Tennis

cool

dar cred ca tu ai inteles daca nu acum cand ai scris mesajul de mai-sus: ca diavolul este acelasi cu moartea lui alex aka si de aceea am cerut banarea lui pentru cate invective mi-a adus!(vezi seara pe deal)
 
cool

cool: offffffffffffffffffffff, pai ce conteaza asta! tu trebuie sa vezi contextul, stilul, structura compozitionala si limbajul folosit de diavolul prin personajul caruia ii poarta cu necinste numele: moartea lui alex aka!
 
Andrei Pavel in semifinale la CA Tennis Trophy(Viena)

Azi A. Pavel l-a invins pe N. Davidenco(RUS) cu 6/3, 7/6(2) si s-a calificat
in semifinala turneului ATP de la Viena, unde-l v-a intilni pe invingatorul
din partida J. Novak - J. Melzer. Este a treia semifinala din acest an pentru
Pavel, dupa Chennai(India) si Open Romania. Sa speram ca v-a merge
mai departe de data asta.
 
Iaca si la Madrid TMS o pierdut chiar
in primul tur. Da A. Voinea nici n-a apucat
sa se califice (ambii au pierdut de la J.M Gambill)
 
sunt niste site-uri de unde poti afla cine si unde joaca
www.atptennis.com - turneele si site-urile acestora
www.stevegtennis.com - rezultatele

saptamina trecuta A. Pavel n-a facut mare lucru, a pierdut in primul tur
la Chennai de la Tomas Behrend venit din calificari dar A. Voinea a ajuns pina
in semifinale la Adelaide. Saptamina asta Voinea a jucat la Sydnei in primul tur cu
Mikhail Youzhny si s-a retras in setul 2 iar Pavel nu joaca (si-a luat o pauza se pare)
 
Goran Ivanisevich a zis ca vrea sa se intoarca in circuitul ATP.
Si de anul asta cota de premii pentru dublu s-a micsorat la 20%
(de la 25% se pare, cit era anul trecut)
 
Voinea s-a calificat in turul 2 la open-ul australian!
este unicul roman (din 6 initial prezenti) care merge mai departe.
cel mai probabil ca v-a juca cu Andy Roddick.
 
Daca tot e sa vrobim despre romanii de pretutindeni, apoi am aflat ca o tenismana, romanca de origine, a invins-o pe Capriatti, la Australian Open. Asta da stire!
 
da nu-mi dau seama cum sa fie, ca s-a nascut si traieste in germania.
de unde ai aflat si ce stii mai exact despre ea? am o banuiala ca ar
fi facut liceul aici, dar ca e romanca... :eek:
 
Pe 7-9 februarie, la Bucuresti(sala polivalenta) va avea loc intilnirea de Cupa Davis dintre Romania si Franta, contind pentru primul tur al Grupei Mondiale. Biletele costa in jur
de 50.000. TVR1 va transmite in direct toate meciurile, care vor ncepe de la ora 13:00 in prima si a treia zi si de la 15:00 in cea de-a doua, urmind ca, in situatia in care disputele se prelungesc dupa 19:00, sa continue pe TVR2 pina la incheierea lor.

A. Pavel este dispus sa joace, dupa o accidentare la spate suferita la inceputul
sezonului.

Florin Mergea din Tirgu Jiu, cistigator la dublu anult trecut la Wimbledon si finalist(atat la simplu cit si la dublu) la openul australian pentru juniori de anul acesta, a fost inclus in lotul largit de Cupa Davis al Romaniei.
 
alexandru

sal alexandru!pai desigur ca vom merge !nu? trebuie sa-i sustinem!tin si acum minte :romania -ungaria! ce cupa! :wink: :)
 
Back
Top