Ultima zi...

Dar ce altceva sa fac??? sa ma apuc de fund sa sar in sus shi sa tsip eu mai am inca o zi de trait??? nuu... tre sa ai caif de la ultima zi... sa stai imprejurul prietenilor, sa le spui goodbye :lol: , sa te duci sa bei cu dinshi, shi apoi te duci, te droghezi pina la un peredoz deshela nebuun, shi Auffiderzain! :wink:
 
stiti, e stranie pasiunea asta a noastra de "a face ceva" in ultima zi...chiar intr-o ultima ipotetica zi noi vrem sa facem ceva....poate ar fi mai bine s anu facem nimic in acea zi...pur si simplu sa pasim peste conditia umana....cea dornica vesnic de a face cava....iar in ultima zi de ale face pe toate...caci nu reuseste
 
la engleza am avut de scris un eseu la aceasta tema......si atunci kiar mam gandit serios......
si iata ce am sa fak azi...daka maine e ultima zi........
de dimineata ma voi duce la parinti si frati.....voi sta cu ei.....vom discuta ca deobicei.....vom rade.....ne vom aduce aminte........si la urma....ii voi imbratisa strans pe toti...ii voi saruta...si cu un zambet dulce pe fata voi pleca......
apoi voi strange cei mai buni prieteni si ne vom duce la o cafe si am discuta.....am dansa.....iarasi le voi zice "pa" si voii zambi...si voi pleca...
apoi seara....... voi urka in masina, voi lua bere multa.......tsigari multe si pe iubitul meu si voi merge pe o stanca.....pe malul marii......
.inspre dimineata........voi inkide okii ....si voi astepta.......... :ciupos:
 
Valerika said:
.inspre dimineata........voi inkide okii ....si voi astepta.......... :ciupos:

si KONETZ FILMA.... :lol:

...decat asa ultima zi monotona.....mai bine te ucizi cu o zi mai devreme.....
 
Valerika ... nu face planuri... nu o sa mearga niciodata...
nu ai putea sa te distrezi...nu ai putea sa ryzi..sa fii atyt de kalma... ma rog...ai putea sa te prefaci...
pt ka mereu o sa te gyndeshti ka o sa se termine...
hz..mentalitate umana...
kiar tu ai spus... o sa ashteptzi acea klipa... restul...sunt detalii...
 
Eu cred ca fiecare zi tre' s-o traim ca si cum ar fi ultima.. sa ne bucuram din plin de viata... ca nu cumva sa murim fara sa fi facut ceva care noi ne dorim tare mult... eu cred ca mai bine sa traieshti 30-35 de ani cum iti doreshti tu ........decat 70 dar sa mori gandindu-te ca in viata asta nu ai facut ce ai vrut tu ci ceea ce au vrut si ti-au impus altii.. .
Daca as shti ca mai am de trait o zi ash face o multime de "prostioare"!
 
Back
Top