Voxtel sau Moldcell?

nu mai este Voxtel cu nimic mai bun ca Moldcell.
ca a aparut primul pe piata asta e alta chestie.
ce tine de acoperire, acoperirea deja e cam aceeasi la ambele...dar considerand pasii cu care s-a extins Moldcell...
 
eu il telefonam pe fratele meu la Moldcell de la ocnitsa de pe fix si pentru 10 apeluri am platit 12 lei, nui chiar strasnic shi logic ca nu am vrb cu viteza luminii.
ML e mai tinar shi de aceasta multi nu au incredere. eu sint multumita. la mine in fam toti 4 sintem conectati la Moldcell shi nu cred ca e mare diferenta. preturile sint accesibile, calitatea este satisfacatoare.
dar fiecare cu parerea lui
 
HI to all!!! E mai bine cind sunt 2 operatori :lol: , deoarece este concurentza. cind a aparut VOX numai "boss"-ii :ciupos: aveau mobile, tempo cam tot era scump 8) dar alocard le-a permis studentzilor shi elevilor :lol: sa aiba mobile la un pretz mai "frumos". in ceea ce priveshte pretzurile la convorbiri VOX-ul are tarificare pe sec 8) iar moldcell'u cu impulsurile sale... :-?
 
Ce cred eu

Salutare natziune..uite ca am citit multe mai sus..shi unele au adevar...altele sint cam "impulsive" dar asta e...:)
Cred ca e cam greu sa iei o decizie justa. Fara sa ai mobil nu poti vorbi de calitatea serviciilor prestate...dar cum ai optat pentru o companie sau alta....incepi sa-tzi lauzi decizia..sint avantajele la ambele companii...Exemplu...Eu folosesc Tempo si....fitzi atenti: Voxtele e Super :) Nu va asteptati nu? Dar...MEsageria vocala Voxtel...bine ca se taxeaza din 6 in 6..altfel :) Si inca ceva....Am folosit mult web site-urile cu sms uri gratuite....si Voxtel livra mult mai stabil mesajele :) (Nu vorbesc de cele 2 pagini ofociale) Ok.. GAta!!!
 
I-mi place mai mult Moldcell-ul din doua considerente:

1) Are serviciul funX (Logouri de Operator, Mesaje si Tonuri de Apel pentru Nokia) si WAP :clap:

2) Este mai amabil cu clientii, si serviciile sunt mai ieftine :hail:




:robot:
 
ce sa aleg?? am deja moldcell, dar imi trebuie al doilea pachet.
ce mai bine sa iau:
Voxtel Tempo Go 15$ sau
Moldcell Alocard Amic 10$??
si mai departe cu plata cum va fi?? de ex la moldcell imi ajung 300 impulsuri pe 3 luni
 
Stiti, eu ma uit la modul cum decurge gms-ia in moldova si mi se creaza 2 imagini pentru voxtel si moldcell: pentru voxtel="Elita si crutiznaua" si Moldcell="Oamenii simpli si taranii". :D
 
ciofu

ciofu si eu de aici din romania acelasi lucru l-am auzit! eu numai de voxtel am tot auzit de moldcel nu prea, sorry!
 
Da eu am PostPaid la Moldcell, 1.68 lei minuta in orice retea din Moldova (inclusiv fix, adica telecom). Vorbesc cat i-ni trebuie, nu trebuie sa am grija cate impulsuri sau minute in pachet mi-au mai ramas, platesc la sfarshitul lunii. Un lucru e rau, SMS-urile is scumpe (30 sec.), insa nici nu folosesc, pentru asta exista internet-ul :D
Asa ca sint pe deplin multsumit de moldcell si serviciile lor.
 
e bun pachetul asta PostPaid, numai vezi tu Bion, ca nu e pentru toata lumea, e numai pentru persoane juridice, si de la 10 numere in sus

cit de SMS, nare nici un rost sa perzi timpul cu ele
 
da ce puteti sa spuneti despre calitate la voxtel? eu is la moldccel si nu ma schimb mai ales acum cu legatura asta de-a p*** din cauza transnistriei la voxtel in genere e mai rea si nu o sa schimb numarul din cauza ca-s turci e drept ca nu-mi place faptul poate la nimeni nu le place ca si lumina e de la spanioli sa cine mai sunt da toti se folosesc de ea!asa ca n-ai cei face
 
probleme cu legatura au amindoi operatori GSM, mai ales la Ciocana :-x pina nu se vor rezolva toate problemele nu se poate vorbi de nimic :roll:
 
Feni{x}

way patani pentru ca eu is utilizator moldcell nu am sa ma mai sporesc cu voi care mai bun. MOLDCELL si vseo! :mobil: da de cand cu transnistrienii istea nimic nui bun. imi vine sai: :wild: in... idiotii draculu :iaka amu: pe tati la macit tre dei pus
 
FeniX suuge kalpa4oku ;) Voxtel rulez ! :) Poti trimete sms-uri de pe situl lor cit incape.. Chear daca o bagat ssl ;) Rulzzzzzz

P.S si de pe irc puteti trimete sms-uri .. undernet -> #voxtel ;P
#moldcell -> coming soon ;P
 
Oameni, daca nu vii greu, lamuriti-ma cum se suna acuma intern intre retelele gsm in moldova si cum din afara moldovei.
 
Back
Top