VIATA ARE GUST DACA:...

daca esti ceea ce esti tu..fara prefaceri ....
daca iti exprimi personalitatea asa cum vrei.....asa cum esti
daca .........vezi semnatura mea
 
- daca umbli acrit
- sau esti un dulce
- sau te simti amarnic
- sau te-ai stricat de bautura
- sau ti s-a acrit
- sau esti delicios
...
...
 
VIAŢA ARE GUST DACĂ...

Sunt de acord cu tine Sam, dar viata trebuie sa o traiesti sau cel putin sa incerci sa o traiesti din plin in fiecare zi. Si dacă ştii care e gustul pe care trebuie să-l aiba viata trebuie sa o planifici in aşa fel ca sa aibă gust n fiecare zi, nu sa te gindeşti ca ntr-o oarecare perioadă din trecut a fost att de bine şi am simţit din plin gustul vieţii etc..., iar acum nu mai e asa. Cu alte cuvinte trebuie sa-ţi trăieşti prezentul, pentru a-ţi construi viitorul.
Oare am scris prea filosofic? :wink: [/quote]
 
VIAŢA ARE GUST DACĂ:...

Eu ştiu că nu ştiu nimic (Socrate).
Iar uneori prefer să nu ştiu prea multe, dect să ştiu cu certitudine cum va decurge ceva. Aşa nu ar fi interesant. Pentru a obţine ceva cred că trebuie să te zbaţi puţin.
Ineresant nickname ai...
 
VIAŢA ARE GUST DACĂ:...

Eu ştiu că nu ştiu nimic (Socrate).
Iar uneori prefer să nu ştiu prea multe, dect să ştiu cu certitudine cum va decurge ceva. Aşa nu ar fi interesant. Pentru a obţine ceva cred că trebuie să te zbaţi puţin.
Ineresant nickname ai...
 
VIAŢA ARE GUST DACĂ:...

Eu ştiu că nu ştiu nimic (Socrate).
Iar uneori prefer să nu ştiu prea multe, dect să ştiu cu certitudine cum va decurge ceva. Aşa nu ar fi interesant. Pentru a obţine ceva cred că trebuie să te zbaţi puţin.
Ineresant nickname ai...
 
ar viata trebuie sa o traiesti sau cel putin sa incerci sa o traiesti din plin in fiecare zi. Si dacă ştii care e gustul pe care trebuie să-l aiba viata trebuie sa o planifici in aşa fel ca sa aibă gust n fiecare zi,
 
Si bine si tu ca exista momente in care nu mai pretui nimic...nici macar justa valoare a vietii...dar in general se poate de apreciat macat asta :crazy:
 
viata o pretuiesc asa cum este, grea, usoara, iubesc viata si ma voi lupta pentru o viata mai buna pentruca marit o viata mai buna :wink:
 
Back
Top