Voxtel sau Moldcell?

Moldcellu a lansat o tombola in care sunt pentru castig 3 masini Mini.
Eu am impresia ca asta e cea mai serioasa tombola vreodata dupa independenta MD....super
 
Baieti nare rost sa va contraziceti si Moldcel si Voxtel sunt de o teapa, in unele locuri Moldc.. prinde mai bine in altele Voxt.., dar in principiu eu ma folosesc de Moldc.. si numi pare rau prinde formidabil.
BR :) :ciupos:
 
Compania "Moldcell" a anunţat că va lansa, cu începere de la 7 aprilie, un nou serviciu - PhotoCell.

Noul produs permite trimiterea de imagini şi alte documente de la telefonul mobil la adresa E-mail sau la un alt telefon mobil, la o viteză de până la 38,4 kbps.

Serviciul va fi accesibil tuturor clienţilor cu abonament.

Reprezentanţi ai companiei au informat că deocamdată sunt cunoscute tarifele doar pentru abonaţii la pachetele Advance existente. Astfel, taxa de activare a serviciului PhotoCell este de 60 lei, fără TVA, iar plata lunară - 120 lei, fără TVA. Taxele pentru ceilalţi clienţi "Moldcell" vor fi anunţate ulterior.

BASA-Press
 
Yn primul rynd sa va dezamagesc. Serviciul PhotoCell nu reprezinta serviciul cunoscut sub denumirea de MMS mesaging yn lumea yntreaga, deoarece Moldcell fiind pe frecventza 900 Mhz nu poate lansa un asha serviciu. Acest lucru la moment yl poate face doar Voxtel, avynd deja careva statzii ce emit yn 1800 Mhz, dar ynca nu este deajuns.
Nu vi s-a parut straniu, celor ce au Moldcell shi s-au interesat de acest serviciu, de ce e necesar sa achitatzi o taxa lunara de 134 lei, sau cam asha ceva... pentru data/fax, adica mesajele voastre sunt trimise ca data/fax, dar nu ca mesaje multimedia, respectiv avetzi o viteza mai mica de expediere shi un consum mai mare de impulsuri, minute, lei, etc. Asha ca mai face de ashteptat pyna vor trece operatorii noshtri pe 1800 Mhz, sau la 3 G, atunci shi video vom trimite 8)
 
ciofu said:
Sam tu esti pentru Voxtel sau Moldcell?

Nu pot sa zic ca sunt cu ambele myini pentru o companie sau alta. Spre exemplu eu deja de 2 ani sunt abonat Voxtel, pyna atunci aproximativ 1 an am fost abonat Moldcell.
Daca sa vorbesc de imagine atunci Voxtel sta mai bine la capitolul asta. Moldcell s-a lansat shi se tzine pe pozitzia - pentru masele largi, Voxtel se orienteza mai mult spre clientzii corporativi.

Cred ca mai degraba sunt pentru Voxtel :roll:
 
deshi is la Voxtel, dar nu prea il respekt, eu au fakut toata retziaua asta pe utilaj "spisuit" in Frantza, din cauza asta ei shi nu pot presta servicii mai seriose(Wap, GPRS, MMS) dekit cele legate de comunicarea Voice.
 
do0my said:
deshi is la Voxtel, dar nu prea il respekt, eu au fakut toata retziaua asta pe utilaj "spisuit" in Frantza, din cauza asta ei shi nu pot presta servicii mai seriose(Wap, GPRS, MMS) dekit cele legate de comunicarea Voice.

Nu ca am sa apar Voxtelul acum da MMS-u shi GPRS-ul n-are nimic cu aparatajul Voxtelului. Yn primul rynd cum am mai zis, pentru MMS avem nevoie de 1800 Mhz shi nu 900, iar pentru GPRS shi Wap lumea yn Moldova ynca nu e gata, sau mai bine zis nimeni nu s-a apucat de educarea potentzialilor clientzi. Moldcell are wap, dar n-am prea auzit de o explozie yn materie de utilizare a wap-ului. Asha ca sa nu ne grabim sa tragem concluzii pripite yn necunoashtere de cauza :wink:
 
Sam said:
do0my said:
deshi is la Voxtel, dar nu prea il respekt, eu au fakut toata retziaua asta pe utilaj "spisuit" in Frantza, din cauza asta ei shi nu pot presta servicii mai seriose(Wap, GPRS, MMS) dekit cele legate de comunicarea Voice.

Nu ca am sa apar Voxtelul acum da MMS-u shi GPRS-ul n-are nimic cu aparatajul Voxtelului. Yn primul rynd cum am mai zis, pentru MMS avem nevoie de 1800 Mhz shi nu 900, iar pentru GPRS shi Wap lumea yn Moldova ynca nu e gata, sau mai bine zis nimeni nu s-a apucat de educarea potentzialilor clientzi. Moldcell are wap, dar n-am prea auzit de o explozie yn materie de utilizare a wap-ului. Asha ca sa nu ne grabim sa tragem concluzii pripite yn necunoashtere de cauza :wink:
okei... vrei sa zici ca GPRS-ul poate fi utilizat pe aparatajul care a fost skos din exploatare de France Telecom in 1998? nu sunt sigur.... :roll:
 
Eu nu zic ca GPRS-ul trebuie sa mearga pe tehnica din 98.
Dar ei sa fi lucrat doar pe tehnica din 98 noi acum yn general nu am fi avut retzea, nu e cea mai super tehnica Alcatel, dar cine a zis ca ei n-au mai facut upgrade-uri, mai ales ca ei, dupa cam am mai zis, au introdus acum vreo 3 emitzatoare pe 1800 Mhz, ce au necesitat shi tehnica noua :roll:
 
Sam said:
Eu nu zic ca GPRS-ul trebuie sa mearga pe tehnica din 98.
Dar ei sa fi lucrat doar pe tehnica din 98 noi acum yn general nu am fi avut retzea, nu e cea mai super tehnica Alcatel, dar cine a zis ca ei n-au mai facut upgrade-uri, mai ales ca ei, dupa cam am mai zis, au introdus acum vreo 3 emitzatoare pe 1800 Mhz, ce au necesitat shi tehnica noua :roll:
sa vedem ce vor face ei ku 3 emitzatoare de 1800 mhz :)
 
va inselati amarnic cei ce spun ca moldcell e mai bun sau mai convenabil :ciupos: pe zi ce trece moldcell va da cu totul faliment :D
 
MOLDCELL RULEZ

Chiar daca sunt un abonat al retelei Voxtel. Va spun ca Moldcell rulez mai tare:
Acoperirea la Voxtel este de 69% in toata tara, dar la Moldcell este de 79% in toata tara intrati pe http://www.gsm.md si comparati cele doua hartzi. :evil:
 
poate de jure acoperirea si este mai mare la moldcell..da de fapt semnalul este maislab!
eu is la moldcell-in subsoluri nu prinde deloc, pe cand voxtelu lucreaza ka ceasu
 
pro- Moldcell

... sunt cu conceţia aceasta din 2000 până recent şi încă nu am schimbat-o ... poate pe alocuri cedează Voxtel-ului din punct de vedere a acoperirei, dar pe mine mă aranjează cea care o fost şi care este ... singur nu trăiesc în vre-o peşteră sau prin vre-un subsol şi de aceea cred că prinde phone-ul meu
 
talmaci said:
poate de jure acoperirea si este mai mare la moldcell..da de fapt semnalul este maislab!
eu is la moldcell-in subsoluri nu prinde deloc, pe cand voxtelu lucreaza ka ceasu
intra la barul 'Vitanta' in subsol shi vei vedea cit de bine prinde Voxtel-u :hahaha:
 
Back
Top