Etnonimul "român"

Natalytza said:
vezi mesajul meu privat..shi poate o sa intzelegi dece...

Nătăliţo, mai întâi, n-am primit nici un fel de mesaj privat de la tine. În al doilea rând, reformulez întrebarea mea, că după cum se vede nu prea ai înţeles: îţi plce propaganda moldovenist-primitivă şi injurăturile de pe acest forum?
 
Fii atenta cind vorbeshti de electorat, fiindca ai putea sa-ti ofensezi parintii, rudele sau vecinii.
Nu-i cultura politica in R. Moldova. Crezi ca in Romania este ? Poate un picut.
De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

www.mdn.md - deschide ochii
 
e shi normal sa nu-mi placa, de Radu nu am ce zice, tocmai de aia...zic ca trebuie sa schimbam ceva, sorry, o sa incerc sa-ti mai trimit o data mesajul
 
cenus said:
Fii atenta cind vorbeshti de electorat, fiindca ai putea sa-ti ofensezi parintii, rudele sau vecinii.
Nu-i cultura politica in R. Moldova. Crezi ca in Romania este ? Poate un picut.
De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

www.mdn.md - deschide ochii

N-avea grijă, familia mea şi prietenii mei n-au votat niciodată cu personaje ca stati sau Ostapciuk. Cât priveşte România, păi sunt destui parlamentari proşti şi aici, dar nu se ridică niciunul la nivelul unui Moţpan... No, în această privinţă... Moldova-i frunt"ea... :(
 
Lia: SkyW mi se pare "caz pierdut", shi in privintza prostiei, cred ca tot se poate face ceva pe forum, shi moldova, hai sa "luptam" in potriva ei ( e clar ca doar noi n-o sa obtzinem mare lucru, dar cel putzin merita sa incercam), dar pentru asta, cred ca in primul rand, persoanele care AU dreptate, in loc sa se coboare la nivelul lui Radu, utilizand "termeni" de genul "mulgatori, kolhoznici" ar trebui sa se socoata superioare lui SkyW, shi sa utilizeze cel putzin alt limbaj...
 
Natalytza said:
Shi daca Filip-Antonio, nu s-a referit la totzi basarabenii, s-o zica aici....promit sa-mi schimb semnatura

Nu m-am referit la toţi basarabenii, că şi lia, redneck sau Anatolie sunt basarabeni. M-am referit la tăntălăi ca tine, Infantiliţa Ignorantova.
 
Natalytza said:
Lia: SkyW mi se pare "caz pierdut", shi in privintza prostiei, cred ca tot se poate face ceva pe forum, shi moldova, hai sa "luptam" in potriva ei ( e clar ca doar noi n-o sa obtzinem mare lucru, dar cel putzin merita sa incercam), dar pentru asta, cred ca in primul rand, persoanele care AU dreptate, in loc sa se coboare la nivelul lui Radu, utilizand "termeni" de genul "mulgatori, kolhoznici" ar trebui sa se socoata superioare lui SkyW, shi sa utilizeze cel putzin alt limbaj...

Nătăliţo, semnătura ta nu deranjează pe nimeni. Dacă tu consideri că eşti mai convingătoare aşa, nu ai decât să o afişezi în continuare. Că Filip nu are în vedere "toţi basarabenii"... Păi citeşte replicile lui la mesajele semnate de redneck (basarabean şi el) sau disuşiile lui cu Anatolie (sper că mai sunt pe forum)... Nu degeaba te-am sfătuit să mai citeşti ce s-a mai scris, SkyW scrie ACELEAŞI prostii incă de la începutul acestui forum, de când semna cu nick-ul Om Slab. Iar argumentele forumiştilor nu-l "impresionează" defel. Tipul preferă să se faca de râs în continuare. :roll:
 
Un bun prieten imi spunea ca cel mai deshtept intr-o disputa cedeaza.
Dar se pare ca nici Natalitza, nici Filipa Antonia nu vrea sa cedeze. Shi va mai plingeti de calitatea oamenilor din Parlament.
Va meritati parlamentul.
Da, Lia sint de acord cu tine. Electoratul este problema.
 
Fete cucuiete, de ce nu va suportati. E cumva la mijloc un baiat?
Doar pentru baieti se cearta astfel fetele. Nu shtiu care sint mai destepte.
Pardon, draga mea Liicica daca m-am abatut de la subiectul discutiei.
Dar, spunea Wilson "Unei femei ii sta mai bine (sau este mai frumoasa)cind tace".
Servus...

www.mdn.md - deschide ochii
 
cenus said:
Pardon, draga mea Liicica daca m-am abatut de la subiectul discutiei.
Dar, spunea Wilson "Unei femei ii sta mai bine (sau este mai frumoasa)cind tace".

Lia şi atât. Nu te "formaliza" cu diminutive, că nu ţine.

Ai "deviat", dar asta nu e o surpiză: era clar de la bun început că asta ai de gând sa faci.

Cât despre misoginismul tău, te priveşte ce crezi. Sper să te ajute Dumnezeu să ai o consoartă mută, ca să nu te deranjeze prea mult, când îi vine şi ei să zică ceva. :D
 
Pace moldoveni.
Aveti de lucrat ogorul, impreuna.
Shtiati ca cineva de la presidentie a propus ca limba ebraica sa fie aprobata ca a treia limba de circulatie pe teritoriul R. Moldova ?
 
cenus said:
Pace moldoveni.
Aveti de lucrat ogorul, impreuna.
Shtiati ca cineva de la presidentie a propus ca limba ebraica sa fie aprobata ca a treia limba de circulatie pe teritoriul R. Moldova ?

Sursa?
 
Revista "Stratum" editata de Scoala Antropologica Superioara din R. Moldova.
Shtii cine este editorul ?
 
Back
Top