Ultimul film vazut

normal ca ea era vinovata... nu el care nu facea nimic in casa, se comporta ca un porc si astepta sa fie servit...
oricum filmul mie mi-a placut... a fost amuzant si destul de real... asa bine se inteleg femeile cu barbatii... :D au surprins bine atata modul de gandire masculin si cel feminin.
 
Sincer sa fiu adrenalina, filmul nu mi s-a parut deloc amuzant. Ma asteptam la ceva gen friends... ceva distractiv... dar ei mi-au bagat o soap-opera.

Mi-a placut faza cand ea incerca sa-l faca gelos. Probleme lor nu ma intereseaza. Acolo ma refeream... Ca nu facea in casa nimic, asta il priveste:D.
 
cea mai tare a fost faza cu lamaile, care apoi s-a transformat in alte aluzii, job, tralala.... a fost scrisa genial, shi atat de real...
tre sa reprivesc filmul Story About Us, sau cum naiba se numeshte cu Bruce Willis shi Michelle Pfeiffer, acolo se cearta la greu
 
khama;167330 said:
tre sa reprivesc filmul Story About Us, sau cum naiba se numeshte cu Bruce Willis shi Michelle Pfeiffer, acolo se cearta la greu

greu, da` kam fara "efekt", nish tu vesela strikata, nish rame distruse... sunt un fel de certuri "pashnice"
 
Am vazut Kyashan sau mai zis si Casshern ... cam ciudat film. Realizat destul de artistic dar prea in stilul desnelor animate manga... logic, doar e japonez.
 
Volver
Am tot auzit de el si mi-am zis hai sa-l vad,ca imi place Almodovar.Impresie de final:Penelope Cruz a facut un rol bun,morile de vant mi-au amintit de Austria,si am descoperit ca relatiile dintre surori si mama pot fi foarte stranse,dar parca mi-era dor sa vad barbati in film...
Edward Scissorhands-revazut pentru a treia oara la insitentele unei prietene- filmul asta cred ca toti il stiu.:)
 
Prima parte din "Chagrin et la pitié, Le (1969)", de Marcel Ophüls. Interesant.. voi privi si a IIa parte, insa ceva mai tarziu, ca dupa 2 ore de film in franceza cam incordat am devenit :)

am terminat de privit si a IIa parte. foarte bun film; il recomand si altora.. e despre Frantza in timpul razboiului II mondial..

gata.. dispar :)
 
Taxi 4, mi-a plakut la nebunie..foarte lights film, asa de privit cu familia, sunt niste momente la care rideam isteric. merita de privit..in rest din nou niste trailere care te lasa salivind, in primul rind 300. ce orgasm o sa primesc eu cind o sa privesc in sfirsit filmul cela ;)
 
Ei. Eu cred ca s-ar gasi cativa si sa linga scaunul in urma ei. :super: ... Nu o mai lua si tu atata de mot-a-mot, altfel o sa ma simt jinovat ca nu mut postarile astea la topicul cu tehnika obtinerii orgasmelor de pe Romantica. :cool:

Otilia, daca iti place rozul si filmul de epoca, priveste-i superlativul : "Marie Antoinette". Nu-i chiar de juisat, dar o caldurica placuta tot simti. :D
 
ha, am privit shi eu taxi4... in franceza... shi acu caut subtitre, ca cam multe am pierdut...
da, am ras isteric de vre-o 2 ori... e total diferita de comediile de peste ocean, shi l-am savurat cu o placere deosebita
 
hm.. sa scot si eu taxi4 :)?

"Zycie jako smiertelna choroba przenoszona droga plciowa" (2000)
("Life As a Fatal Sexually Transmitted Disease")

de jale film... sfarsitu oleak' m-a facut sa vreu pe cineva sa "macesk"...
 
Banlist totsi la care le-a placut Taxi 4 , fara drept de apel.

Eu sunt persoana care se prinde la cam toate tipurile de umor ... Am ajuns sa le inghit si pe astea ale francezilor care iti povestesc ce shi-ar mai f..te mama daca ar fi siguri ca isi fac singuri lor inca un frate la fel de timpit ca ei , dar rasuflatura asta de umor din Taxi nu o prind macar sa ma dau cu capul de peretsi :D
 
da shi? nu tz-o placut cand l-o macit pe copkilu lu emilien cu fatza in tort asha za nefig, tipa sa nu-i spaleasca tat'so? :D
 
Nu ...Ca sa fiu sincer , posibil deoarece intrasem la el determinat sa nu imi placa si sa tsip la totsi tembelii de prieteni francezi de aici mai apoi ca is retardatsi daca rid la asha filme.
Poate incerc la partea a 7a sa ma uit normal, kind o scot astia :)
 
Back
Top