Ultima zi...

am citit undeva, ( nu mai shtiu unde ) o fraza care mi-a placut mult, shi suna cam in felul urmator:
"Learn as if you'll live forever; live as if you'll die tomorrow"
 
DEEPY said:
Dar ce altceva sa fac??? sa ma apuc de fund sa sar in sus shi sa tsip eu mai am inca o zi de trait??? nuu... tre sa ai caif de la ultima zi... sa stai imprejurul prietenilor, sa le spui goodbye :lol: , sa te duci sa bei cu dinshi, shi apoi te duci, te droghezi pina la un peredoz deshela nebuun, shi Auffiderzain! :wink:

Si ablom nu ai murit te trezesti a doua zi si iti pui o sumedenie de intrebari pentru ce am facut toate aceste prostii (cu drogurile am in vedere) viata doar e atit de frumoasa numai trebuie s-o stii cum s-o traiesti
 
ash vrea sa fie yntr-o zi senina..ku nouri...
fara ploaie...
ku frunze...
sa bata vyntul...
sa fie suficient de cald kyt sa vrei sa-tzi iei un polever vechi de la bunika..sa ytzi bagi jumatate de fatza yn el...sh sa taci...
 
catyusha said:
ash vrea sa fie yntr-o zi senina..ku nouri...
fara ploaie...
ku frunze...
sa bata vyntul...
sa fie suficient de cald kyt sa vrei sa-tzi iei un polever vechi de la bunika..sa ytzi bagi jumatate de fatza yn el...sh sa taci...

si sa astepti sa-ti vie moartea si sa-ti zica hai, ptutu atit tsia fost sa traiesti, al naibii de super
 
Dear fi sa ploaie sa tune si sa fie cald si sa fiu cu iubita pe plaja
si...numai asa sa fie ultima mea zi.
in urmatoarea viata tot asta as vrea
 
Ultima zi as petrecio cu sora mea am o sora can povesti
pun capu ca nimeni pe lumea asta nare asa sora ca a mea :D
te iubesc surioara draga :D
 
...numaidecit imi voi aduna prietenii...vom bea ceai tare shi vom vorbi despre noul album New Order... despre jocuri noi...parapante shi ski...shansele seleczionatei in preliminarii...vom face planuri pt. vara...pe urma vom merge in orash...la Teatrul Verde...ne vom aduce aminte de timpurile cind ZsZ shi Gindul Mizei erau tineri shi frumoshi...apoi vom merge in parcul Stefan cel Mare...ne vom asheza pe o banca "strategic" amplasta...vom aprecia lungimea fustelor frumoaselor, care vor trece pe linga noi...cineva ishi va aduce aminte vreo istorie mai vesela...vreo cosinzeana din nou ne va distrage atenzia...ochii noshtri o vor petrece pina la ieshirea din parc...din nou vom reveni la tema muzicii..............imi voi aprinde o zigara..............acesta este ultimul fum..............pina aici a mers ostashul............
 
ultima zi......... sa stau cu dusmanii mei si sa le dau o mama de pi...deala sa stie ei ce are epurile cu scripca :lol:
 
(iaka shi am gasit ca post-ul meu e o copie la acesta.... hmy... acum yntseleg de ce oamenii care vizeaza pe celalalt nu spun nimic...)


a) ash petrece-o yn padure
yntr-un vyrf de copac (fag.... foarte ynnalt...)
singur, da poate nu singur... (singur pentru a nu vedea cum sufera cel apropiat....).... da mai degraba ca nu singur.... (spre deosebire de animale, oamenii doresc mai multe de la viatsa.... chiar shi yn ultima picatura de timp, menita pentru a se stinge din ea....)

deja cu timpu... nushtiu cum va fi timpul afara, dar nu cred ca va face mare influientsa....



b) ash ymbla pe strazile unui orash mare... cu multa lume.... asha admira adevarata nepasare a omenirii dintr-o pozitsie destul de reushita.... caci mor yn 24h.... ce mai am de ales.... oricum viatsa e numai una shi daca nu ai ales-o la ynceput sau te-o ales moartea dupa un timp, nu mai ai shansa sa-i schimbi parerea....



c) ash sari numaidecyt cu parashuta.... shi daca-mi crapa inima yn aer (da cel mai precis ca nu-mi va crapa, pentru ca ceasul mortsii e menit pe mai tyrziu :) ), pai asha a fost sa fie....
 
Back
Top