Z&Z

da de ce numai iarna ?

Si vara tot. de exemplu la stina , oile au legate cite un clopotel la git ca sa nu se piarda.
 
Ce se intampla, ati uitat de ei ?
De cand n-am mai vorbit despre ei au mai avut o gramada de concerte , voi i-ati mai vazut pe undeva ?
 
da!!! au dat concert la Teatrul Verde din Chishinau, in cadrul Festivalul Rock pentru refugiatzi IV, din 29 mai!.... a fost suuuuper!..... ce mai tzupaia toata lumea pe-acolooo sub o ploaie torentiala......
 
...lasa,...ca nu ai de ce sa-tzi fie ciuda!.... :wink: dar........cred ca eu...chiar am de ce sa mor de ciuda ca nu m-am nascut in Ro!...... oricum au foarte multe turnee si prin orashele Romaniei shi..........shtii ce m-a uimit cel mai mult?... de fapt, mi-au zis asta nishte prieteni de la Timishoara..........chiar daca au accentul nostru moldovenesc, pe care, voi romanii de dincolo nu prea il agreatzi, oricum, Zdobii par shi mai haioshi shi mai admiratzi prin asta!!! ce piesa de-a lor itzi place mai mult?
 
Stiu ca au avut turnee si prin Rom. , dar din pacate Resita nu s-a aflat niciodata in drumul lor , iar de cate ori ei au fost la Timisoara ,eu eram prin alte parti... asa ca eu i-am vazut live o singura data la Timisoara , si asta in urma cu vreo 2 ani...
Piesa care ma unge la suflet cel mai mult...nu stiu...toate!...stai cel mai mult cred ca " Tabara noastra " ( una din variante...ca eu am doua ).
 
:ciupos: Apropo despre zdubii:pe 5 iunie au participat la festivalul berii din Bucuresti.A fost super.Fetele de la ASIA,care au concertat inaintea lor au ramas in umbra.Ce mai vorba:eek: atmosfera de nedescris.Chiar si romainii cantau "Videli noci",si in final"mi videli cac uezjaet poslednii tramvai".Da am ajuns pe jos acasa,dar nu mi-a parut rau! :p [/u][/i][/b]
 
lucia said:
da!!! au dat concert la Teatrul Verde din Chishinau, in cadrul Festivalul Rock pentru refugiatzi IV, din 29 mai!.... a fost suuuuper!..... ce mai tzupaia toata lumea pe-acolooo sub o ploaie torentiala......
Si cum chiar sub ploie dansau?
Ce excitant!
 
jem said:
:ciupos: Apropo despre zdubii:pe 5 iunie au participat la festivalul berii din Bucuresti.A fost super.Fetele de la ASIA,care au concertat inaintea lor au ramas in umbra.Ce mai vorba:eek: atmosfera de nedescris.Chiar si romainii cantau "Videli noci",si in final"mi videli cac uezjaet poslednii tramvai".Da am ajuns pe jos acasa,dar nu mi-a parut rau! :p
ai stat cumva in fata, jem? intr-un grup de moldoveni blonzi? :) jumate din recitalul asia (pe care le-am huiduit cat m-au tinut puterile, nici la meciurile liceului meu n-am fost atat de mitocana) m-am zbatut sa ajung in fata (cam in spatele gastii asteia de care zic), dar la inceputul concertului zsz s-au apucat unii de pogo :( asa c-am ajuns in spate.
m-am gandit ca n-ar prea fi de stat, concertele gratuite din bucuresti sunt de kkt, atata lume proasta care poate strica tot... m-am dus si pt stigma, care-au cantat cu vreo 2 ore mai devreme...de o mie de ori mai stilati decat bucurestenii si n-au ce cauta in bomba asta de oras. pana la zsz s-a mai diluat publicul cu cativa rockeri si cativa curiosi, mai albi intr-adevar, dar de-aceeasi teapa. :(
 
si

si eu care am crezut ca aceasta tema este despre z&z top !!!!!!!m-am inselat! da chiar acum cateva zile i-am vazut la t.v. si vad ca vorbesc binisor lb.romana si canta bine! reprosuri?...revin cred :)
 
Solara,nu eram "langa grupa de modovni blonzi".Am stat ceva mai in spate si intr-un grup ceva mai restrans.Am auzit de Z&Z ca vor participa la concertul de deschidere a lui E.Iglesias;bravo lor:la deschiderea R.H.C.P. au fost,film cu E.Custorita au facut,si cu Touch&goauavut un turneu.Hwo is next?
 
Re: si

alex aka said:
si eu care am crezut ca aceasta tema este despre z&z top !!!!!!!m-am inselat! da chiar acum cateva zile i-am vazut la t.v. si vad ca vorbesc binisor lb.romana si canta bine! reprosuri?...revin cred :)
Vorbesc cu acent rusesc.!
 
in general toti cei din chisinau vorbesc cu accent rusesc chiar daca-s moldoveni.
Accent moldovenesc in Republica Moldova exista numai la sate.
Noi, moldovenii din chisinau vorbim cu accent rusesc. Asa ca nu bate capul.
 
...

Om_slab, poate tu ai acel accent, eu nu-l am. In vorbirea mea se evidentiaza destul de mult specificul celor de pe meleagurile noastre. Cum poti sa ai accent rusesc, daca materna ti-i romana si vorbesti toata ziua in romana?
despre Z&Z, a auzit cineva de la Fete de la musique de anul acesta? cine canta? anul trecum organizatorii au promis ca concertul rock se va transforma intr-un festival de 3 zile. Ati auzit versiunea Z&Z a piesei "Nevesta" de Mumii Troli?
 
....mmm... :( nu am auzit nici eu nimic de festivalul Fete de la musique de anul acesta, chiar daca il ashtept cu mare nerabdare!!!! de obicei, festivalul tzinea in aprilie, say mai, dupa cite aimi aduc eu aminte, dar anul asta intirzie....... sa speram ca se va tzine!!!! iar de noua piesa a Zdubilor nu am auzit deocamdata nimik?.... tu ai auzit-o?... cum e?........
 
Om_Slab said:
in general toti cei din chisinau vorbesc cu accent rusesc chiar daca-s moldoveni.
Accent moldovenesc in Republica Moldova exista numai la sate.
Noi, moldovenii din chisinau vorbim cu accent rusesc. Asa ca nu bate capul.
Bai, asta tu nu bate capul!
Ce eshti tampit? De cand noi avem accent rusesc? Poate nu vorbim cu accent romanesc insa shi in romania sunt unele parti care se vorbeshte ca la noi!
 
ha da Z&Z s-au papsit de tot!! Acuma, pe 15 iun, ei au cyntat cu enrique igleseivichi la bucureshti, la deschiderea mtv romania!! Cruta! Shi cynd Taouch and go au avut turneu prin ucraina sau rusia, nu mai shtiu pe unde, cine credetsi ca-i ynsotseau?? Z&Z!!! Papasa!!!
 
Back
Top