Z&Z

Merci mult...problema este ca nu l-am facut eu...cel care l-a facut a ales... :wink:
13 septembrie...ziua in care Roman Yagupov implineste 29 de ani...ce-ar fi sa lasati ura de o parte si sa-i spuneti La Multi Ani.. :wink:
 
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sanatate,Bucurie si Fericire!!!!!!!! si asteptam toti cu nerabdare tortul!!!!!!!!!!
 
hgdf

Mirabela! ce gusturi comune avem noi! :D
iata si eu am site-ul Z&Z la semnatura mea.
am fost la concertul lor pe 4 octom. si a fost bine, numai ca nu a durat destul concertul. tu nu scrii in guestbookul lor?

nu la tema: a, si cum facem cu semnatura ta de membru fondator al "resurs"?
 
Da intr-adevar arina...cam comune gusturile noastre ! :wink:
Din cand in cand mai scriu si eu in guestbook-ul lor...acum sunt ocupata cu actele pentru fun club !
 
...aseara a fost mare concert mare in twice, final de tur pentru zdubi. am spalat efectiv tricoul de pe mine. din pacate sonorizarea a fost cam slabutza. am inteles ca au lansat si un videoclip la ''hora haiducului'' in aceeasi zi...
 
hmm.
i-am vazut pe Zdubi intr-un intwerviu la Prima.. Roman statea cu un translator alaturi.. nu putea inchega doua vorbe in romana... adica ce insemna asta?? articula totul in ruseshte si n-a spus nici o fraza fara a greshi la cate un cuvant sau doua...
mi-e era jena, caci credeam ca Zdubii sunt promotorii muzicii moldoveneshti de limba romana...
 
Eu, iata-ma-s, demult dezamagita :(
Nu i-ai vazut la Teo, ca atunci in genere n-au legat nici o vorba. Rusine!
Datorita unora ca ei am fost intrebata de cineva in Ro de unde cunosc limba romana :wtf:
 
da nu cred ca-i in asta problema.. din moment ce piesele lor sunt promovate in spatiu romano-vorbitor, cei de peste Prut se ashteptau ca ei de fapt sa cunoasca limba in care canta..
a fost foarte 'embarassing'...
Chiar si Ozon, mai cu akcent, mai fara, dar se descurca la interviuri, cel putin la capitolul limba, daca si nu ce zic in limba data...
dar am inteles ca nime' dintre instrumentishtii Z&Z nu au limba romana drept materna si Roman doar o canta, nu si vb.. :)
 
tr

Mihai Gancu - chitara bas
Andrei Cebotari - toba
Victor Dandes - trombon, fluier
Valeriu Mazalu - trompeta

toti vorbesc romana, dar nu stiu de ce nu prea au practica, ei in cercul lor de prieteni si colegi vorbesc in rusa, eu asa am inteles
Copot, Danga-directori sunt vorbitori de romana
 
Stiti ca ei fac repetitii la scola de muzica unde ma ocup eu shi ei pe acolo fumeaza beau dracu shtii ce mai fac dar, nu asta-i poanta, poanta e aceea ca orshicine poate sa se duca hsi sa asculte ce cinta ei , cool , nu ??
 
Back
Top