Ce inseamna Basarabean!

Ma uit la voi shi ma mir

Suntetzi aici ca nishte spectatori care zic

Ei merge shi asha sau
Nu aista nu gyndeshte deloc
Ei aici sunt un pic deacord cu el da tot una nu face
........
......
,......
.......
....
 
Pe internet potzi sa fii cine doreshti

Asta nu e corect. Fiecare discuta din punctul lui de vedere!


Cei kare real ma cunosc stau shi mor de rys de ce se yntympla aici cu toata discutzia asta.

Oameni buni lasatzi prejudecatzile, complexele shi pur si simplu comunicatzi.

Aici nu sunt maturi copii shi restu.
Totzi suntem egali chiar shi dupa vyrsata inafara de FA

Cunoshtintzele generale la fel cam aceleashi. Aruncatzi arogantzi shi fitzi mai simpli
 
Om said:
Asta nu e corect. Fiecare discuta din punctul lui de vedere!


Cei kare real ma cunosc stau shi mor de rys de ce se yntympla aici cu toata discutzia asta.

Oameni buni lasatzi prejudecatzile, complexele shi pur si simplu comunicatzi.

Aici nu sunt maturi copii shi restu.
Totzi suntem egali chiar shi dupa vyrsata inafara de FA

Cunoshtintzele generale la fel cam aceleashi. Aruncatzi arogantzi shi fitzi mai simpli

Mi copila, tiu tticu i mmica cu ce te ocupi tu?
 
Pyna acum eu am fot tare kalm dar te asigur FA

Ca daca ashi fi alturi de tine atunci ai intzelege real situatzia.


Acum Vreau sa te yntreb shi eu FA

mai copilash! nu tz-ai gasit alta jucarie? numaidecyt sa stai aici sa pierzi timpul degeaba?
Parintzii tai shtiu cu ce te ocupi?



Acum citeshte nimai de 3 ori dar patrunde in sensul indirect al mesajului daca vei fi yn stare! shi vei yntzelege totul



Soarele da lumina
Ziua e frumoasa
Nori negri
 
Apropo eu cunosc multe persoane de tipul tau FA

Ma mira un lucru. De ce ei atunci cynd noaptea stau in pat shi se chinuie sa adoarma shi stau la taifas singuri cu sine, incep sashi plynga de mila. insa cynd se trezesc dimineatza ei fac un efort, yshi creaza o iluzie shi aceasta iluzi yi obliga sa fie agresivi verbal, asta e unica posibilitate ca sa fie yn frunte, shi asta este data de inteligentza ge o au ynsa ei aleg special un mediu unsa sa le fie fundul la cald adica sa fie siguri ca nimeni nu va reushi sa-i contrazica.

Eu am vazut asha oameni shi nu-i yntzelegeam de ce cynd le atingi coarda sensibila a siguratatzii si a vietzii pline de falsuri incep sa plynga pur shi simplu.

Eu intzeleg dar fii sincer in primul rynd cu tine ynsutzi shi da voie oamenilor sa-tzi spue macar parerea nu-i bloca astfel vei ramyne singuri shi vei cauta un alt mediu, .... shi asha dar cyt va dura !??? Asculta Vama Veche? te vei trezi la 50 de ani ca nici macar nu-tzi iubeshti sotzia shi ai nishte copii de la care nu simtzi caldura dragostei. shi sa shtii yn asha situatzii tu yi condamni pe copii tai la aceeash soarta.

Traieshti numai asha de dragul trairii, fara gust.

Eu de exemplu pe Sirb l-am simtzit real adica prezentza lui reala, nemaivorbind de Liutza (despre care ash putea sa spun multe) ynsa tu eshti sipsa (adica ynchistat). De ce nu vrei sa dai la totzi ceea ce ai nu te teme fii sigur ca vei primi ynapoi mult mai mult. nu te teme ca te va durea cum altfel vei simtzi ca traieshti.

Poate tu vei spune ca nu sunt yn drept sa scriu asta aici? shi ynca anume eu(chipurile un mucos) Mucosul asta shtie shi el ceva shi a trecut prin atytea ca slava domnului. Pot sa spun ca de asha tip de arogantza ma lecuit un batryn slinos nebarbierit shi murdar de la marginea drumului. Cu care am discutat despre Geometria euclidiana, Macro economie, cultura, shi despre filozofia vietzii.
 
Om said:
Ma mira un lucru. De ce ei atunci cynd noaptea stau in pat shi se chinuie sa adoarma shi stau la taifas singuri cu sine, incep sashi plynga de mila. insa cynd se trezesc dimineatza ei fac un efort, yshi creaza o iluzie shi aceasta iluzi yi obliga sa fie agresivi verbal, asta e unica posibilitate ca sa fie yn frunte, shi asta este data de inteligentza ge o au ynsa ei aleg special un mediu unsa sa le fie fundul la cald adica sa fie siguri ca nimeni nu va reushi sa-i contrazica.

Eu am vazut asha oameni shi nu-i yntzelegeam de ce cynd le atingi coarda sensibila a siguratatzii si a vietzii pline de falsuri incep sa plynga pur shi simplu.

Eu intzeleg dar fii sincer in primul rynd cu tine ynsutzi shi da voie oamenilor sa-tzi spue macar parerea nu-i bloca astfel vei ramyne singuri shi vei cauta un alt mediu, .... shi asha dar cyt va dura !??? Asculta Vama Veche? te vei trezi la 50 de ani ca nici macar nu-tzi iubeshti sotzia shi ai nishte copii de la care nu simtzi caldura dragostei. shi sa shtii yn asha situatzii tu yi condamni pe copii tai la aceeash soarta.

Traieshti numai asha de dragul trairii, fara gust.

Eu de exemplu pe Sirb l-am simtzit real adica prezentza lui reala, nemaivorbind de Liutza (despre care ash putea sa spun multe) ynsa tu eshti sipsa (adica ynchistat). De ce nu vrei sa dai la totzi ceea ce ai nu te teme fii sigur ca vei primi ynapoi mult mai mult. nu te teme ca te va durea cum altfel vei simtzi ca traieshti.

Poate tu vei spune ca nu sunt yn drept sa scriu asta aici? shi ynca anume eu(chipurile un mucos) Mucosul asta shtie shi el ceva shi a trecut prin atytea ca slava domnului. Pot sa spun ca de asha tip de arogantza ma lecuit un batryn slinos nebarbierit shi murdar de la marginea drumului. Cu care am discutat despre Geometria euclidiana, Macro economie, cultura, shi despre filozofia vietzii.

Rog adminul s tearg spamul produs de acest participant infantil la forum.
 
pana cand nu este posibil, de sters,editat, mutat etc. va trebuie sa gasitit un numitor comun in discutia vostra.
 
negru said:
pana cand nu este posibil, de sters,editat, mutat etc.

Ciorni, i s-a atras atenia s nu mai foloseti calcuri ruseti. "Pn cnd" - deocamdat, e chiar aa de greu s pricepi. i nu neleg, de ce nu atragi atenia acestui elev n vacan s nu mai murdreasc forumul Politica?
 
Filip_Antonio said:
Ciorni, i s-a atras atenia s nu mai foloseti calcuri ruseti. "Pn cnd" - deocamdat, e chiar aa de greu s pricepi. i nu neleg, de ce nu atragi atenia acestui elev n vacan s nu mai murdreasc forumul Politica?

Filip, te rog sa deschizi ochii si sa sitesti ceea ce am scris mai sus(nu e posibil TEHNIC)!!!! Si termnina te rog comentarile prostesti!
 
negru said:
Filip, te rog sa deschizi ochii si sa sitesti ceea ce am scris mai sus(nu e posibil TEHNIC)!!!! Si termnina te rog comentarile prostesti!

Te deranjeaz faptul c i atrag atenia s nu mai foloseti calcuri ruseti? Tu n familie ce limb vorbeti?
 
Stop

Aici chiar ai intrecut masura FA
Tu trebuieshti lasat aici numai in muzeu ca sa se uite lumea ka la o fosila care are sufletul murdar shi fara prieteni.
Vina terog in ospetzie la mine. eu vreau sa te primesc OMeneshte si apoi ai sa-i intrebi pe altzii ce limba vorbesc ei yn familie.
 
Filip_Antonio said:
Te deranjeaz faptul c i atrag atenia s nu mai foloseti calcuri ruseti? Tu n familie ce limb vorbeti?

nu ma deranjeaza ca o faci, dar cum o faci !!!
ps: vorbesc romana in familie


va rog reveniti la tema, mesajele irelevante vor fi eliminate imediat cum rezolvam problemele tehnice!!!
 
Om said:
Aici chiar ai intrecut masura FA
Tu trebuieshti lasat aici numai in muzeu ca sa se uite lumea ka la o fosila care are sufletul murdar shi fara prieteni.
Vina terog in ospetzie la mine. eu vreau sa te primesc OMeneshte si apoi ai sa-i intrebi pe altzii ce limba vorbesc ei yn familie.

Despre tine m-am lmurit, foloseti limba moldobolovneasc, gndeti n rusete i traduci n romnete.
 
Eu te vad acum cum stai shi eshti plin de shine

Shi ryzi satisfacut sub mustatzi.
numai ca totul are un bun sfyrshit.


Derptul de a alege
nu e o onoare
alege corect
 
Mesaj pentru negru

Eu nu mai scriu. atita a fost.

Ok ne mai vedem, Hai norok



Stejar mare, batryn
Cu radacini yn pamynt
ei sunt prieteni
 
re

BAD and MAD nu iti inteleg atitudinea.Ce vroiai sa-ti faca cei din Romania?La ce neintelegeri te referi?

Referitor la Unirea din 1918,mi se pare ceva normal ca un teritoriu mai mic sa solicite unirea si Romania sa o ratifice.Asa s-a intimplat si cu unirea Bucovinei si a Transilvaniei!Doar nu sustii ca Romania ar trebui sa solicite unirea cu RM si sa-si cedeze suveranitatea guvernului comunist din RM!!!
Se pare ca nu stii ce presupune o unire.Transilvania a solicitat in 1918 unirea cu Romania neconditionat,cedind toate drepturile de guvernare Bucurestiului!

Romania=237 500 kmp din care Moldova aprox 46 000kmp iar RM=33 700kmp

Mai stai si reflecteaza asupra subiectului!
 
Back
Top