STERGETI TEMA, oricum nish un folos

Status
Not open for further replies.
:hahaha: cool cu zopy : avetz zamashti romantishi =)
da fox ari zamashti fi fimeie matura care se gindeste la casa, ...
 
hai ca degeaba hamaitsi unu la altu, nu importa ce flori iubesc alte fete, importa care-i plac ei.
yn acest caz ar fi senzatsional daca unkind shi-ar da silintsa sa afle mai mult despre tipa care-i place. adica sa o yntrebe subtil sau sa observe ce lucruri yi plac, flori, ce fel de oameni shi yn general cu ce rasufla. nu cred ca e chiar asha o mare enigma ea, mai ales ca orice fata yntotdeauna da indicii, trebuie sa fii atent sa le observi shi sa nu cashti gura prin alte partsi.
step 2: fa-i cateva surprize, ceva tare shoking de romantic, yn dependentsa de cele aflate despre ea, Atentsie mare!!! yn acelasi timp nu te da la ea shi nu o sacai, arata un fel de indiferentsa voalata, de parca eshti pur shi simplu un baiat bine crescut shi faci astfel de surprize yn fiecare zi. tipa tu eshti foarte elegant shi generos. nu-i da motive sa te aiba pe povodoc.
step 3: dupa o terapie de cel putsin o luna de la step 2. live hapily ever after.

shi sa nu zishi ca nu tsi-am dat mura-n gura.
 
coolgreetings said:
Tampenie mai mare ca ceea ce a spus Fox nu am mai auzit.
Fox, tu vapshe n-ar trebui sa spui nimic....ca tie vapshe ti se pare ca daca baiatul cumpara flori pentru o fata, ap vrea sa o cumpere....cu ideile tale vechi....strici toata placerea noii generatii!

Se vede c io la anii mei tiu mai multe lucruri dect tine la anii ti! Rmi n urm ppu....
Dac tii cum s pstrezi trandafirii...pot in i dou sptmni far s se vestejeasc....!

Cool, tu nu vezi tampeniile pe care le scrii tu cu aer de atotstiutor. Poate cineva le-a crede perle........Tu esti acela pentru care conteaza banii si pretul cat mai mare a cadoului. Da florile taiate, mentinute artificial cu zahar, aspirina, etc. totuna ramar sortite pieririi, ca si dragostea cumparata, despre care ai pomenit tu, nu eu.
 
cool...tu cu tatu ai ahigit...
iaca flori de camp n'as cumpara niciodata....da ceva in ghiveci da...numai ca aici e inca si mai greu sa stii ce flori o sa'i placa... :P
asa ca cine nu vrea sa se complice...cumpara niste trandafii frumosi si s'o scos...
nu cred ca in principiui trandafirii se cumpara din cauza ca's scumpi...da ca plac majoritatii
 
Parerea lui Mel destre trandafiri "floarea orgoliului" sau "orgolioasa". Ei ii plac crizantemele.
Parerea lui Cati: "daca-i daruiesti o orhidee, poti sa-i dai 1000 de trandafiri, ca nici nu s-a uita la ei".
 
of, Catch multumesc mult di tot ! eu iaqa cum aflu cite ceva dispri dinsa ti anuntz, cap tu vad ca esti unica care sfaturi cu folos =)
Fox si cool : termina-ti mlea, parca sintetz copchii !!!
 
da nia daca ini dai crizanteme din alea maruntzele asa ca matura, ia vasha naveki :D tare ini mai plac.
unkind, tat si ti-o spus catch, podpisyvaiusiu pod kajdym slovom.
 
unkind, inca o abatere shi gata!!! nu pot sa tac :oops:
iaka eu is partial de acord cu fox, desi is mai "verde" ca ea probabil, shi nu cred ca ideile ei sunt demodate sau shi mai rau "comuniste"...
unul dintre motivele de ce nu imi plac mie trandafirii : pentru ca imi pare ca baietii/ barbatii ii cumpara deseori numai pentru a inchide gura fetei... parca ar spune "na! shi s' nu zishi ca nu ti-am dat nika! tuhma 50 di lei am platit pe crenjili istea"...
parerea mea, mai bine intrebi fata ce fel de flori ii plac shi platesti mai putin, decat sa dai o gramada de bani shi ea sa ramana dezamagita...
ideea lui zop cu romanitele de la ciocana, nu e atat de rea in dependenta de persoana... de ex, eu am 2 surori carora le plac romanitele...
mie imi plac lalelele (albe), care ii pareau atat de ridicole lui cool...
asa ca ginditi-va bine inainte de a da o gramada de bani pe nimic, baietsei...
succes, unkind :)
 
aha, si inca vreau sa mai zic (mai ales ca sunt suficient de coapta :)
bai, copii, mai bine romanitze de la ciocana de la cineva la care tii cu adevarat, decat crenji de 50 de lei bucata de la un oarecare. asa ca ganditi-va bine, intr-adevar.
 
amelie said:
ideea lui zop cu romanitele de la ciocana, nu e atat de rea in dependenta de persoana... de ex, eu am 2 surori carora le plac romanitele...
mie imi plac lalelele (albe), care ii pareau atat de ridicole lui cool...
asa ca ginditi-va bine inainte de a da o gramada de bani pe nimic, baietsei...
succes, unkind :)

eu deamu ne'am insamnat....

-Romanite de la Ciocana :lol:


Nu acum daca serios...shi flori sa cumperi daca nu stii ce prefera ea ?
 
amelie =) multumesc de opinie, ma voi starui sa tin cont ! si stai calma ca nu a fost o abatere ;)
zopy, buna tema ! chiar ce flori sa iau unei fete daca nu stiu ce prefera ?
 
zopiryon said:
Nu acum daca serios...shi flori sa cumperi daca nu stii ce prefera ea ?

cea mai ushora cale de a afla ceva este testu cu memoria:

o yntrebi daca vrea sa-i faci un test. ea clar ca zice:Da! toate fetele adora testele.
dupa care o yntrebi - Ai memorie buna?
Raspuns
Mai departe yi pui alte yntrebari ce te intereseaza, cam vre-o 15, printre care si ce flori yi plac.
la urma o yntrebi care a fost prima yntrebare care i-ai pus-o.
Ea o sa-shi aminteasca de ce-a de-a doua, fiindca nu o sa-shi dea seama ca yntrebarea cu memoria tot yntrebare de test a fost.
O sa o faci sa ryda yn acelashi timp o sa afli o gramada de lucruri despre ea.
 
coolgreetings said:
Ah....Catch....dac crezi c aa.....se fac Don Juanii ap' greeti amarnic.......este mult munc....toat chestia asta tre' s aib baz din familie!

hai ca ma faci sa rad, ce baza din familie? Don Juanii nu se casatoresc shi nu au familii :lol: :lol: :lol: :lol:
 
zopiryon said:
wa patzanu relax....asta ca si cum eu as vre sa fiu cu Shakira...si as ruga lumea sa'ni zica shi sa fac concret, ca sa shiu cu ea....
ea nu te vrea...asa shi n'am zishi noi sau ce n'ai face tu asta nu o sa skimbe nica...asa ca fa o laba...si cautati alta

Deacord 100%
 
Catch said:
coolgreetings said:
Ah....Catch....dac crezi c aa.....se fac Don Juanii ap' greeti amarnic.......este mult munc....toat chestia asta tre' s aib baz din familie!

hai ca ma faci sa rad, ce baza din familie? Don Juanii nu se casatoresc shi nu au familii :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu asta aveam nvedere :lol:, da nu mai conteaz. Dac Animal X pn amu' nu a avut idee de Don Juan....ap' ct n-ai ncerca tu s-l nvei...nu vei reui!

Don Juan = seductor, gentleman, tie ce s spun/fac....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top