Cum sa scapi de el?

Laura

New Member
Ajutor !!!!
nu stiu cum sa scap de fostul meu iubit. am fost impreuna timp de vreo 2 ani si ceva , insa acum simt ca nu mai merge relatia.
nu il mai iubesc pur si simplu. iar de cate ori ii spun asta nu vrea sa inteleaga. se tine scai de mine. nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac ca sa inteleaga ca nu mai vreau sa fiu cu el.
l-am mintit ca iubesc pe altcineva , dar tot nu intelege. este atit de obositor , incat nu mai rezist.
Ajutor! poate stie cineva careva solutii cum pot sa scap de un om atit de obsesiv !!!
 
Ideal ar fi cum ai incercat si tu: sa-i lamuresti ca nu-l mai vreai, ca totul a fost doar o pasiune, pe care ai confundat-o cu dragostea.....o iluzie si ca cel mai bine ar fi sa va despartiti, el sa inteleaga si sa va vedeti fiecare de treaba....dar se vede ca tinarul nici de cum nu vrea sa inteleaga ca nu-i viitor, odata ce nu mai este cit de cit atractie si simpatie reciproca..., probabil ca prea s-a deprins si-l aranjeaza chiar si asa situatie - adica "nu ma iubi, dar lasa-ma sa te posed", e greu sa te lasi de bine, pot sa-i convina mai multe aspecte ale aceste-i relatii (traiesti singura la apartament, esti super frumoasa, el se simte mindru linga tine, esti dintr-o famile vazuta, sex no-limit....., ???????????????)....... sau poate nu-i convine ca el e cel lepadat, fara ca doar si poate-i atingi mindria, (poate intr-adevar si ceva sentimente)....In dependenta de caracter, poti aplica INDIFERENTA si NEGLIJENTA!!!!! Nu lucreaza nimic mai bine..(dar numai dupa ce ai incercat toate caile diplomatice, pasnice si omenesti, omenia pe prim-plan), si inca una, cu cit mai putin va vedeti, cu atit mai bine, "ochii care nu se vad se uita"* Mersi p/u lectura unei pareri SUBIECTIVE, dar in dragoste si relatii nu se cer sfaturi, ci se face cum iti zice inima, nimeni nu stie mai bine ca tine cum de procedat, tu esti unica care o stii pe persoana data cel mai bine..., fa asa, cum ai fi vrut tu, ca sa procedeze cu tine, daca ai fi fost in locul lui..........Si nu mai retrai chiar asa tare, totu-i trecator....AKUNA MATATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 
Fii sigura ca vrei sa scapi de el. Eu am avut aceeasi problema, si cind am scapat in sfirsit, am inteles ca-mi vor lipsi anumite lukruri, asa ca gindeste-te bine, dragostea e trecatoare oricum..In rest cai sunt o mie de a scapa, nu e problema..daca te porti urit cu omul cit de lipucika n-ar fi tot o mindrie anumita are.
 
_ esti sigura ca vrei sa scapi de el ? :D
pai tre sa stii: e agresiv ori ... ? :) dane detalii de el, ca la fiecare caz in parte :)
 
Laura... cumpara-ti un pistol:), sau o bata... te-ar putea ajuta. Sau spune-i ca ai un alt prieten si e mare si tare... sau spune-i ca pleci peste hotare... nu ar fi greu de inventat ceva...

ADmirALL, esti plictisitor... mai spatiaza un pic posturile tale ca sunt greu de citit si cu putin sens adevarat.

P.S. Poti sa te duci si la piata sa cumperi niste otrava...:))
 
;))) eu daca ii spuneam lu a meu ca il insel cu altii, scapa lumea asta de mine, da nu eu de el sau nimeream la reanimare imediat :0
 
_ Nu'l lasa pe EL sa se intrebe de ce relaţia nu a funcţionat. Spune-i motivul concret pentru care doreşti ca relaţia sa se incheie. Ii vei oferi astfel posibilitatea de a evalua cu adevarat ceea ce el a facut pentru a provoca aceasta desparţire.
"El poate sa traga nişte concluzii care sa-i serveasca in relaţiile viitoare. "
 
// Daca eshti de parere ca partenerul va fi ingrozitor de suparat din cauza despartirii, alege un loc public astfel pentru ca acesta sa nu reactioneze in mod "neplacut". :ciupos:
Sh ar fi bine de evitat locurile care sunt marcate de "amintiri fericite" din cursul relatiei ce a fost.
 
ADmirALL;158598 said:
Ce sa fac?? nu-s talentat. Te-am plictisit pina la moarte, da???
Otrava de care-ti place?

Otrava nu e pentru tine... nu esti chiar atat de important sa crezi ca iti dedic prea mult spatiu in posturile mele:)
 
PiggyEFromHell;158735 said:
Poate stia dar era el asa mai sufletist:))

Nu era el sufletist si n-avea ce sa stie fiindca nu l-am inselat niciodata, mie imi ieseau peri suri si daca ma pupa pe obraz vre-un cunoscut, nemaivorbind de inselat. finish. caput.
 
e bine sa stii tu insati cu adevarat de vrei aceasta...
daca chiar nu-l mai vrei zii la revedere..si daca nu intelege indruma-l spre un psiholog..poate-l ajuta..
in alt caz ignoral...o sa se sature cind va vedea ca nu e bagat in seama..: el suna tu nu vb..te intilneste pe strada..nu vb,te faci ca nu-l vezi; etc;;;..metode sunt..numa sa vrei..iar daca sunt aere de fata mare..atunci degeaba atita palavrageala;;)
 
eu am scapat de un fost prieten fiind foarte directa si spunandu-i tot ce ma deranja la el... si erau tare multe :D... omul a fost socat si mie mi-a parut rau ca am fost atat de dura cu el... insa vad ca ii bine, sanatos, implicat intr-o relatie de multa vreme si nu face ceea ce eu i-am spus ca ma enerveaza... asa ca pana la urma a folosit la ceva.

am observat ca toti o sfatuiti sa se gandeasca bine daca vrea despartire... fata a spus clar ca nu il iubeste... plus ca nu te apuci sa vorbesti asa ceva pe un forum public, daca nu crezi cu adevarat ca asa sta treaba...
eu nu inteleg cum vine treaba asta... vreau sa ma despart si dupa ce te desparti realizezi ca il iubesti... imi pare rau dar de la o anumita varsta asta nu mai este valabil... pentru ca te gandesti bine inainte sa iei o decizie de genul asta...
 
Pt mine asta ar fi ultima problema ... Dar daca vrei ca sa scapi complet de el atuncea paprea mea e sa-i aratsi acest forum ;)) cred ca multe o sa intrseleaga ... dar cel mai important e ca el sa inteleaga ca nu e sfirsitul lumii si ca tu nu esti unica domnisoara de pe pamint ;)
 
da ce sentiment e mai puternic... o uitzi pe actuala, te impaci cu gandul ca este alta? sau o idolatrizezi pe actuala pana la moarte(desigur daca merita, dar intrebarea e de unde shtii ca se merita)
 
Back
Top