Tennis

s-a inceput indian wells-u saptamana asta, primul
turneu de masters. eurosport transmite cate ceva.
Pavel va juca in primul tur cu Mark Philippoussis si
nu stiu daca are mari sanse sa treaca in turul 2 :(
 
Andrei Pavel a pierdut al saptelea meci consecutiv de anul acesta, timp n care nu a adunat nici o victorie. Jucatorul romn, ocupant al locului 30 mondial si favorit numarul 27, s-a retras n setul al treilea al meciului cu Todd Martin din turul secund al turneului de Masters Series de la Miami. Scorul era 6-7 (2), 6-4, 2-0 n favoarea americanului. Pavel avusese prima runda libera. n 2002, Andrei atinsese "sferturile" la Miami.

Uite-asa o chestie... :(
 
Astazi incepe cel de-al treilea masters al anului, cel de la Monte Carlo.
Nici un roman pe tabloul principal :( A. Pavel este accidentat si va reintra in
circuit doar spre sfarsitul lunii iar A. Voinea a pierdut in calificari.
 
De azi incepe un turneu de tenis din categoria 'futures' la Bucuresti.
Nu stiu exact unde se desfasoara... dar am o vaga banuiala
ca ar fi la un club de tenis din parcul herastrau.

Victor Hanescu(locul 96 dupa entry system), care a jucat atat de bine la
Roland Garros si a ajuns pana in turul 3, joaca acuma in calificari la
Wimbledon si a trecut in turul I de Marco Chiudinelli (SUI) 7-6(?) 4-6 16-14.
 
Victor Hanescu a repetat parcursul bun de acum o luna de la Roland Garros
si la Wimbledon, calificandu-se pe tabloul principal si ajungand
pana in turul 3 si invingandu-i pe Albert Portas si Juan Ingacio Chela.
 
Florin Mergea, cap de serie numãrul 6, a cstigat, ieri dupã-amiazã, proba individualã rezervatã juniorilor din cadrul turneului de la Wimbledon.

n finalã, el l-a nvins pe al optulea favorit, australianul Christopher Guccione: 6-2, 7-6 (3). A fost o reeditare a ultimului act de la Queen's, disputat pe 13 iunie si cstigat tot de jucãtorul nostru. Florin reuseste, astfel, sã obtinã primul sãu titlu de Mare Slem la simplu. n ianuarie, el a pierdut finala Australian Open n fata cipriotului Marcos Baghdatis. De asemenea, anul trecut, el s-a impus la Wimbledon, la dublu, alãturi de Horia Tecãu. Performanta jucãtorului de 18 ani originar din Tg. Jiu survine la 10 ani dupã victoria lui Rãzvan Sabãu.
 
Cum de nu am observat aceasta tema mai inainte?... sunt pasionata de tenis, chiar acum ies de la serviciu si plec sa joc.. imi pare un sport superb... unica de ce imi pare rau e ca nu l-am descoperit cu 10 ani in urmas, sa ma fac decent enough sa joc pentru universitate.. insa oricum sunt buna :wink: ...
daca sunteti interesati, let me know si eu imi trimit "reprezentantul sa ma reprezinte intr-un joc".... este cineva pe forum din chisinau care joaca mai mult de o data in an? let me know si se organizeaza un turnament rival cu cel de fotbal :p
 
lols, ingula se vede ca suntem din aceeashi familie...pakat ca nu neai descoperit pe ambemle mai dmeult..surorile chira (o= xexe...sexy :eek:P
 
am jucat saptamaina trecuta joi si vineri si am castigat ambele zile.. vineri- 6:1, 6:3, iaca asha :lol: :lol: :lol:
 
sa ei doua si cand vezi ca nu-ti mai merge jocul o scoti
pe cealalta fuguta din frigider(cum facea celebrul sampras) si sa
vezi cum intri in mana.
asta va invata pe la antrenamente?
da, si mingi, mingi cu microcip - asta-i ultimul
racnet al modei acuma.
 
After a year of 'will he won't he,' former world number one Yevgeny Kafelnikov has retired from tennis and put on more than 20 kilograms in weight, Marat Safin announced in a press conference after his first round win at the Australian Open on Monday.

Safin teased reporters that his Russian Davis Cup team mate Kafelnikov, whose career has been in limbo since October, would not be returning.

"Guys, he quit," smiled Safin, who beat American Brian Vahaly 6-2 3-6 6-3 6-4 in the first round at Melbourne Park.

"Finished. You will not see him anymore. He is 105 kilos now. It's a lot of kilos, huh?"

Kafelnikov won the 1999 Australian Open and the 1996 French Open titles but the 29-year-old has been evasive about his future plans.

Eurosport

Bai shoc, 105 kg :roll:
 
Back
Top