despre prostitutie si legalizarea ei

Sunteti de-acord cu legalizarea prostitutiei?

  • da

    Votes: 21 55.3%
  • nu

    Votes: 13 34.2%
  • nu ma intereseaza

    Votes: 4 10.5%

  • Total voters
    38
ka_sasha said:
se maresc impozitele la stat... noi lokuri de munca...
:he: carte de munca, concedii... suna atat de ..nou.. pentru clienti fideli, reduceri, :) "zilele usilor deschise" "test drive"
 
nelegalizata e mult mai atractiva
eu nu as legaliza-o fiindca ... ar fi ca batonul de piine, il iai ca ti-e foame
pe cand illegal, dulcele illegal aduce atatea bucurii sufletelor noastre ratacite
 
Da sunt pentru,sa nu mai vedem toate nespalatele de pe Calea Turzii care isi ofera serviciile la conducatorii auto.Trebuie sa existe persoane carora sa-ti faca placere sa le platesti pentru serviciile aduse.
 
odata devenite legalizate, prostituatele simt responsabilitatea cazuta pe umerii lor si incep insistent sa roada rapanelu si sa faca bai cu miere si lavanda
 
percival_73 said:
Da sunt pentru,sa nu mai vedem toate nespalatele de pe Calea Turzii care isi ofera serviciile la conducatorii auto.Trebuie sa existe persoane carora sa-ti faca placere sa le platesti pentru serviciile aduse.


Tu chiar ai merge la o femeie pe care stii ca au calarit-o si frecat-o "n-shpe" mii de altii ca tine inaintea ta? La o femeie care are o bucata de carne, o "rana deschisa" in loc de organul sexual? La una cu buzele uscate de atata supt? Cu sanii lasati? Ti-ar face "placere"? Ti-ar face placere mai apoi sa mergi a doua zi la dermatolog, speriat de bolile de piele ce ti-au aparut? De mancarimi?
 
Idol said:
Tu chiar ai merge la o femeie pe care stii ca au calarit-o si frecat-o "n-shpe" mii de altii ca tine inaintea ta? La o femeie care are o bucata de carne, o "rana deschisa" in loc de organul sexual? La una cu buzele uscate de atata supt? Cu sanii lasati? Ti-ar face "placere"? Ti-ar face placere mai apoi sa mergi a doua zi la dermatolog, speriat de bolile de piele ce ti-au aparut? De mancarimi?
http://www.photomodeli.ru/html_girl_info.php?g_id=238
idol, poate ca nu e vorba de aversiunea estetica provocata de sani lasati sau buze uscate si nici de bolile care le-ai putea capata
poate ar fi bine sa privim ce spun sufletele noastre, e bine oare sa cumperi spre folosinta dupa placul tau un trup sau nu? sa raspunda adeptul legalizarii: ai dori ca fiica ta sa devina prostituata legalizata? ai vrea ca prietena ta sa devina prostituata, profesie legallizata deloc rusinoasa? daca nu, atunci de ce sa toleram aceasta nebunie?

"Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
şi nu ucid
cu mintea tainele, ce le-ntalnesc
in calea mea
in flori, in ochi, pe buze ori morminte. "
L.Blaga
 
Asta e ca discutia despre ce cadouri dai de ziua cuiva, in bani sau in obiecte. De multe ori in procesul de cucerire a unei tipe faci o multime de cheltuieli. Si nu strivesti nici o corola dar ti se deschide singura.

Idol, descrierea ta apocaliptica se poate aplica si la o fumeie casnica ce se culca nu numai cu sotul dar si cu vecinii. Ba mai degraba la aia, decat la o prostituata de lux, spre exemplu. Care ar putea ca in medie, din cauza elitismului sau, sa aiba parte de mai putin sex decat una din respectabilele doamne. :D
 
percival_73 said:
Da sunt pentru,sa nu mai vedem toate nespalatele de pe Calea Turzii care isi ofera serviciile la conducatorii auto.Trebuie sa existe persoane carora sa-ti faca placere sa le platesti pentru serviciile aduse.
uite am fost yn hamburg, unde e legalizata prostitutzia... strada felinarelor roshii e foarte frumoasa(exceptzie facand vre-o 2 tipe de peste 100 de kile, ynsa gusturi sunt multe), ynsa asta nu a rezolvat problema strazilor adiacente care sunt pline de prostituate care anina orice trecator... 30 de euro shi poftim...
 
Codrin said:
Asta e ca discutia despre ce cadouri dai de ziua cuiva, in bani sau in obiecte. De multe ori in procesul de cucerire a unei tipe faci o multime de cheltuieli. Si nu strivesti nici o corola dar ti se deschide singura.
daca tii cont de orice banut cheltuit in procesul cucerii unei tipe...atunci intr-adevar pentru integritatea psihicului mai bine sa apelezi la fluturasii nocturni.
 
saraneth said:
uite am fost yn hamburg, unde e legalizata prostitutzia... strada felinarelor roshii e foarte frumoasa(exceptzie facand vre-o 2 tipe de peste 100 de kile, ynsa gusturi sunt multe), ynsa asta nu a rezolvat problema strazilor adiacente care sunt pline de prostituate care anina orice trecator... 30 de euro shi poftim...

ce ai propune sa le spalam si sa le punem in case de pe strada felinarelor rosii si sa marim pretul pentru a obtine maxim profit?

cum va permiteti sa vorbiti de femeie ca despre un dobitoc care faci ce vrei cu el pentru 30 euro?

omul nu e numai p*** ci mai are si suflet , prin asta se deosebeste de animale, dar cum sa percep eu omul cind procedeaza mai rau ca un animal?

Ce europa tia aratat cum e sa traiesti intr-o europa cu adevarat dermocrta?

daca s-ar promova familia crestina in societate atunci prostituatele nu prea ar avea de lucru , sau cel putin s-ar reduce numarul lor. Prostitutia distruge femeia!!!!!
 
si femeia alege sa fie o prostituata... nu o pune nimeni acolo. ce ai omule, in ce lume traiesti... prostitutia este o alegere si nu o impunere. sunt putine cazuri in care fetele sunt fortate... mai bine v-ati documenta despre faza asta cu traficul de carne vie, care nu ii chir asacum pare. majoritatea stiu unde merg si ce vor face...
 
Mie mi se pare ca singura idee a barbatilor care se impotrivesc cu atata determinare practicarii prostitutiei e sa ia ei locul proxenetilor si sa dicteze ei femeilor ce sa faca. :super:

Uite si la asta ce exprimare tipica : sa le spalam, sa le punem, sa marim pretul, sa promovam, sa reducem... Toata lumea mereu pregatita sa organizeze pe oricine altcineva in afara de sine insusi. :D
 
ai dreptate codrine, acelor femei care aleg benevol prostituarea li se aplica dictatura barbatilor. sa-i dai voie prostimii sa aleaga sa faca orice prostie nu e calea cea mai corecta.
 
adrenalina said:
si femeia alege sa fie o prostituata... nu o pune nimeni acolo. ce ai omule, in ce lume traiesti... prostitutia este o alegere si nu o impunere. sunt putine cazuri in care fetele sunt fortate... mai bine v-ati documenta despre faza asta cu traficul de carne vie, care nu ii chir asacum pare. majoritatea stiu unde merg si ce vor face...

Adrenalina nu vrei shi tu sa faci aceasta alegere macar pe o jumate de an , mai stii poate cistigi de un BMW.
apoi mai vedem daca vei fi deacord cu legalizarea, poate vei fi un aparator shi mai aprig...:)
 
Aliona te invit sa nu mai faci asa presupuneri... daca tu atata ai inteles din mesajul meu este exact problema ta... in rest... este dreptul meu sa sustin ce doresc si ce eu cosnider corect... ai contra argumente, te invit sa ti le expui.
 
adrenalina said:
Aliona te invit sa nu mai faci asa presupuneri... daca tu atata ai inteles din mesajul meu este exact problema ta... in rest... este dreptul meu sa sustin ce doresc si ce eu cosnider corect... ai contra argumente, te invit sa ti le expui.
Lasa mama nu te mai supara asa , dar aperi niste timpenii incit ma apuca risul, de parca ai fi lucrat acolo si tiar fi placind, serios tie nu tii scirba cind se ponegreste astfel o femeie, mai vrei inca sa fie si legalizata porcaria?
esti femeie ce naiba ? lasa si tu aiurelile! :) nu fi chiar asa serioasa ca in curind si la o declaratie de dragoste vei cere :) argumente :)
 
Sunt pentru legalizarea prostitutiei. Motivele sunt evidente - indiferent ce au facut / ar face autoritatile, prostitutia a fost si va exista in continuare. Atata timp cat exista cererea pentru un serviciu, se va gasi cineva care sa-l ofere. Atata timp cat o fapta nu constituie un pericol la adresa societatii (sa nu uitam ca atat prostituatele, cat si cei care apeleaza la serviciile lor o fac de buna voie si nesiliti de nimeni, in deplina cunostinta de cauza) de ce trebuie sa fie ilegala? Cazul in care o femeie este fortata sa se prostitueze este si va ramane in continuare de domeniul penalului.
Discutiile despre moralitate sau demnitatea femeii, etc. nu cred ca-si au rostul in acest context - marea majoriotate a prostituatelor au ales acest mod de a-si castiga painea deliberat. Cauzele si motivele care le-au determinat sunt nenumarate, dar asta este deja o alta poveste.
 
Back
Top