Ultimul film vazut

nafleatsa, tu nu te incorda cu analize.. hai fugutsa si mai vezi vreun film despre care sa scrii aici.. se pare ca asta tii profesia.. te tii doar de privit filme.. acu inteleg de ce Codrin imi zise sa te las in pace...

American History X (a doua oara), e exemplara capacitatea personajului principal de a'ti redresa viata in cele mai grele situatii..
 
Arta viselor nu mi-a palcut. nici macar nu am avut rabdare sa ma uit pana la capat. mi s-a parut foarte plictisitor. desi ambii actori sunt buni, filmul este un fel de non-sens plictisitor.

recent am vazut 88 minute cu Al Pacino. imi dau seama ca Hollywoodul nu mai stie sa faca filme horror k lumea. sunt pline de clisee, foarte previzibile si nici macar putin stresante....
 
Sweeney Todd ... Nu credeam ca o sa ajung ziua in care o sa imi placa un musical , si asta mi-a mai mult decit placut.
 
Собачье сердце dupa Bulgakov...
subversie acida
Poligraf Poligrafovici Sharikov - tare funny si grotesc tipul
 
ultimul film vazut e I Am Legend. mi sa parut foarte interesant,desi e un singur protagonist aproape tot filmul nu te plictisesti deloc. bine realizat.
 
ah... iar eu cu lacunele mele.

era un film cu jude law, julia roberts, ink un actor masculin foarte tare si una care a jucat in Starwars probabil. si eu iar am vazut pe sarite... si doar sfarsitul mai bine. eh... hai ca trebuie sa stiti...
si eu n-am inteles de ce personajul interpretat de jude law ramane singur pana la urma. trebuia sa fie ceva acolo ce eu n-am reusit sa percep. da' de privit nu l-ash mai privi. a? va rog? si aia striperitza ce ramane cu ea?

sau ziceti-mi cum se numeste daca stiti. multumesc.
 
I am legend - suks! Merita de privit doar celor care nu au citit niciodata SF si a caror fantezie planeaza undeva in emisfera fanteziilor scenaristilor din Holywood.
Pacat de o sumedenie de teme interesante care ar fi putut tratate in film si care au incercat a fi tratate ca sa se reuseasca... un kkat.. chiar imi pare rau de Will Smith, am impresia ca e una din cele mai rele realizari ale acestuea.
 
Things we lost on the fire...

cu Benicio del Torro, Halle Berry, David Duchovny

mi-a placut. un film bazat pe stari cu niste situatia luate separat, destul de banale, dar inchegate foarte imprevizibil...
si jocul actorilor m-a impresionat prin veridicitate..
ii dau un 10 :)
 
Back
Top