Ce inseamna Basarabean!

"Nu conteaza cine spune asha el nu e demn sa calce pe acest teritoriu daca vorbeshte asha." - Om, scuza-ma, tu la cine te referi ??????????
 
:)

Eu shtiu raspunsul.

El la dat Stefan cel Mare
Moldova nu e a mea, nu e a voastra, Ea e a copilor noshtri, copiilor copiilor noshtri ... (nu am citat exact) importatnt e sensul

Eu din cauza aceasta am spus ca atyt timp cyt voi avea energie voi fi corect din punctul meu de vedere shi ma voi stradui sa fiu exemplu pentru altzii.
Adica noi deja ne transformam yn maturi deci trebuie sa ne asumam raspunderea de a educa o generatzie noua cu mintea curata shi cu un spirit patriotic puternic, shi nu uitatzi va rog shi de inteligentza!! acesta e factorul important de investitzie in viitor
 
Filip_Antonio said:
Te-a ruga s abandonezi scrisul cu "sh" i "y" ca s poi fi neles.

Păi aşa se transcrie din alfabetul chirilic (n cel latin)! Om, probabil, se adaptează scrierea cu alfabetul latin... :)
 
Om said:
Eu shtiu raspunsul.

El la dat Stefan cel Mare
Moldova nu e a mea, nu e a voastra, Ea e a copilor noshtri, copiilor copiilor noshtri ... (nu am citat exact) importatnt e sensul

Eu din cauza aceasta am spus ca atyt timp cyt voi avea energie voi fi corect din punctul meu de vedere shi ma voi stradui sa fiu exemplu pentru altzii.
Adica noi deja ne transformam yn maturi deci trebuie sa ne asumam raspunderea de a educa o generatzie noua cu mintea curata shi cu un spirit patriotic puternic, shi nu uitatzi va rog shi de inteligentza!! acesta e factorul important de investitzie in viitor

Bine că ai pus semnul " :) ", că altfel n-aş fi priceput că glumeşti!
 
Pot sa va dau shi explicatzie la asta :) sh y

Aici eu am venit sa transmit shi sa primesc informatzie!
Nu cred ca avetzi dreptul sa ma lipsitzi de placerea de a scri asha!

Sunt sigur ca Mesajul orcum ajunge la voi chiar daca e cu "sh" "y". (Acica invormatzia transmisa cu ajutorul textului yn forma data)
 
Om said:
Eu shtiu raspunsul.

El la dat Stefan cel Mare
Moldova nu e a mea, nu e a voastra, Ea e a copilor noshtri, copiilor copiilor noshtri ... (nu am citat exact) importatnt e sensul

Fane babanu, primul rusopupincurist din istoria Moldovei.
 
Adica, OM, "Nu conteaza cine spune asha el nu e demn sa calce pe acest teritoriu daca vorbeshte asha." se refera la la fraza "govori po 4elove4eski ia ni4ego ne ponimaiu" ???
 
Om said:
Aici eu am venit sa transmit shi sa primesc informatzie!
Nu cred ca avetzi dreptul sa ma lipsitzi de placerea de a scri asha!

Sunt sigur ca Mesajul orcum ajunge la voi chiar daca e cu "sh" "y". (Acica invormatzia transmisa cu ajutorul textului yn forma data)

Ajunge, sigu: am şi zis că te nveţi a scrie cu litere latine. :)
 
Asha o situatzie

Cum credetzi daca eu oficial ma duc la Moskova ca reprezentant al vre-o unei companii credetzi ca daca voi cere traducator din Rusa in Romana ymi vor da??
Dar ei cynd vin aici la noi daca nu dorim sa comunicam cu ei yn rusa fii bun shi dale traducator!
Kipurile noi le sutem datori sa cunoshtem shi suntem obligatzi sa vorbim rusa O P...A
Eu nu Yntzeleg unde un asha neam de Daci care Credeau In Zamolcsis shi se duceau la moarte cu zymbetul pe buze, unde a disparut????
 
Om said:
Cum credetzi daca eu oficial ma duc la Moskova ca reprezentant al vre-o unei companii credetzi ca daca voi cere traducator din Rusa in Romana ymi vor da??
Dar ei cynd vin aici la noi daca nu dorim sa comunicam cu ei yn rusa fii bun shi dale traducator!
Kipurile noi le sutem datori sa cunoshtem shi suntem obligatzi sa vorbim rusa O P...A
Eu nu Yntzeleg unde un asha neam de Daci care Credeau In Zamolcsis shi se duceau la moarte cu zymbetul pe buze, unde a disparut????

Om, nu ştiu din ce cauză, ori că scrii cum scrii, ori că vorbeşti incoerent, ori şi una şi alta, dar nţelesesem cu totul altceva din ceea ce ai scris. Acum, nu vreau să te contazic, dar astea-s... banaliltăţi. Discuţia era, nu că despre ALTCEVA, ci se axase pe alt aspect al problemei. Tu n ce clasă eşti? :)
 
Draga Liutza

Acum afara e asha de frumos shi pentru totzi basarabenii e primavara shi pe ei yi doare in cot shi de politica shi de cultura de spiritul natzionalit ......

Se apropie Pashtele, shi stii cum am auzit lumea ca se felicita de pashti
// Pashte Fericit //

totul in mesajul acesta pina aici e fara sens, adica nu e pentru tine

Vreu sa-tzi spun ca chiar ashi fi bucuros sa stau alaturi de tine la iarba verde shi sa dicutam diferite cartzi citite shi corectitudinea gramaticala, constructzia frazelor in Romana. shi chiar alte fleacuri fara importantza dar care creaza in jur o aura romantica de primavara shi face ca sa creasca exponentzial sentimentul dragoste care mai apoi trebuie sa treaca intr-o functzie cu creshtere continua dar moderata cu doua necunoscute.
 
Om said:
Acum afara e asha de frumos shi pentru totzi basarabenii e primavara shi pe ei yi doare in cot shi de politica shi de cultura de spiritul natzionalit ......

Se apropie Pashtele, shi stii cum am auzit lumea ca se felicita de pashti
// Pashte Fericit //

totul in mesajul acesta pina aici e fara sens, adica nu e pentru tine

Vreu sa-tzi spun ca chiar ashi fi bucuros sa stau alaturi de tine la iarba verde shi sa dicutam diferite cartzi citite shi corectitudinea gramaticala, constructzia frazelor in Romana. shi chiar alte fleacuri fara importantza dar care creaza in jur o aura romantica de primavara shi face ca sa creasca exponentzial sentimentul dragoste care mai apoi trebuie sa treaca intr-o functzie cu creshtere continua dar moderata cu doua necunoscute.


Mdaaaaaaaaa ...
 
Om said:
Acum afara e asha de frumos shi pentru totzi basarabenii e primavara shi pe ei yi doare in cot shi de politica shi de cultura de spiritul natzionalit ......

Se apropie Pashtele, shi stii cum am auzit lumea ca se felicita de pashti
// Pashte Fericit //

totul in mesajul acesta pina aici e fara sens, adica nu e pentru tine

Vreu sa-tzi spun ca chiar ashi fi bucuros sa stau alaturi de tine la iarba verde shi sa dicutam diferite cartzi citite shi corectitudinea gramaticala, constructzia frazelor in Romana. shi chiar alte fleacuri fara importantza dar care creaza in jur o aura romantica de primavara shi face ca sa creasca exponentzial sentimentul dragoste care mai apoi trebuie sa treaca intr-o functzie cu creshtere continua dar moderata cu doua necunoscute.

Spam. Şi ncă unul incoerent. Ai ceva relevant de spus?
 
Om said:
Acum afara e asha de frumos shi pentru totzi basarabenii e primavara shi pe ei yi doare in cot shi de politica shi de cultura de spiritul natzionalit ......

Se apropie Pashtele, shi stii cum am auzit lumea ca se felicita de pashti
// Pashte Fericit //

totul in mesajul acesta pina aici e fara sens, adica nu e pentru tine

Vreu sa-tzi spun ca chiar ashi fi bucuros sa stau alaturi de tine la iarba verde shi sa dicutam diferite cartzi citite shi corectitudinea gramaticala, constructzia frazelor in Romana. shi chiar alte fleacuri fara importantza dar care creaza in jur o aura romantica de primavara shi face ca sa creasca exponentzial sentimentul dragoste care mai apoi trebuie sa treaca intr-o functzie cu creshtere continua dar moderata cu doua necunoscute.

Tentativ de hruire sexual.
 
"Acum afara e asha de frumos shi pentru totzi basarabenii e primavara shi pe ei yi doare in cot shi de politica shi de cultura de spiritul natzionalit ..." - Filip Antonio, iata si raspunsul la intrebarile tale ; moldovenii prefera mai bine un paharel cu vin rosu cu floare si cu miros de doaga, o rosie murata si un piciorus de puisor decit isi frece capul de limba, de politica ... si dupa aia se plinge ca "ii tunde cu piciorul in fund" toti strainii din jur ... DEZGUSTATOR
 
Filip_Antonio said:
Tentativ de hruire sexual.

Glumeşti? Copilul e ntr-a noua (sau a doua?) şi a venit pe forum să nveţe.

Bun, Omule. ţi urez szcces, dar nu te băga n discuţii cu maturii, că nu e frumos. OK?
 
Back
Top