Ultimul film vazut

Ruxanda;206828 said:
Heh.. mie anume ca Piratii 3 mi-a placut mai mult... iata Piratii 2 chiar mi s-a parut cam plicticos...
Si mdaaaa... Nu-i de mirare ca Depp nu salva filmul pentru tine... actorul ala are pentru noi fetele un farmec... mmm... aparte... :D

PS: Daca nu salveaza Depp filmul... at least there's Orlando Bloom, right? *wink wink* :D

uite-te la edward scissors hands...

in pirati, bloom e in umbra
 
edward a fost primul film cu depp pe care l-am privit... apoi a fost arizona, apoi ala cu las vegas... si m-am indragostit de depp datorita acestor filme...
mai am cateva filme cu dansu pe care nu le-am privit :)

eu nu am treaba cu Bloom... i love the stoned johnny :D
 
eu l-am adorat si in "once upon a time in mexico" sau in "charlie and the chocolate factory" (astea fiind privite recent). :)
 
mia placut cum a jucat in "what's eating gilbert grape" (1993)

di caprio paremise a luat oscar pt rolul in acest film
 
"The girl with the pearl earring"
Mi-a placut... film simpatic de vreun 8+

Filmul prezinta istoria pictarii portretului cu acelasi nume a pictorului Johannes Vermeer:
 
I Now Pronounce You Chuck & Larry - tare faina comedie :)

The Brave One - taaare super, Foster... dans son emploi

Before the Devil Knows You're Dead ... relativ bun
 
Shooting dogs...un film dramatic despre Genocidul din Rwanda din 1994 in cadrul caruia in jur de 2mln de persoane de etnie tutsi au fost pur si simplu lichidatzi....
 
Dogville… bantz – nici o limita spatiala, doar linii… de decor (aproape inexistent) uiti, doar personaje… sfirsitul a fost neasteptat, fiecare om isi are limita bunatatii… filmul e puternic, undeva apasator… si cit de improprie era roseate pe gitul lui Grace, ca o pata de singe pe blana unui miel abia sacrificat… si la final - nici o linie… orasul nimanui, ba nu – orasul ciinelui
 
faza din Atonement: Cecilia se ridica din havuz, cu haina uda si lipita de corp si se indeparteaza, iar Robbie se grabeste sa atinga apa ce i`a mingiiat augusta piele ... ce poetic :rolleyes:

mai e si faza cind scoate piciorul din sandala... dar asta e alta poveste :D
 
kraft_natasha;207118 said:
faza din Atonement: Cecilia se ridica din havuz, cu haina uda si lipita de corp si se indeparteaza, iar Robbie se grabeste sa atinga apa ce i`a mingiiat augusta piele ... ce poetic :rolleyes:

mai e si faza cind scoate piciorul din sandala... dar asta e alta poveste :D

a meritat globul de aur?
 
The Others - e cel mai frumos, stilat si fin horror pe care l`am privit :) ce atmonsfera!.. si cit de adorabila era mutrita lui Nicholas cind maica`sa`i zise sa`si imagineze eternitatea :rolleyes:
 
Tom si Jerry varianta moldoveneasca: Jerry e de doua ori mai mare ca Tom care e de sex feminin. Episod 1: Jerry intinde clei pe jos in bucatarie linga usa, pune o farfurie cu mincare in fata si shuiera Tom'easa. Aceia bineinteles face cotitura din viteza si aterizeaza fixata in clei cind Jerry inchizind usa ii stringe coada ca ea sa cashte gura urlind si sai dea un deepthroat salbatic din care ea nici in cele mai fine horroruri nu a vazut..

ce atmosfera.. frumos film..
 
"Arta Viselor" (Le science de reve) cu Gael Garcia Bernal ("Amores Perros", "Babel"), un film semnat de Michel Gondry ("Eternal Sunshine of The Spotless Mind").

frumos, pt visatori. exact pt fanii "ESOTSM" cu Jim Carey si Kate Winslet
nota 9
 
Back
Top