Avortul

adrenalina;220186 said:
zorro, cipslim, aveti ceva de spus la tema sau sunteti prea preocupati sa va autoflatati... asta ii noua masturbare cred. pacat ca nu aveti cine sa va ajute... D:


Daca vrei un lucru sa fie facut bine, tre' sa-l faci cu mina ta !
ico_biggrin.gif
 
adrenalina;220186 said:
zorro, cipslim, aveti ceva de spus la tema sau sunteti prea preocupati sa va autoflatati... asta ii noua masturbare cred. pacat ca nu aveti cine sa va ajute... D:

Ia explica te rog unde am fost eu in afara temei. Chiar insist.
DPDVD tehnic fiecare post al meu contine lucruri referitoare la tema.
Eu inteleg ca tu, piggye si Umbreon sunteti prieteni. Asa e mitocanul nu? cand nu mai are argumente improasca cu insulte. Va credeam mai elevati...
 
of doamne, ce repede va sare mustarul... oricum pe mine ma obosesc fraze de genul care ii minimizeaza pe altii si incearca sa se autoflateze pe ei insisi. sau fraze de genul "va credeam mai elevati". deci ciplism cand ne povestesti cum preotul satului convinge medicii sa nu mai faca avorturi ca o sa ii bata Dumnezeu si tie asta ti se pare normal, nu stiu cine ii mai putin elevat dintre noi doi.

eu pot sa accept argumentul lui zorro, desi mi-i greu sa cred, pt ca din punct de vedere neuro, fatul nu este destul de dezvoltat, nu are constiinta, gandire si nici prea multa perceptie. nu putem analiza un fetus din punct de vedere al realitatii pe care noi o cunoastem. dar argumente religioase, imi pare rau, nu ma impresioneaza. accept efectul asupra mamei, faptul ca un avort inainte de prima sarcina iti poate afecta sansele de a face copii, ca uneori este un act egosit, etc... desi sunt putine femei care ajung sa fac avort din egosim. majoritatea care il fac, au motive intemeiate pentru acesta optiune.

oricum, nu ma mai intereseaza discutia. este un subiect in care fiecare va ramane pe pozitia lui, iar zorro si cipslim se vor considera desteptii forumului si vor sublina asta in fiecare mesaj al lor. asa ca ok, dragilor, fi-ti cei mai destepti. va prinde :D
 
dupa cum spuneam... zorro, tot respectul meu....


"sansele ca copilul sa aiba hiv e mai mic de 1%." - citat din marile spuse intelepte ale lui zorro...
 
:D si tu ti-ai pierdut simtul umorului

dar de hiv si sanse, am vazut ff multe documentare pe dicovery, sincer, dar uite caut si-ti trimit un link, vale?
 
Back
Top