Alegeri locale 2007

Cu cine veti vota la viitoarele alegeri locale?

  • Veaceslav Iordan (Partidul Comunist)

    Votes: 3 4.2%
  • Ion Mereuta (Partidul Umanist din Moldova)

    Votes: 0 0.0%
  • Leonid Bujor (Aliantei "Moldova Noastra")

    Votes: 2 2.8%
  • Vladimir Filat (Partidul Democrat)

    Votes: 14 19.7%
  • Dorin Chirtoaca (Partidul Liberal)

    Votes: 24 33.8%
  • Zinovia Zorin (Partidul Conservator)

    Votes: 0 0.0%
  • Alexandru Corduneanu (PPCD)

    Votes: 24 33.8%
  • Valentin Crilov (Patria-Rodina-Ravnopravie)

    Votes: 0 0.0%
  • Eduard Musuc (Partidul Social-Democrat)

    Votes: 2 2.8%
  • Corneliu Ciurea (Partidul Social-Liberal)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    71
  • Poll closed .
Mie tot nu mi-a placut deloc fraza cu "oferta". Nu prea ma asteptam la asa ceva de la Filat.

Cat despre Nantoi ai dreptate, nu mi-am dat seama ;)
 
Re: UPDATE: Componenta Consiliului

calugarita;185635 said:
habar nu ai cei cu viata ta. ca alde tine care in ultimele 10 minute inainte de ichiderea sectiilor se duc la votare, iaca astia deal de tine tin comunistii la putere. si eu nu vreau sa mai traiesc in tara unde comunistii ajung la putere cu orice mijolace folosindu=ne tot pe fiecare din oni.

Fetito! Eu prea bine stiu ce e cu viata mea, de ce oare cei ca alde tine nu-mi ofera mie si toti celor ca alde mine nijte oameni in kare sa putem crede?De ce in kampania trecuta nu am vazut nici o persoana kare sa pot sa-i ofer votul meu fara sa stau pe ginduri?Si inca ceva in privinta la ultimile 10minute...Mai bine mai tyrziu dekit niciodata!!!Nu cred ca daca mergeam la orele 7 dimineata la vot asta avea sa skimibe ceva...Comunistii sunt la putere nu datorita la astia de-al de mine ci mai degraba de-al de voi, daca nu va bateati intre voi kred ka demult skapam noi de puterea rosie...Ei se folosesc de asta ca restul se bat intre ei si voi asta nu vreti sa intelegeti, ramineti dezamagiti de cele intimplate?Bucura-te de ceea ca in turul2 a trecut nu doar Iordan si nu plinge...da daca chiar asa ti-i sila de aceasta tara, nu cred ca la hotare cineva iti va pune piedici!!!
 
Mie mi-o placut mini-declaratia lui Filat. Foarte hotarit a fost.

Dorinelului ii trebuie "sustinere", si candidatura lui Filat e cea mai potrivita, de nu se va impotmoli in "betele" comunistilor si va iesi la TV facind Surprize-Surprize in lacrimi ca nu ii dau posibilitate sa "lucreze".
 
Re: UPDATE: Componenta Consiliului

ellvis;185662 said:
Fetito! Eu prea bine stiu ce e cu viata mea, de ce oare cei ca alde tine nu-mi ofera mie si toti celor ca alde mine nijte oameni in kare sa putem crede?De ce in kampania trecuta nu am vazut nici o persoana kare sa pot sa-i ofer votul meu fara sa stau pe ginduri?Si inca ceva in privinta la ultimile 10minute...Mai bine mai tyrziu dekit niciodata!!!Nu cred ca daca mergeam la orele 7 dimineata la vot asta avea sa skimibe ceva...Comunistii sunt la putere nu datorita la astia de-al de mine ci mai degraba de-al de voi, daca nu va bateati intre voi kred ka demult skapam noi de puterea rosie...Ei se folosesc de asta ca restul se bat intre ei si voi asta nu vreti sa intelegeti, ramineti dezamagiti de cele intimplate?Bucura-te de ceea ca in turul2 a trecut nu doar Iordan si nu plinge...da daca chiar asa ti-i sila de aceasta tara, nu cred ca la hotare cineva iti va pune piedici!!!

fetite in fustite sa cauti in alta parte.

da prostie din tine da ca din mine cosuri pe spate de la exces de caludra si munca. daca tot vrei cineva ca deal de mine sati ofere persoane pe care ii poti alege, atunci asteapta. mai scarpina-te acolo din cand in cand. poate iti va ajuta.
cu logica ta ... si deal de tine am ajuns unde am ajuns. pa. nu am chef sa discut cu tine.
 
_victor_;185666 said:
Atunci reiese ca daca Iordan ii da oferta respectiva atunci va indemna alegatorii sa voteze comunistii?

tu ai citit atent? el a spus clar ca nu sustine pe iordan.

inman;185667 said:
Daca ai fi KP se justifica comportamentul proFilat.
Daca esti EP atunci nu te inteleg.

eeeeii tu imagineaza-ti ce scrie la mine in pasaport si vei vedea ca nu sunt KP ci EP
 
Re: UPDATE: Componenta Consiliului

calugarita;185665 said:
fetite in fustite sa cauti in alta parte.

da prostie din tine da ca din mine cosuri pe spate de la exces de caludra si munca. daca tot vrei cineva ca deal de mine sati ofere persoane pe care ii poti alege, atunci asteapta. mai scarpina-te acolo din cand in cand. poate iti va ajuta.
cu logica ta ... si deal de tine am ajuns unde am ajuns. pa. nu am chef sa discut cu tine.

Nu cred ca am gresit NEvotind Filat... ceea ce faci tu imi motivezi nealegerea mea :) o viata plakuta...
 
Calutarita, nu te enerva, ellvis are dreptate. S-a ajuns in situatia creata de 10 ani si in parlament, si in conducerea locala din cauza ca avem 10 partide democrata, 10 partide liberale, 10 partide social-democrata 10 social-liberale si asa mai departe. Si doar unul comunist! Fiecare isi face partidul sau, se inventeaza nume peste noapte. Mai n-am cazut joc cand am auzit: Partidul Democratiei Sociale. Ei fac coalitie doar dupa alegeri. Mintea moldoveanului de pe urma! Ia orice stat si arata-mi undea ai atatea partide?! Bultin de vot de un metru jumate!!! O sa ajungem in cartea guinness dupa numarul de candidati!
 
Re: UPDATE: Componenta Consiliului

si mai porst esti dupa ultimul tau post. atacul asta la imaginea lui Filat ii ieftin. dar stiu ca esti prea naiv ca sati dai seama ca eu si el sunt doua persoane diferite si fiecare raspunde pt sine.succese, pierdantule
 
hai sa imi spun si eu parerea legata de aceste rezultate.
in primul rand foart suspecta acea intarziere a rezultatelor de la exit-poll, dar in fine, aici orice ii posibil.

votul de ieri imi da impresia ca este inca o data unul care arata indiferenta oamenilor... sa spui ca nu ai pe cine vota, mi se pare foarte aiurea... am mai scris un mesaj pe tema asta, anume ca oemnii politici ii formezi si ii cresti, nu pot fi perfecti niciodata si sigur nu de la inceput. studiezi potentialul lor si le dai un vot de incredere celor care au perspective.

totodata faptul ca Dorin este atat de aproape de comunisti este unu lucru foarte bun, care arata o schimbare in bine a electoratului si faptul ca comunistii pierd teren.

ce ma ingrijoreaza este faptul ca Dorin este fara experients si fara sustinere... comunistii il vor manca de viu in cateva luni si Chirtoaca va fi distrus politic. de asta imi este frica... poate comunistilor le convine rezultatul, pt ca prin distrugerea imaginii lui Chirtoaca vor distruge PL... si astfel, toata dreapta in Moldova va fi compromisa... asa au facut si cu ceilalti, de ce nu ar face si cu Chirtoaca, mai ales ca este usor de distrus... imi mentin parerea ca Chirtoaca nu este un bun candidat pt primarie... el este un speaker bun, dar nu un manager bun... sper ca timpul ma va contrazice...

Chirtoaca are nevoie sustinere... si o echipa Filat si Chirtoaca ar fi una de exceptie. vom vedea ce se intampla.
 
Mi se pare mie... sau toti poti atit KP cit si EP.

Sorry. Mie tot mi s-a parut baiat de treaba filat. Aici nu aleg si nici tu. Ati facut o campanie foarte buna.
Acum daca lumea nu a ales, cred ca tine de demnitatea voastra sa acceptati infringerea cu pieptul sus.

Mult succese la parlamentare.
 
calugarita;185663 said:
da ce sa nu te astepti?
Chirtoaca are nevoie de sustinere. daca il ignora pe Filat va fi mare prost.

Eu zic sa tragi un pui de somn, sa mergi la bazin, sa te duci la Shrek 3 si dupa asta viata o sa-ti para mai vesela. Am fost si eu o data in soc post-electoral in 2001 si stiu ce inseamna asta. Si iata-ma 6 ani mai tarziu dupa sfarsitul lumii - sanatos si cu acces la internet...

Crede-ma - in afara de nervi discutiile de aici n-o sa-ti aduca azi nimic. Tot ce puteai face pentru Filat si PD ai facut pana ieri la 21.00

Oricat de prosti sunt ceilalti, chiar daca o s-o detectezi cu teste de inteligenta si examene, n-o sa schimbe rezultatul.
 
M-a mirat si pe mine declaratia lui Filat, sa vina sa-mi propuna... parca ar fi 2 iubiti in perioada de pubertate certati si care asteapta cine primul va face primul pas.

Adaug si eu la mesajul adrenalinei
Calitativ alegerile de pe 3 iunie sunt mult diferite de cele anterioare, arata ca electoratul din Chisinau nu e o turma pe care s-o prostesti doar cu niste declaratii aberante (2005 PPCD aduna 15% si in 2007 doar 6%).
Calitativ - deoarece este ales un candidat fara istorie politica, este un mandat de incredere pura din partea electoratului.
 
_victor_;185670 said:
Calutarita, nu te enerva, ellvis are dreptate. S-a ajuns in situatia creata de 10 ani si in parlament, si in conducerea locala din cauza ca avem 10 partide democrata, 10 partide liberale, 10 partide social-democrata 10 social-liberale si asa mai departe. Si doar unul comunist! Fiecare isi face partidul sau, se inventeaza nume peste noapte. Mai n-am cazut joc cand am auzit: Partidul Democratiei Sociale. Ei fac coalitie doar dupa alegeri. Mintea moldoveanului de pe urma! Ia orice stat si arata-mi undea ai atatea partide?! Bultin de vot de un metru jumate!!! O sa ajungem in cartea guinness dupa numarul de candidati!


eu nu ma enervez. este clar ca sunt subiectiva.nu am contestat acest lucru.

adrenalina;185673 said:
Chirtoaca are nevoie sustinere... si o echipa Filat si Chirtoaca ar fi una de exceptie. vom vedea ce se intampla.

eu asta am zis.

inman;185676 said:
Mi se pare mie... sau toti poti atit KP cit si EP.

Sorry. Mie tot mi s-a parut baiat de treaba filat. Aici nu aleg si nici tu. Ati facut o campanie foarte buna.
Acum daca lumea nu a ales, cred ca tine de demnitatea voastra sa acceptati infringerea cu pieptul sus.

Mult succese la parlamentare.

:-) am acceptat rezultatele alegerilor. noi n-am pierudt. noi oricum am castigat. vedem ce se intampla in continuare.


Abenpace;185678 said:
Eu zic sa tragi un pui de somn, sa mergi la bazin, sa te duci la Shrek 3 si dupa asta viata o sa-ti para mai vesela. Am fost si eu o data in soc post-electoral in 2001 si stiu ce inseamna asta. Si iata-ma 6 ani mai tarziu dupa sfarsitul lumii - sanatos si cu acces la internet...

Crede-ma - in afara de nervi discutiile de aici n-o sa-ti aduca azi nimic. Tot ce puteai face pentru Filat si PD ai facut pana ieri la 21.00

Oricat de prosti sunt ceilalti, chiar daca o s-o detectezi cu teste de inteligenta si examene, n-o sa schimbe rezultatul.

:-) merci. eu stiu. totul e ok. clamati-va :)
 
personal ma asteptam la asemenea rezultate...acum sunt tare curioasa sa vad ce va fi pana la turul 2 ..ma refer la PR-ul negru la adresa lui Chirtoaca:D...ma asteptam ca Filat sa ia mai multe procente decat a luat..dar asta e...

cat priveste consilierii ...mi-am pus mainile in cap cand am vazut cine face parte din PL ..de PCRM nici nu mai zic...daca Chirtoaca va castiga..parerea mea e ca lui ii va fi tare greu sa lucreze cu consilierii (pacat ca cel putin echipa PL nu e cat de cat puternica..ca sa ii tina piept lui DC). Una sper ca in caz daca DC va fi primar de Ch acesta sa se mobilizeze si sa iasa ceva...
ca si adrenalina, sunt de parere ca DC nu este chiar un manager ca sa poate coordona un mecanism atat de masiv --> "Primaria"...
 
Back
Top