VIATA ARE GUST DACA:...

asta cum??
hmm, iaca aista ii pizdetsu :super:, punets neuronii in miscare, [di parca's proff, g ;) ]
 
adica iaka te uiti la el in oki... si iaka iti dai seama ca nu vrei sa-l pierzi
patom iti dai seama ca e al tau vorde..si de la ata si mai tare tii teama sa-l pierzi..
iaka in asa momente viata are gust

amu ii clar?
 
............are gust daca poti si stii cum sa o traiesti..........are gust si sens daca ai lasat in urma ta ceva frumos si placut.......viata e doar o pasare cu aripile frinte, ce niciodata nu se va ridica in zbor
 
n-are gust, eu m-am saturat de ea, in special acum, cind ma uit la testele istea incuracte ca bou la poarta noua, nika nu inteleg, de fapt nika nu pot face.si-a sa ma mai oblomesc eu , parca vad, atunci precis am sa caut lama, ni-o trebuit tare sa ma bag...
 
viata are valuri ca marea si daca poti inota bine atunci treci de valurile grele, dar daca te lasi te duc valurile unde vor ele si te ineaca. dar daca inoti sa treci valurile scapi si iti dai seama ca viata are sens ca sa traiesti clipele celea putine si frumoase care ti le ofera.
 
Viata are gust atunci cand ii gasesti un sens. Ce este mai frumos decat sa te daruiesti cuiva?
Jertfa suprema pe care poate face un om este cel mai frumos din lucruri posibile.
 
militant;146495 said:
Jertfa suprema pe care poate face un om este cel mai frumos din lucruri posibile.

Si care ar fi acea jertfa,taica ?
Cum itsi inkipui tu daruirea asta ... Te dai in robie ? Te imbraci in lengerie de piele ,itsi bagi un calush in gura,un morcov in fund , shi strigi kit potsi "Plesneste-ma ,am fost un baietsel neascultator " ? Sa stii ca esti cam stricat la cap,moshule :D
 
Fr3Zy;146497 said:
Si care ar fi acea jertfa,taica ?
Cum itsi inkipui tu daruirea asta ... Te dai in robie ? Te imbraci in lengerie de piele ,itsi bagi un calush in gura,un morcov in fund , shi strigi kit potsi "Plesneste-ma ,am fost un baietsel neascultator " ? Sa stii ca esti cam stricat la cap,moshule :D


Cam prea perverse ganduri ai.
Jertfa inseamna capacitatea de a ceda, de a fi mai presus de propriile slabiciuni, este capacitatea de a iubi sincer si curat pe cineva sau ceva, asta e.
 
Adica ,daca iubesc sincer pe cineva ,inseamna ca aduc o jertfa ,conform logicii tale ? Stai ca nu pricep ... Si unde e dragostea aia de moda veche care se purta doar de dragul de a fi ,nu cerea recunostintsa sau reciprocitate ,si prin insasi existetsa sa aducea o bucurie celui care o poarta ? Nu e cam de prost gust ideea cu martirizatul ?
Hai sa te invats eu ,moshule ,cum merge kestia asta ... A iubi sincer si adevarat nu inseamna jertfa (cum propui tu) ,caci atfel ne bagam in cinismul unei lumi spiritual-monetare ... Ai comis un mare sacrilegiu si ai traumatizat si cei putsini romantici care au ramas in ziua de azi ,care mai cred in povesti si in zine ... Este nevoie deci sa itsi ceri scuze acum public fatsa de ei, sa le juri cu inima deskisa si sufletul tremurind ca nu vei mai comite asemenea nemaipomenite crime ,si ei te vor ierta pe tine ,om pacatos si hulitor al dragostei ce esti ! :)
 
In general dragoste in vechiul ei sens (chiar daca vezi in cel crestin) inseamna a te dedica.
Daca nu esti in stare sa intelegi astfel de lucruri elementare pentru ca doar lucrurile elementare pot fi cunoscute rational, restul trebuia sa percepi cu "inima" , "sufletul" nu cu organul genital.

Inainte de toate suntem oameni si nu acei caini care alearga cu limba scoasa dupa o catea, cu gandul s-o "execute" cat mai repede.

Dragoste inseamna a dedica viata intreaga celui pe care iubesti, ceea despre ce vorbesti nu este decat o prostie si nu are nimic comun cu notiunea de "dragoste".

Nu stiu daca ar fi corect dar eu as defini dragostea ca "cunoasterea irationala a frumusetii interioare a cuiva (sau ceva), cunoasterea intratat de profunda incat incepi sa devii te confuzi in acel "cineva sau ceva" si numai percepi "propriul interes", "propria individualitate" etc.

Desigur nu ma refer la relatii de natura sexuala ci la general la relatii umane, dragostea in sensul cel curat, pur crestin. Sens care multi nu sunt capabili sa-l perceapa astazi...
 
Cunoasterea irationala a frumusetii interioare a cuiva ? Mwahahahaha :lola:
Sa vezi ca eram indragostit ca naiba vara asta de o dansatoare de care nu ma apropiasem mult timp la mai putsin de 2 metri (danseaza prea sus :D ) , si tot dragoste era ... Sa o vezi tu cum se misca poate itsi revizuiesti si tu conceptsiile onanice ,moshule :D
 
viata are gust daca stii cum sa fii fericit!
asta inseamna sa te respecti pe tine insuti,sa fii original,sa -ti spui punctul de vedere,sa ai incredere in tine, sa zambesti etc...
intr-un cuvant,sa faci tot ce-ti trece prin cap,fara sa accepti limitele pe care ti le impune societatea..societatea a fost creata pt a ingradi libertatea fiecaruia din noi,pt ca toti sa fie la fel...iar daca vrei sa fii fericit,nu trebuie sa fii ca ceilalti...si astfel viata va avea gust:)
 
Back
Top