Voxtel sau Moldcell?

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-10-30 02:41, ciofu a scris:
Ce va uitati voi ca sunt turci sau ca sunt americani sau georgieni, uitati-va la ce servicii presteaza. Deamu daca-s turci, gata. Nu mai trebuie, Moldcell-ul prinde f bine si e la nivel.
P.S. Kebabul nu e numaidecat turcesc.
[/quote]
Pentru un client care se stimeaza e mult mai important cum presteaza o companie serviciile, cyta yncredere poate sa aiba yn ea. Moldcell-ul din punctul asta de vedere ramyne yn urma.
 
eu de asemeni cred ca voxtel este mai bun de cit moldcell.voxtell nu numai ca are o arie de acoperire mare decit moldcell shi moldcell deasemeni imi pare nu sunt prea seriosi.
moldcell are o reputatie mai mica decit a
voxtelului.
 
Astazi Voxtel si Moldcell au semnat contractul prin care va fi deja posibila trimiterea de mesaje scurte si intre cei 2 operatori nationali.
:ciupel:
P.S. Demult trebuiau sa o faca deja
 
Eu cand inca eram acasa aveam tempo. Cred ca serviciile prestate de Voxtel sunt la un nivel bun, insa deja se invechesc pentru utiliztorii moldoveni. Moldcell-ul de asemenea e bun. Hai sa fim seriosi, prin ce chin a trecut el ca sa intre pe piata noastra, chiar acum imi aduc aminte de cerbul care avea imprimat pa "cur" - VOXTEL. Insasi faptul ca a rezistat presiunea, si chiar a ajuns sa concureze la un nivel destul de calitativ, demonstreaza ca va avea un viitor bun.

Voi iaka va certati de la 2 companii mici din Moldova, ce sa mai spun eu de o gramada de companii din US, care numai acuma i-a ajuns capul ca este mult mai favorabil sa treaca la standardul GSM, plus nici calitatea dialogului la tel nu e cinestiece. Mai pe scurt, eu m-as mandri ca o tara atat de mica ca Moldova, care nimeni din lumea civilizata nici nu stie unde e pe harta, are o industrie de telefonie mobila atat de avansata si calitativa.
 
Incepind cu data de 3 decembrie 2001 toti Abonatii MOLDCELL pot folosi noul Serviciu MOLDCELL numit M-Banking.
Acest Serviciu este disponibil pentru toti Clientii MOLDCELL, care detin carduri VISA sau MasterCard la Victoriabank.
Noul Serviciu permite Clientilor de a afla soldul contului si ultimele 5 operatii efectuate de pe contul respectiv.
 
acelashi lucru este shi la Voxtel - "SMS-banking" paremi-se se numeshte. Tot cu Victoriabank.

Victoriabank rulez :grin:
 
Am auzit de la coolgreetings ca "Voxtel" e renumit in toate Europa.Aha,o BRINZA ! Cu toate ca e companie franceza si eu invat in Franta deja de 3 ani,nu am auzit nici o data de "Voxtel" aici.S-apoi daca veni vorba ,francezii numai la [cenzurat] si cascaval se pricep,de la astea pina la mobile bune mai e cale lunga.
 
mai putin importa amu, daca e renumita sau nu in Europa, principalu sa faca treaba buna in MD, ca asta importa. :grin:
 
kedd,afla ca o companie ca si o tara daca nu are o infrastructura puternica nu mai conteaza mai departe.Ce folos daca ai servicii bune daca nu ai si un mobil pe masura ??! Sau vice-versa !
 
Eli - afla ca France telecom (a.k.a. Orange) e una din cele mai populare companii care presteaza servicii "mobile" in Europa - altceva ca poate ei mai au shi "up's & down's" dar asta nu are importantsa considerand the big picture :grin:
Cu alte cuvinte - eu in locul tau n-ash spune ca francezii nu se pricep...
 
Afla tu,ca Orange nu e de la France telecom,ci de la o companie engleza,asa ca nu vorbi despre ce nu stii,te rog,ne scutesti mult astfel cu prostii de genul asta.
 
daka eshti atat de inteligenta shi informata :hahaha: (ma cam indoiesc) ai putea sa-mi spui shi numele companiei Engleze din care face parte shi Orange ?
succes ! (shi te rog alege cuvintele - nu de alta, dar ar fi cazul sa ai putsin respect, cel putsin din cauza ca nici nu shtii despre ce vorbeshti)
 
Orange acuma e a France Telecomului defapt. Era cumparat de franceji si acuma France Telecom Mobiles International(FTMI) se numeshte Orange. Si toate companiile fiici a France Telecomului care aveau o situatie buna pe piatsa tot is redenumite in Orange.
_________________
Mask, care lucreaza in Orange Denmark aproape de 2 ani.
 
Eram o data intr-o ripa pe marginea unui iaz,si mi s-a strica masina. Moldcell avea semnal Voxtel nu.
Eram o data pe un deal undeva in nordul tarii. Ca sa prinda voxtel trebuia sa ma catar pe card.Moldcell nu avea probleme.
Din surse demne de incredere am aflat ca: tehnologia de la Voxtel este tehnologie invechita moral adusa din Franta. Pe cind cei de la Moldcell aveau ultimele standarde in materie de tehnologie. Mai stiu ca Voxtel a avut un comportament lipsit de spirirtul concurentei sau fairplay cum se mai spune si nu stiu cum se scrie, atunci cind au inceput turcii sa penetreze piata telefoniei mobile din RM. Iaka!
 
Te-au inshelat pe tine sursele tale de incredere goisor. Eu am lucrat la Voxtel 2 ani in departamentul tehnic, si fii sigur ca tehnica nu era veche. In cea ce priveshte spiritul de concurentsa - da deunde el sa fie daca concurenti nu erau? In schimb era spiritul de echipa - ce e mult mai important.
Si nu incurca calitatea serviciului cu acoperirea. Calitate - asta cind poti duce o convorbire neintrerupta in area de acoperire si sunetul in timpul convorbirii e calitativ.
 
Back
Top