tsigarile

Apstudio eu nu mai fumez dar in companii mai mari imi permit sa mai trag cate una... :grin: niciodata nu ratez ocazia sa fumez cand la noi in centru(chisinau) se face cate un concert.

in privinta celor spuse de tine cum sa te lepezi de fumat la copii mici cred ca procedura este prea dura
 
Nu ! Eu singur mi-am at seama ca trebuie sa lepad... Da mie mi-o povestit un patsan la care tats-o i-o facut asha :wink:
 
totushi cred ca sunt metode si mai rationale de a te lasat de fumat,trebiue de mic copil sa intelegi ca fumatul este un lucru daunator. :smile:
 
Ii bine daca intselegi de mic...dar daca nu??
Sigur ca sunt, dar totul se face la nivel psihic...omul trebuie sa aiba vointsa...
 
si intr-o oarecare masura depinde de parinti, iata nu stiu cum, dar eu si fratele meu (care e aproape 16) nici nu a incercat sa fumam, dar nici nu ne-am imbatat.
 
Pai acum inteleg ca sunt shi unele fete chiar shi barbati care nu le place nici bautura nici ticarile.

Dar in spunemi mie ceva ...daca totushi nu bei nimic alcoolic ce faci tu de "anul nou"...nu bei oare tu sampanie?
 
Vr-o 100 de gr de vin nu strica...dar totul depine de organism ... organismul uman produce singur alcool cit ii trebuie...nicitina la fel...cum noi facem disbalants in organism...deodata simtsim efectul...
 
Noi de la fumat am ajuns la baut :smile:
revenim la tema.
Iaka eu am citi ca daca nu ai fumat mult timp sau chiar daca nu ai fumat deloc shi intr-o zi ai inceput sa fumezi o tigara ea(tigara) este de cateva ori mai daunatoare pentru organismul celui ce nu fumeaza decat celui ce fumeaza,asha ca daca fumez tigari mai bine fumeaza in fiecare zi decat peste un timp mai mare ,fiindca este foarte,foarte daunator.
Concluzia:Sau fumezi zi de zi sau nu fumezi deloc.
Voi ce spuneti? Apstudio astept shi de la tine un raspuns :grin:
 
eu zic mai bine sa nu fumam decit sa fumam zi de zi
dar de fapt stii cum daca ai inceput sa fumezi este deja cam greu sa te lasi de fumat
P.S. LASATSI IN PACE TEMA BAUTURII AICE DESPRE CE SE VB CA DEAMU INCEP SA MA ENERVEZ :evil:
 
DonViper eu observ ca te inervezi prea repede oare asta nu de la aceea ca tu fumezi? :=?
Poate ar trebui sa deschizi o tema nou de genul cum sa fac sa nu ma mai inervez :grin:
 
coolgreetings
eu mam lasat de fumat de foarte mult timp eu pursisimplu aproape tot timpul asa ma prikalesc la mine asta parca este un obicei asa ca sa nu va speriatsi :grin:
 
Back
Top