Azi n-am ce face, zi-mi un film bun!!!

filmul cu cea mai multa adrenalina de ceva timp incoace credeti-ma pe cuvant :wave:
crank / adrenalina (tr. rus) - 2006
actorul principal este Jason Statham (Transporter 1,2)

un alt film bun ar fi memento,
parca era cu Guy Pearce, filmul e de prin 2000

basic instinct2 s.a.m.d.
 
Volver

Volver a lui Almodovar este un film foarte interesant, Penelope Cruz (Raimunda) a luat si un ditai premiu cu el. e un film tragicomic in felul lui almodovar e foarte bine pus la punct
 
Prestige, Prestige si iar Prestige!!!
Mi-a plakut la nebunie, ambii actori sunt super tari.
Departed e fain tot, dar mor prea multi si nu cei care trebuie..
 
Adaug si recomadarea mea patzaneasca pentru "The Departed", ca poate pe o fata ati banui-o ca s-a uitat doar la Damon si DiCaprio. Toti actorii joaca super, actiune si suspans din plin, plus lipsa enervantului happy-end. :cool:

Otilitza, numai cine altcineva mai trebuia sa moara, ca din personajele principale nu a mai supravietuit decat unul singur ? :contemplez: Genocid masculin total voiai ? Sau sa se extinda si in regnul feminin crimele ? :dada:
 
The Departed... am ramas shokat de film... nu e genul de happy end hollywoodian pe care il intalneshti in orice film... Scorsese shi-a omorat totzi eroii principali fara prea multa vorba shi lacrimi...
 
genial film... doar ka moartea lui Costigan mi s`a parut kam inutila

Borat!: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan - a privit cineva?
 
buun

saraneth;152555 said:
The Departed... am ramas shokat de film... nu e genul de happy end hollywoodian pe care il intalneshti in orice film... Scorsese shi-a omorat totzi eroii principali fara prea multa vorba shi lacrimi...

si mie mi-a placut filmul foarte mult, jocul actorilor a fost bun, insa au fost si ceva faze cam trase de par, in primul rand costello (care era cel mai tare) era informator al FBI, si repet el era acolo cel mai tare,
2 mark walberg "ce-l mana pe el in lupta", de ce scorsese la sfarsit de film l-a omorat pe damon asa si inca de wahlberg, ce-i cu povestea asta, de spirit patriotic
3 plicu pe care dicaprio (costigan) il da lui aia, n-a mai aparut defel.
4 cam usor l-au bagat in istorie si pe ala de il omoara pe dicaprio la lift
5... bun film in general
 
Re: buun

krown;153339 said:
2 mark walberg "ce-l mana pe el in lupta", de ce scorsese la sfarsit de film l-a omorat pe damon asa si inca de wahlberg, ce-i cu povestea asta, de spirit patriotic
Aici deja esti chitzibushar. De ce trebuie spirit patriotic sau chiar sa fii prieten cu cel asasinat ca sa il razbuni ? Daca esti profesionist nu e mai mare chestie decat daca ai calca cu masina intentionat un caine care nu-ti place.

Si atunci cand e atat de simplu, motivele pot fi oricat de minore. Poate yi era shiuda pe ala ca scapa ... sau doar il irita ca nu mai lucreaza el la fel de relaxat ca inainte si acum are un nou sef care tzipa la el. Nu ti se pare un bun motiv sa-l invete minte pe cel care i-a dat peste cap viata-i tihnita ? :D
 
dar totusi el era un good guy.

Am vazut sambata TIDELAND, un film prin viziunea unei fetite, adica prin ochii de copil.
Apropo de copii sigur ca ati auzit de proiectul The invisible children, facut de vreo 7 regizori mari si lati
 
"Nuts" E o drama psihologica cu Barbra Streisand, Richard Dreifuss, Leslie Nielsen. Unii spun ca e tipica drama hollywoodiana. Mie mi-a placut super mult. Merita vazut. My opinion...
 
krown;153727 said:
dar totusi el era un good guy.
Krown, dar intregul "The Departed" eu l-am perceput tocmai ca pe o demonstratie a faptului ca nu exista cu adevarat good guy si bad guy. Si ca atunci cand calitatile native sunt asemanatoare, diferenta o face mediul social in care a crescut fiecare si influentele lui imprevizibile, ce obtin uneori exact efectul contrar celui logic. ... Ca oricare ar fi putut lua oricand locul celuilalt, pentru ca in interior erau din aceasi esenta.
Si mi se pare ca personajul lui Wahlberg a fost gandit ca plamadit din aceeasi plastilina duala de corectitudine sociala si talent antisocial ca si duetul protagonist. Putea el insusi fi oricare dintre cei doi. :)
 
Back
Top