Tennis

ce se intampla la paris?????? doua rusoaice vor juca finala...
anul asta...favoritele parca au murit..
fotbal- monaco-porto..
tenis ( paris) miskina- dementieva
 
and so it happened, sharapova a batut-o pe williams.. ce ziceti? eu nu am vazut meciul insa toate zairele au ramas destlu de impresionate de asta... iar the mens final a fost superba.. anul vitor roddick cred ca va incerca sa castige.....si are toate sansele sa o faca.. meciul a fost great.
 
da' eu am mers la Wimbledon.. nu la finala, ci la sferturi.. Am avut sansa sa le vad si pe Serena si pe Sharapova, doar ca in meciuri diferite..
Nu mi s-a parut ca Sharapova este atat de buna; si mai era si enervanta cu pauzele pe care le face intre plays;insa sa i se dea Cezarului ceea ce este a Cezarului: acuratetea celui de-al doilea servici este formidabila si forehandurile sunt consistente.
Am tinut cu Federer in finala, desi initial l-am vrut pe Ancic campion; Roddick ma oftica..
 
Sharapova's cute but Williams is stronger!!!

hey'ya!
I saw the Wimbledon finals. Sharapova really made a big effort and she has very good results for a 17 year old girl but still even if she won I think Williams is actually stronger, it just wasn't her day.

The guys finals!!! I knew that Federer will win, but I really like Roddick!!!

***my favourite tennis players: Lindsay Davenport, Sharapova, Roddick
AND YEAH!!! SHARAPOVA IS NOT A SECOND KURNIKOVA!!!!


LUV'YA ALL!!! bye
 
s-a sfarsit si australian open... imi pare bine ca a castigat safin.. a meritat-o ( poate ca faptul ca a jucat finala cu hewitt, m-a facut sa-l sustin pe safin mai mult ca de obicei).. insa nu finala e jocul cel impresionant ci semifinala impotriva lui roger... cum v-a placut? ce credeti?
alte jocuri impresionante.. turul 2 karol beck impotriva lui haas....safin impotriva lui rochus( 1/4 finala)..
ce va placut, ce impresii aveti dupa cele 2 saptamaini>?
 
nDa uvajaiu Marata... o jucat cel mai reliable din totzi mai sheva ca marele Federer... si asta din cauza ca incercat sa fie mai cu capu' pe umeri si mai retzinut in emotzii... restu' a venit de talentul sau incredibil 8)

Marat Safin RuleZzzz !!!
De abia astept noi combaturi Safin vs Federer in circuit...
 
Open-ul australian e pe cale sa inceapa,primul Grand Slam al sezonului isi deschide oficial portile in torida Australie luni.Pt cei pasionati de tenis invit la comentarea meciurilor ce se vor disputa pe parcursul urmatoarelor doua saptamani.
Se pare ca dintre romani doar Victor Hanescu va participa si asta datorita clasamentului protejat,Andrei Pavel si Adrian Voinea au fost eliminati in calificari.
Aveti vreun favorit sau favorita?Credeti ca va reusi sa-i ia cineva trofeul lui Roger Federer?
Eu voi tremura pt Safin si sper sa ajunga cat mai departe.Macar in sferturi.Mi-am zis asadar favoritul absolut.Cat despre fete,eu o sustin pe Safina sau Mauresmo(daca participa).Oricum abia astept sa inceapa turneul.
 
In tenisul femenin imi place nespus de mul Justin Henin Harden, o sustin de...offf nici nu mai tin minte cam din clasa a 5-a...imi plac Amili Moresmo, Kuznetsova, Vaidisova, Dementeva pacat ca Kim Klisters s-a retras din tenis...nu-mi place Sharapova=( (nu stiu de ce)
In cel masculin imi place Nicolai Davidenco si il urasc pe Safin...ii mai urmaresc pe Federer si Nadal (sunt foarte tari!)
 
Unknown;193698 said:
In tenisul femenin imi place nespus de mul Justin Henin Harden, o sustin de...offf nici nu mai tin minte cam din clasa a 5-a...imi plac Amili Moresmo, Kuznetsova, Vaidisova, Dementeva pacat ca Kim Klisters s-a retras din tenis...nu-mi place Sharapova=( (nu stiu de ce)
In cel masculin imi place Nicolai Davidenco si il urasc pe Safin...ii mai urmaresc pe Federer si Nadal (sunt foarte tari!)
Nici mie nu-mi place Sharapova.se da mare rusoaica,da nici macar nu srie vb rusa.si nu joaca deloc spectaculos,totul se bazeaza pe forta.Mauresmo imi place si mie,are un servici volei f bun iar pe iarba exceleaza.
ce ai cu Safin?eu tare m-am saturat de Federer...
 
ADOR tennisul.este sportul meu preferat!! Urmaresc an de an fiecare masters si turneele de grand slam.Imi place de Roger Federer si de gilles simon.Din ratingul Wta imi place de maria sharapova.Cred ca la virsta (22 de ani) a dovedit ca are tennisul in singe.
 
pentru anca:)
Anca,maria sharapova de la virsta de 7 ani a plecat in america pentru a studia la academia de tennis.actualul ei antrenor Joice este american,toata echipa ei care o pregateste manageri si instructori sunt americani,ea zilnic vorbeste engleza,in plus cite turnee si in cite tari calatoreste ea sa deprins cu limba engleza. Foarte multe jucatoare de tennis au plecat din tara lor in alta tara pentru a se invata a juca tennis chiar si acea safina sau kuznetova(spania).La ele fix e aceasi problema (cu limba).De federer nu mas saturama niciodata,deoarece el cind joaca cel mai bun tennis al lui pe cort este ceva uimitor si merita toti banii.El are niste calitati uimitoare,este pregatit bine fizic si psihic,si este demn de admirat.
 
Cel mai important Grand Slam din lume e pe cale sa inceapa astazi. Roland Garros is on the way cu multi romani si romance pe tabloul principal. Printre ei se afla si Andreeeeei Pavel care a primit un wild-card de la organizatorii francezi.



Mult succes!
 
Wimbledon e pe cale sa-si deschida din nou cortina. Anul ast, 7 romani sunt prezenti pe taboul principal, astfel:

Masculin:

Victor Hanescu vs Ivan Navarro Pastor, iar in turul 2, Victor ar putea juca cu invingatorul dintre Devilder vs Lapentti.


Victor Crivoi vs Bjorn Phau, iar in turul 2, Crivoi ar putea juca cu invigatorul dintre Davydenko vs Daniel Evans (WC).


Si Andreeeeei Paveeeeel vs Nicholas Kiefer (3-1 pt Pavel in meciurile directe), iar in turul 2 Andrei Pavel ar putea intalni invingatorul dintre Gilles Simon (invinsul lui Hane la Rolland Garros de anul acesta) vs Bobby Reynolds.


Feminin:


Duel romanesc 100% intre Sory Carstea si Edina Gallovits in primul tur iar invingatoarea va juca in turul 2 cu Sania Mirza ori Anna Lena Groenefeld.


Monica Niculescu vs Yaroslava Shvedova, in turul 2 Monica ar putea juca cu invigatoarea dintre Melanie Oudin si Sybille Bammer.


Raluca Olaru vs Nathalie Dechy, iar in turul 2 Raluca ar putea juca cu invingatoarea dintre Severind Bremond vs Victoria Azarenka.


Dublu:

Perechea romana Pavel/Tecau va juca in primul tur cu perechea Almagro/Tipsarevic.


Iar Victor Hanescu impreuna cu americanul Hames Cerretani vor juca impreuna cu perechea Hernandez/Montanes.




Succes tuturor! Let's Tennis!
 
Back
Top