Ultimul film vazut

4-3-2, sau de fapt "4 luni, 3 sapatamani si 2 zile" Un excelent film al regizorului Cristian Mungiu. "Palme d'Or" la Cannes 2007 si "Marele Premiu al Academiei Europene de Film" la Berlin 2007 (i se spune si "Oscarul European") va spun ceva?
 
"The Invasion" cu Nicole Kidman si Daniel Craig...
Oh maaaaan... ce film ridicol! Despre cum pe Terra nimereste un virus de origine extraterestra care schimba ADN-ul oamenilor si-i transforma in "de-a lor"... :rolleyes:
Unicul lucru bun din filmul asta era Nicole, care arata ca intotdeauna superb...

PS: Tare prost filmul, dar pe mine m-a facut sa rad... intr-atat de ridicoli erau oamenii-zombi... :D
 
Kor;205778 said:
4-3-2, sau de fapt "4 luni, 3 sapatamani si 2 zile" Un excelent film al regizorului Cristian Mungiu. "Palme d'Or" la Cannes 2007 si "Marele Premiu al Academiei Europene de Film" la Berlin 2007 (i se spune si "Oscarul European") va spun ceva?

Tare fain filmul...adica..."fain" in sens ca iti da de gindit si te trec fiorii inca mult timp dupa incheiere :-)

"1408"-sincera sa fiu asha shi asha...
 
Nici eu, sunt citeva faze umflate, prea multa informatie..
Mi-au placut efectele, Kidman bestiala, in rest o noua fantasy fairy tale
 
kraft_natasha;206344 said:
Monster... nu prea mi`a placut

de ce natasha???

eu cred ca Teron a meritat pe buna dreptate oscarul.
si dupa mine calitatea filmului se datoreaza mult jocului ei profesionist.
 
nici mie nu mi-a placut filmul. in sensul ca nu prea am avut senzatii placute dupa film. filmul este realizat ok, Theron joaca super bine, dar ii un film greu si apasator.
 
Небеса обетованные, de Eldar Ryazanov
...un film diferit de celelalte ale regizorului...
...o tragicomedie fantasmagorica...
...satira despre starea deplorabila a intelectualitatii de dupa perestroika, ajunsa sa cerseasca, habitatul ei fiind o gunoiste din suburbia moscovei. nelipisiti inca de genii, talente si idealuri ei duc o lupta cu morile de vant impotriva autoritatilor infame ce au uitat de acesti boschetari printre ei fiind fosti coloneli, pictori, muzicieni, etc.
intrun sfarsit sunt salvati ca prin minune de OZN, evadand din mizerie
 
khama;206513 said:
da in afara de propaganda? merita de vazut?

O sa iti placa probabil. Pentru mine a fost film perfect pentru eliminarea stresului de dupa examene.
 
Back
Top