tsigarile

Consider ca suma viciilor este constanta , daca nu fumezi faci altceva . Eu fumez , cateodata mult ,dar niciodata exagerat. Dar culmea , in fiecare dimineata cand ma trezesc imi spun ca astazi n-o sa mai fumez atata , dar si mai culmea cand ajung la radio cafeaua si tigara sunt primele pe care pun mana. Dar m-am convins , sunt o persoana sanatoasa si nu vreau sa ma las de fumat!
 
Nu stiu daca pot sa ma las de tigari pentru ca nu am incercat niciodata! Dar cu siguranta la toate controalele medicale pe care le-am facut nu s-a constatat nimic nasol.
Parerea mea este ca suma viciilor este constanta si daca m-as lasa de fumat sigur m-as apuca de altceva!
 
mirabela da tu incearca sa te lasi sa vezi ce de bine o sa fie :grin:
eu la inceput cind am lasat fumatul imi venea sa mai fumez din cind in cind dar pina la urma mam deprins si am scapat de prostia aceasta
:ciupos:
 
Mda... asta deja este problema ta ca nu vrei sa te lashi de fumat...deshi nu stiu unde am citit ca o tigara iti ia 5 sec. in viata...poate este o prostie
 
Merci mult ,pentru sfaturi, sunt convinsa ca sunteti bine intentionati si va spun ca de cate ori oa sa-mi tai 5 sec. din viata o sa ma gandesc la voi , adica acum!
 
cineva mai sus a zis ca la toate controalele medicale a iesit bine. stai asa omule ca viata abia incepe, organismul inca mai lupta cu microbii din tine dar vine acus varsta a 2-a, a 3-a cand o si ti se ia picioarele pe drum de n-ai sa stii cum sa ajungi la spital :lol:
 
Ma bucur sa constat ca va chinuiti sa-mi salvati sufletul,dar mai luati in considerare un aspect : eu lucrez 6 zile pe saptamana cu un concediu de 21 de zile pe an. Pentru a reusi sa tin pasul cu tot ceea ce se intampla in jurul meu am nevoie de stimulente ( cafea, tigari,etc.),si sa fumez chiar imi place!


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Mirabela Iucu pe 11-03-2002 06:26 ]</font>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Mirabela Iucu pe 11-03-2002 06:33 ]</font>
 
iti place sa fumezi? ... adica te simti mai tare decat ceilalti din jurul tau... asta este shi problema ca adoleshcentii de asta sh incep sa fumeze
 
MI tu zici ca anturajul te face sa fumezi. pai de ce draga nu ei si tu sa sugi o bomboana? o acadea? sa mananci seminte pana la urma dar te tii de 8 - 10 cm de otrava.
crezi ca e sanatos?
 
Cand am spus ca imi place sa fumez , nu am spus ca fumez ca sa fiu mai tare ca cei din jur, poate un adolescent ar face treaba asta , dar eu nu vreu sa impresionez pe nimeni! Am incercat si "suptul bomboanelor" dar m-am plictisit.Dupa un kg. de bomboane tot la o tigara am ajuns.
Eu folosesc tigarile ca pe un anti-stress!
 
Eu am incercat cu ceaiuri anti-stress, dar degeaba.Oricat ar fi nervii sau stresul de mare in momentul in care aprind o tigara isi face aparitia linistea.
Eu nu sunt stresata pe ceva constant sau anume, dar fiind o persoana deosebit de ocupata ,intr-o continua miscare , momentele de relaxare raman totusi cele din pauzele de o tigara!
 
ia mai lasati-o cu lasatul fumatului ..mai bine spuneti ce tigari va plac :grin: ..mie-mi plac:
* Cartier
* Dovidoff
* Lucky Strike (lights..cite odata)
* Prima (alba)
:rusinat: :grin:
 
Eu fumez de ani de zile doaar tigari mentolate , asa ca gama de unde pot sa aleg nu este prea mare, dar fumez in mod special Pall Mall sau Cartier.
M-am apucat de fumat cu Lucky Strike fara filtru !
 
::[xupypr]:: se poate de discutat si despre asta
eu de exemplu fumez la prezent Parliament
dar inainte fumam si prima alba si hilton si lucky stike diferite in dependentsa de chitsi bani aveam la mine si ce fumam mai des
dar acuma eu fumez parliament si inca tare putsin deoarece eu vreau sa ma las de foarte mult timp dar nu prea mi se primeste :grin:
:ciupos:
 
DonVIper uite de ce nu faci si tu, macar incearaca, cum am facut eu. sa va spun: fumam la greu ma speria chiar si pe mine. intr-o zi am luat un pachet de tigari l-am desfacut am scos o tigara am pus-o in gura si cand s-o aprind am zis "stop", parca m-a lovit ceva in cap, am scos tigara innapoi din gura, am pus-o in pachetul plin si l-am aruncat. de atunci n-am mai fumat si sunt acus 4 ani.
e realitate ...
 
Back
Top