Asa doresc cite o data sa fiu singur, de ce ?

iulik

New Member
Se intimpla cite o data( destul de des) ca sa am asa un sentiment sa doresc sa fiu singur si cit mai departe de lume.
Cei ce ma cunosc deja nici nu incearca sa se apropie de mine.
Si nu stiu de ce ? Pur si simplu asa din senin ma retrag intr-un coltz si stau singur.

Mai sufera cineva de asha boala ?
 
poate sa fie o boala a celor in trance de lumea pc....

de fapt depinde cum privesti la asta...

dar vorbind la general, de asta si traiesc singur (adica fara roommate)...imi place linistea la nebunie...mai ales noaptea, cand lucrez :smile:
 
iulik: nice e sa fii singur cind ai anumite probleme, sa meditezi asupra celor intimplate...
la un apus de soare, sau undeva la umbra unui tei...
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-06-19 02:29, radium a scris:
iulik: nice e sa fii singur cind ai anumite probleme, sa meditezi asupra celor intimplate...
la un apus de soare, sau undeva la umbra unui tei...

[/quote]
Sau intro camera aflata in semiumbra sin fata la 2 calculatoare conectate nonstop la net shi cu nishte muzica de Pavarotti, Dire Straits, etc.etc. :grin:
 
Eu chiar spun ca cateodata trebuie sa mai stai singur, sa mai meditezi cum stau lucrurile in general si sa vezi ce trebuie de facut si cum de facut. Asta cateodata e un lucru pozitiv.
 
eu in ultimul timp ma cam dezamagesc in lume :sad:
shi tare des ma retrag in kokilia mea, unde sa nu ma atinga nime......

dar in genere imi place sa mai fiu de cind in cind singurica....

mai des imi place mult sa stau in fatza compului acasa shi sa ascult muzica......

asha ca nu e nimic strashnic in dorintza de a fi singur citeodata

in aceste momente mai facem shi noi o pauza, shi acumulam noi fortze pentru a rezista timpeniilor ...
 
singuratatea e un izvor foarte bun de inspiratsie... :grin: adica cind eshti singur, potsi face lucruri cu adevarat frumoase.

_________________
signature.jpg


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: radium pe 2001-06-21 05:23 ]</font>
 
RAdium: sa te vad eu cand ai sa shazi singur shi din senin iti va veni idee de Intro la Top moldova ! :razz:
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-06-23 05:13, Thorax a scris:
RAdium: sa te vad eu cand ai sa shazi singur shi din senin iti va veni idee de Intro la Top moldova ! :razz:
[/quote]
Cred ca la top ii shade mai bine fara intro !!
 
WAy Iulicizna ( de fapt pe mine tot asha ma cheama ) ia te rog sa termini cu citarile estea ca tu ma enervezi dute shi la eliade ai sa citezi la Debate ,,mai ales ca este shi topic aparte cu dizbaterile !!
Shi top moldova in genere a fost facuta din mila ,,,apropo :smile:
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-07-03 11:24, Thorax a scris:
WAy Iulicizna ( de fapt pe mine tot asha ma cheama ) ia te rog sa termini cu citarile estea ca tu ma enervezi dute shi la eliade ai sa citezi la Debate ,,mai ales ca este shi topic aparte cu dizbaterile !!
Shi top moldova in genere a fost facuta din mila ,,,apropo :smile:
[/quote]
Fii mai atent cu afirmatiile pe care le faci.!!! :te_tai:
 
Siguaratea de multe ori ajuta , dar nu in proportii prea mari!!!
Cineva m-a intrebat odata ce as prefera: viata intr-o singuratate totala, fara urma de om pe pamint sau
moartea
si eu am zis moartea!!!!
Caci oricum dupa un timp oarecare as muri de singuratata!!!
 
Vad ca aici s-au strans toti cei care incearca sa justific singuratatea ca mod de viata.. eu nu zic ca nu este bine sa te retragi odata in an in cameruta ta, sa stingi lumina si sa iti planuiesti anul care vine( asta asa, ca sa poti sa faci totul ce vrei;-); insa mai mult decat atat, singuratatea nu este buna, cel putin pentru mine. Cateodata te saturi si de roommate-ul care nu stinge lumina la 2 de noaptea si inca incerca sa te intrebe niste intrebari suspecte din homework-ul de la vreun obiect la care nu prea vrei sa te gandesti la momentul cela. INsa eu am hoatarat ca aceasta este mai bine decat sa traiesti singur-singurel. Primul semestru nu am avut roommate si cateodata asa ma apuca o nevoie sa graiesc pe la 1 dimineata. Singuratea este buna paina la un moment, care de altfel nu este foarte departe. Daca ramai singur mai mult timp, devii antisocial si pe ura iti este greu sa comunici cu oamenii, si asta rezulta in enervare atat pentru tine cat si pentru cei din jur.
 
Da am dorintsa sa fiu singura. De ce? fiindca toata ziua ynvats shi alerg ca un cal de la un kurs la altul, dar cynd gasesc un moment de a ma odihni, singura cu mine, undeva, yn padure (caci locuiesc lynga padure) shi e asha de bine sa fii singur ca simtsi uneori ca plutesht', ca totul e calm, e bine, ahhhhhh....
 
iaka eu tot parca la moment is singur in camera si sincer sa spun parca tat ok din motiv ca camera ii locu unde petrec cel mai putin timp, numai noaptea pe la vreo 12 - 1 ajung si dimineata la 8 ies de acolo...

in rest comunicarea asa colegiala se reduce la timpul in care inghiti, sau sezi si nai ce face, sau altceva...

iar pentru singuratate deplina ma sui pe bicicleta si ma duc prin paduri, pe linga riuri, prin mijlocu naturii, dar totusi oricum iaka daca nus moldoveni alaturi tot parca sheva lipseste.
 
eu propun sa va strangeti astea care se simt singuri si sa mergeti la Zdob si sa le propuneti sa remixeze sasamivinecateodata poate se va schimba prisma si la voi? :hahaha:
 
Back
Top