Condamnarea comunismului

Ideologia comunista nu este obiectul cercetarii sociologiei deoarece aceasta stiinta se ocupa cu cercetarea REALITATII SOCIALE. De ideologii si alte prostii se ocupa politologii si filosofii.
 
da mi un exemplu de astfel de greseli structurale... uimeste-ma.

In mare parte "te-au uimit" deja Vitalic si adrenalina , enumerand o seama de caracteristici fundamentale ale comunismului care esuand in aplicarea lor, evident sunt gresite.

Ideologia comunista nu este obiectul cercetarii sociologiei deoarece aceasta stiinta se ocupa cu cercetarea REALITATII SOCIALE. De ideologii si alte prostii se ocupa politologii si filosofii.

Din partea mea se pot ocupa si dentistii, atata vreme cat ajunge acolo unde e locul, la cosul de gunoi al istoriei.
 
Dle lvl100, in politica si mai cu seama in capitalism nu exista asa ceva k "bun simt". Nu vreau sa continui aceasta discutie pt ca avem pareri diferite despre ce inseamna greseli structurale si totalitarism.

Dle spranceana articolul este original, recunosc> atata tot.
 
Spencer;163615 said:
Dle lvl100, in politica si mai cu seama in capitalism nu exista asa ceva k "bun simt". Nu vreau sa continui aceasta discutie pt ca avem pareri diferite despre ce inseamna greseli structurale si totalitarism.

Dle spranceana articolul este original, recunosc> atata tot.

He he uite de asta l-am recomandat la multi sa-l citeasca.
Ideea este, ca indiferent de ce parte a baricadei ai fi, trebuie sa ai puterea sa fii rational si detasat.
Acuma , nu stiu poate ti-ai dori o unanimitate in pareri ca la al XV lea Congres :) , dar eu zic ca tocmai de asta exista forumurile, sa aiba loc discutii intre oameni care vor sa isi arate punctul de gandire
Nu e nimic ambiguu in "greseli structurale" , l-am folosit doar pentru a desemna defecte/erori din constructie care afecteaza la nivel profund doctrina (sau masina, cladirea, telefonul, etc) respectiva.
 
Back
Top