Asa doresc cite o data sa fiu singur, de ce ?

poate

poate uneori cand ma gandesc la viata mea ma intreb acum daca singuratatea de unul singur si cu Dumnezeul tau nu poate fi calea cea mai buna de urmat?
 
a fi singur nu e o boala, ci o necesitate a omului.
si eu de multe ori vreau sa fiu singura , atunci ma duc intr-un parc, sau stau in camera mea, ascultind muzica sau desenind. :)
 
si eu citeodata vreau sa fiu singur, te saturi de societate, mai vrei si meditatie oleaca :roll: :crazy:
 
Cine vrea singuratate sa vina in strainatate ! Dupa asta, va garantez ca nu o sa va mai saturati de prieteni,familie, societate... Am facut trista experienta a indepartarii de locurile natale si ori de cite ori revin acasa, imi place tot timpul sa fiu inconjurata de cineva ...
 
nu, Eli. uite si eu sunt in strainatate, dar totusi vreau ca sa fiu macar pe 2 saptamini singura: am nevoie de putina liniste si atit.
da , daca esti singura de citiva ani normal ca vrei pe cineva alaturi, dar daca nu, vrei si tu un moment de liniste shtobi sobratsa msleami. :roll:
 
Kyteodata... totu', totzi shi toate din jur ma streseaza... mi s-a yntymplat chiar azi... atunci... atunci nu ytzi vine sa vezi pe nimeni... sa auzi pe nimeni, sa simtzi pe nimeni...
C-a sa nu mergi loco/a tre sa faci ceva ca sa fii okupat/a... orice...
Mai depinde shi de ce vrei sa fii singura... de obicei nu e ceva pozitiv, ca daca ar fi pozitiv, contrariul se yntympla... vrei ca ei totzi sa shtie ce fericire ai...
hai ca eu ma gruzesc... :crazy:
dun 4 2day!! heh...
 
shi rubrica de jele, chiar m-o ynflat plansul... saracii copii care iubesc singuratatea, da potlogarii de oameni de prin jurul lor nu vor sa-i yntzeleaga...
 
e

niciodata nu vreau sa fiu singura. am nevoie de lume, de comunicare, de distractii permanent. Iar daca mi-i rau, am nevoie sa ma descard de emotsiile negative unui prieten adevarat. Nu prea cunosc singuratatea shi nu vreau s-o cunosc.
Cu toate ca unii omeni (chiar shi Shoppenhouer promova ideea) ca doar in singuratate potsi cunoashte fericirea in tine ynsutsi, eu ynca probabil nu am ajuns la vyrsta cynd pot conshtientiza acest adevar :ciupos:
 
....Shoppenhouer......risc sa apar in toata lumina prostiei.....da kiar asa se scrie acest cuvint? :confuz:
 
eu cred ca daca vrei sa fii singur, atunci n-ai decat sa fii singur - da toata tragedia asta yntinsa pe forum e un fel de simptom de "eu am 15 ani, nimeni nu ma iubeshte shi ma duc sa-mi dai venele ca lor sa le para rau". yn a fi singur nu-i nimic strashnic sau ieshit din comun. te duci yntr-un coltzishor, te alini un pic, spui ca "totzi ys nishte prioshti shi las-ca, las-ca!" shi trece!
 
Alteia..,...la 15 ani...stii cum te simti? ca ra_hatu in ploaie...la nime nu trebuiesti, te imbraci numai in negru furi bani de la parinti te apuci de fumat iarba si de ascultat Nirvana prin podvaluri....
sexu, normal, ca nu merge finka putza e ca si capu abkumarita! si evident in toata starea asta "fantastica" nu numai ca iti vine sati tai vinele da sa le tai si la ceilalti din juru tau care nu inteleg nici o brinza in viata ta....

....si eu am avut 15 ani.....si tare strashnik o mai trecut pe linga mine...ma mir cum de am ajuns om de treaba!
 
Mel, da tu se vede ca ai avut o copilarie mult prea zbuciumata. Cand citesc din astea ajung la concluzia ca eu am fost un inger :roll:
 
Back
Top