Cel mai bun serial

am privit si eu OC, acum privesc One Three Hill, e facut de WarnerBros ( corect am scris ? :) ) si pare a fi la fel de interesant. oricum cel mai mult Friends mi-a placut si nu cred se va schimba aceasta privinta in curand. apropo nu stie nimeni pina la ce sezon a ajuns Friends ?
 
Seinfeld e primul pe lista mea. Imi place de asemenea Everybody Loves Raymond si Friends (insa freinds ultimele sezoane la friends is cam aiurea, multe se repeta... primele sezoane erau cele mai super). Sin alte seriale imi place CSI (nu stiu daca a ajuns si prin MD)
 
pe linga friends, sunt o sumedenie, ceia ce priveste NY cel mai reusit serial este acela cu rolul principal a lui Carrie Bradshow ca protogonista principala!:)
 
salut, sunt nou pe acest forum, am o rugaminte fff mare la voi daca are cineva serialele filmului Seinfeld, ca nu le gasesc pe dc+....no ms frumos.
 
pentru mine:
Cel mai tare serial barbatesc - "X-files" !
Cel mai tare serial rus - "Master i Margarita" (fenominala opera de arta)
 
Virtuozo;149004 said:
Cel mai tare serial barbatesc - "X-files" !

Si de ce o fi asta un serial "barbatesc" ? :lola:

Demult nu am ris asha :DD

PS: Fenomenal ... Se scrie cu "e" :)
 
Fr3Zy , pe semne eşti prima in lista amatorilor de offtopic pe forum.

Este serial bărbătesc pentru că marea majoritatea a spectatorilor sunt reprezentanţii genului masculin. Cel puţin la mine in familie reprezentantele sexului frumos ignorează X-files pe cnd eu şi tata nu scăpăm nici o serie.
Şi n general asemena mesaje sunt lipsă pură de tact şi educaţie. Mă rog, cu toţii facem greşeli n grabă...
 
Virtuozo;149073 said:
Fr3Zy , pe semne eşti prima in lista amatorilor de offtopic pe forum.

Este serial bărbătesc pentru că marea majoritatea a spectatorilor sunt reprezentanţii genului masculin. Cel puţin la mine in familie reprezentantele sexului frumos ignorează X-files pe cnd eu şi tata nu scăpăm nici o serie.
Şi n general asemena mesaje sunt lipsă pură de tact şi educaţie. Mă rog, cu toţii facem greşeli n grabă...


Nu e de competentsa ta sa imi judeci tactul ,si cu atit mai putsin educatsia ... Nu vad de ce ar trebui sa tac daca aberezi ... Familia ta nu e sistem de referintsa pe forumurile publice ,deci ar fi bine sa ai niste argumente ceva mai consistente ...
Parerea mea ... Ca e un serial pentru copii si fete ... Pentru copii , ca le interzik de obicei parintsii sa il priveasca , iar pentru fete pentru ca l-au inshirat atit ,inkit a inceput sa semene pe la o bucata cu "Tinar si nelinistit" in zilele de furtuna ...
 
Ah ,da ...Cel mai bun serial - "Friends" ... Privesc kite un episod dimineatsa inainte de a merge la fac in timp ce imi beau cafeaua ,si dispozitsia buna e garantata cel putsin pina la amiaza ...
 
ma uitam o perioada la X-files si chiar imi placea foarte mult (si stiu destule reprezentate de sex feminin care erau fane... a trecut vremeacand femeile trebuie sa se sperie la vederea unui paianjen)... insa sunt de-acord cu Fr3zy ca a fost lungit si si-a pierdut farmecul la un momnet dat
 
saraneth;149104 said:
mie Friends mi se pare rasuflat deja...

Ei si tu acum. Friends e intra-adevar cel mai reusit pe care l-am vazut. Si singurul pe care l-am bagat pe DVD-uri. X-files m-a plictisit, e cam repetitiv, aceleasi conspiratii, aceleasi discutii... boring. Am ajuns la sezonul 4 si am renuntat.

De recent ma mai uit la Dr. House, e ceva nou parca. Interesant, imi place aroganta medicului. Mai e si [scrubs]... cand am un pic de timp sa pierd si il prind, il privesc.
 
adrenalina;149138 said:
ma uitam o perioada la X-files si chiar imi placea foarte mult (si stiu destule reprezentate de sex feminin care erau fane... a trecut vremeacand femeile trebuie sa se sperie la vederea unui paianjen)... insa sunt de-acord cu Fr3zy ca a fost lungit si si-a pierdut farmecul la un momnet dat

Of vesnicile fraze feministe: "A trecut vremea cand femeia...":)
 
Stiu, dar nu as spune ca X-Files e un serial barbatesc. E unul de SF, pentru amatori de-al genului... si nu dar barbatii iubesc SF-ul.
 
cred ca se referea ca acolo sunt chestii infricosatoare la care femeile prefera sa nu ia parte sau ceva de genul asta... telenovelele pt femei si chestiunile serioase pt barbati adevarti... cam asta spunea virtuozo...
in rest normal ca apartine unui gen si sunt iubitori de acest gen sau mai putin...

nu stiu daca il poti numi rasuflat, dar stiu ca acum nu prea m-as uita la Friends...sincer..
 
Back
Top