Toast'uri !

voua fetelor nu va place ca noi sa bem pentru florile care care dau si nu se farama - dar pentru skimbaul apei betsi ! :smile:
 
Kedd, da asta-i normal. Ce pot sa faca ele? Noi ce facem nu e frumos, da ce fac ele, se poate.

Kedd, hai sa bem totusi pentru acelea care dau si nu se farima :naroc:
 
Hei, Ce-i cu comentariul asta????
Nu-i frumos !!!
Asta cu schimbatul apei e doar frumos spus , dar cu farimatul e prea de tot!!!
 
unu in enegleza:
We meet and we party,
we party when we meet,
Lets drink for meeting when we part !
(adaptare din cate imi aduc minte :smile:
 
Un Profesor de filosofie intr in aul cu un vas de Stikl. Ia niste petre mscate si umpl cu ele vasul si itreab studentii:
-Ii plin vasul?
-Ii plin! zic studentii
Atunci ia petris mrut, toarn peste cele mari, scutur vasul, petrele se aseaz intre cele mari, si iar intreab
-ii plin vasul?
-ii plin!
Atunci mai ia nisip si toarn peste pietrele ce mari, scutur vasul, nisipul se aseaz intre petrele mari si mici.
-Ii plin Vasul?
-Da ii plin!
-Pietrele mari sunt lucrurile importante: dragostea, devotamentul, familia. Petrele mrunte sunt cariera, relatiile. Iar nisipul sunt banii, averea. Apoi asa-i si viata ca vasul acesta. Inti trebuie de umplut cu lucruri importante, mari apoi cu cele mai mrunte. Abia atunci viata va fi cu adevrat plin.
Se scoal un student, se apropie de vas, destup o sticl de bere, o toarn peste pietre si zice:
Cit de plin viata n-ar fi, da petru o sticl de bere exist intotdeauna loc. :smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: niki pe 2001-11-05 08:28 ]</font>
 
sa bem pentru puterea alcoolului - dupa vreo jumate de sticla de vin, parca prezentatoarea de la TVM nu arata asa rau...

:socat:
 
cu copkii asta de-acu' seamana a sadomozahism. asa ca oameni buni mai incetiniti cu popularizarea moldovenilor in lume!!!

dar despre oaspeti mai merge, ca poate mai aduc si ei ceva gustos de mincare!!!!!! :smile:
 
sa bem pentru prietenie caci ea nu se intilneshte ca in trecut
shi pentru dushmanii care ne frineaza am o vorba : nu-mi doresc ce-mi doreshti tu mie shi ti se intimple tie
 
Back
Top