..si sa fie deschisa la minte ..dar tu nu ai curaj sa fii si un pic de "animalutz" sa-i zic si sa actionezi dupa instinctele tale ca un simplu barbat...- ti-a placut de ea...si primesti placere trupeasca...fara prea multa "filosofie".

daca m-as tine doar de instinct ar trebui sa umblu gol si n-as rezista prea mult... ma bucur ca nu e asa si pot sa-mi filtrez si cenzurez cumva instinctele... ma ajuta sa nu reduc femeia doar la tate si ***** ... nici sa fiu redus, la randu-mi...
altfel, din toata situatia descrisa de tine...unicul avantaj al acestui tip de sex este ca e gratis...
 
nimeni nu spune ca nu ai dreptul la atitudine... dar, eu totusi cred, ca ai refuza-o (fara sa fii implicat in alta relatie) doar daca ar fi urata si nu te-ar atrage. nu pot sa cred, ca tu ca barbat nu te-ai lasat dus de val si ai facut sex doar cu gagice cu care ai vorbit nu stiu cat inainte...

si vitalic, sa stii ca ce ii prea mult strica. si vorba cu sexul nu se prea imbina. asta si ii frumuseatea, ca exprimi mult mai mult decat ai exprima in cuvinte. si desteptaciunea nu are absolut nimic cu sexul. astea is aiureli. sexul este carnal, este animalic. daca nu ar fi asa, apoi vitalic, ti-ar fi ajuns si pozitia misionarului.

apropo, ce inseamna pentru tine perversa in pat? :D
 
vitalic sprinceana;201709 said:
nu, pur si simplu vorbesti cu ea, intretii o discutie...pentru mine sexul este mai mult decat o atractie fizica, si cainii fac asa, la urma urmei...eu vreau sa ma simt bine pe parcursul intregii seri, nu doar pe durata celor 20 minute cat dureaza actul...


este si altceva, dar partea verbala, cel putin pentru mine, conteaza extrem de mult...face parte din "atmosfera"...



daca m-as tine doar de instinct ar trebui sa umblu gol si n-as rezista prea mult... ma bucur ca nu e asa si pot sa-mi filtrez si cenzurez cumva instinctele... ma ajuta sa nu reduc femeia doar la tate si ***** ... nici sa fiu redus, la randu-mi...
altfel, din toata situatia descrisa de tine...unicul avantaj al acestui tip de sex este ca e gratis...


iaca eu is de-acord cu tine :).
Mie imi pare ca sexul fara sa schimbi un cinvint cu cel cu care il faci, pare mai mult un fel de masturbare, unde jucaria o reprezinta corpul altei persoane.

Linar, nu toti au norocul tau si al lui Piggy :)
 
linar;201156 said:
Topic valabil atat pentru useri cat si pentru useritze.

Intrebare:

In ce cazuri ai refuza un potential partener(a) de sex..care ar fi motivele pentru care ai refuza pe cineva?

personal sunt curioasa daca barbatii sunt capabili sa zica NU si care sunt cazurile si motivele pentru care refuza.

sa incep eu. ieri am avut o propunere foarte directa de la cineva care e de 3 ori mai in varsta decat mine; si chiar daca tentatia a fost mare, am stiut sa-mi mentin echilibrul si sa refuz politicos (desi a durat ceva timp pentru a linisti situatia) fara a supara persoana. subliniez faptul ca este o persoana cu o pozitie mare in societate, este musulman si arata bine. poate acum sunt derutata, dar nu din cauza ca imi pare rau ca am refuzat o partida de "calitate" ci pentru ca propunerea a fost pe neasteptate ...a fost un shoc adevarat.

bun, astept parerea voastra...voi de ce refuzati?
adrenalina are dreptate ,probabil ca ar trebui ca voi fetele care umblati cu ochii dupa bani si dupa cei cu functii mari sa va asumati riscuri mari cu toate ca va e greu ,pe mine unu ma lasa rece persoanele de genu !si mai ales fetele .vrei sa o faci cu cineva o faci, daca nu,propunerea pana la urma e propunere ! ;) pace
 
adrenalina:

nu pot sa cred, ca tu ca barbat nu te-ai lasat dus de val si ai facut sex doar cu gagice cu care ai vorbit nu stiu cat inainte...

de ce nu? pentru mine sexul nu e un scop in sine...este prea "iute"... trebuie combinat cu ceva pentru a fi gustos..nu pot sa-l reduc doar la actul de frecare intre penis si vagin... e mai uman...
 
barbatii pot spune NU, dar greu!!!! de fapt e o chestie fiziologica, deaorece lucreaza mai mult testesteronul decit creierul in asa momente. cu toate asta e posibil de spus nu
 
vitalic...

despre ceea ce vorbesc eu se numeste pasiune... ma scuzati, da eu nu cosider ca ii ceva animalic. sexul asa dezmatat poate aparea si intr-un cuplu. nu vad de ce trebuie sa faci conversatii si sa incerci sa impresionezi, atunci cand de fapt corpul tau spune taci si munceste :D

tocmai ca sexul nu presupune frecare.. presupune preludiu, mangaieri, pupaturi, dezmierdari, excitare si provocare... asta il face mai uman. dar nu povestile de adormit copiii si totodata si penisul. :D
 
e un film rusesc, Piter-FM. E o secventa acolo unde o domnisoara merge pe strada si din urma o ajunge un barbat imbracat intr-o scurta aiurea, in niste pantaloni sportivi si niste slapi de plaja. O ajunge din urma pe tipa si o intreaba cu un bariton asa, sexy: d-nisoara n-ati fi interesata de o partida de sex cu un necunoscut? )))

Daca n-as avea unele obligatiuni si tipa ar fi misto n-as spune nici chiqr unei profesoare cu 10 ani mai mare nu, poate doar ca a 2-ua oara as refuza-o.
 
As refuza sexul in cazul in care persoana respectiva nu imi place, mi se pare respingatoare sau daca sexul cu persoana respectiva mi-ar atrage neplaceri.
 
hi...

stateam odata in doi la o vila de la dumbrava c-un prieten... shi eu... dusa de val...i-am propus o joaca... la care el: "tu nu meriti sa-ti daruiesc ce am eu mai scump! tu esti rea...eu nu-s pregatit... etc" :D

cat am mai ras. da' nu l-am iertat niciodata pentru asta! :D

sunt barbati care nu vor sa-si piarda virginitatea asha tam-nisam... vor shi ei lumanarele shi petale de trandafir pe jos shi o muzica sexoaasaaaaa... :D
 
Back
Top