VIATA ARE GUST DACA:...

Viata are gust cind ... stai seara in odaia ta si urmaresti jocul frunzelor de vita de vie pe perete luminate in razele lunii de primavara ... cind la capatul a zece minute esti hipnotozat de horeografia magica care se deruleaza in fata ta.
Luna o face intentionat ... isi schimba lin pozitia de jos in sus dirijind spectacolul cu anumita strictete. Ea niciodata nu e satisfacuta ... insa frunzele simt aceasta presiune.
Jocul continua ... Intervine din ce in ce mai intens vintul suflind sub forma de virtej mici rafale. Norii cenusii se adauga si ei in spectacol ... ei adauga gravitate spectacolului si cadenta. Tacerea apasatoare e strapunsa de un mic hamait de ciine, la care frunzele riposteaza imediat cu un fisssssssssssss isteric.

Totul patrunde in odaie prin cadrul geamului. Ridourile rosii si grele dau o anumita strictete spectacolului jucind rolul de cortina.

Micul desen acrosat pe perete e invadat incontinuu de umbrele frunzelor dansatoare. Incerc sa calculez cadenta si frecventa acestor intruziuni si ma pierd in placerea dulcie a supletei spectacolului desfasurat in fata mea.

Instinctiv imi apare un zimbet pe buze. Simt cum ochii se deschid din ce in ce mai mult. Un sort de euforie ma cuprinde si ma impunge cu fioruri in spate ... adorm, adorm, adorm .... aaaaadorm ...

Viata are gust cind ... toata noaptea nu ai fumat nimic si spre dimineata gasesti o tigara (Peter STUYVESANT) pierduta in buzunarul vestei si ... o aprinzi incet cu aere de James Bond :lol:.
__________________
 
daca tot are gust...
atunci cind nu trebuie sa dai ''raport'' nimanui, si sa faci ce vrei :fum: :)
si va avea inca gust, daca nu o sa mi se tot para ca mai este cineva in casa inafara de mine :D
 
daca ti se pare ca mai este cineva in afar de tine in casa, asta deja se numeste GALIUNICI!!! trateaza-te ...daragaya!! :p


nu-i asa ca viata are gust atunci cand il ai pe romanticul de sirb in patul tau si in viata ta? :p
 
si viata are gust exact acuma in momentul cand Sirb ma saruta pe spate EXACT ACUMA....

uhhh ce gust are viata....:temptat:
 
da tie in pat in general nime' in afara de tine nu-ti trebuie...asa ca nici nu ma mir de predelectiile tale.... :D
 
oby said:
daca ti se pare ca mai este cineva in afar de tine in casa, asta deja se numeste GALIUNICI!!! trateaza-te ...daragaya!! :p
Azi chira mai este cineva, vopseste podul , cind va okeca va avea gust :)


oby said:
nu-i asa ca viata are gust atunci cand il ai pe romanticul de sirb in patul tau si in viata ta? :p
eu tot pot sa confirm asta :lola:

si are gust cind te simti pur si simplu liber :D
 
dictionar, da tu shi anume poti sa confirmi, n-am inteles? :D tipa ii bun Sirb in pat sau .... ce confirmi tu acolo? e sama sa nu-ti dispara tie gustu de viata :p
 
fata asta ii geloasa pajizni..deatata ca viata are gust atunci cand simti ca cineva e doar al tau... uhhhh. m.m.m.
 
oby said:
fata asta ii geloasa pajizni..deatata ca viata are gust atunci cand simti ca cineva e doar al tau... uhhhh. m.m.m.
timpul vindeca tot :super:

Viata are gust. Sh gata. Trebu doar sa simti. Macar intern.
 
macar intern? asta cum?

viata are gust cand simti ca e al tau..iaka in minutele, secundele, milisecundele alea cand simti ca e al tau, viata are gust === p.i.z.d.e.t.z. vsemu!
 
Back
Top