Cum sa scapi de el?

saraneth;159087 said:
da ce sentiment e mai puternic... o uitzi pe actuala, te impaci cu gandul ca este alta? sau o idolatrizezi pe actuala pana la moarte(desigur daca merita, dar intrebarea e de unde shtii ca se merita)

parerea mea ca numai la inceput exista sentimente ... dragoste, simpatie etc etc , iar apoi totul se transforma in deprindere (afli totul despre partener: ce culoare i place ce haine ce mincare etc etc ..) si la un moment dat apar sentimente catre alta persoana :)) si se incepe "oare cum sa fac sa ma despart"
p.s parerea mea
 
aveam in vedere sentimentul de dupa despartzire: sau uite cate fete/baietzi mai sunt, sau she/he is the one shi nu vreau sa aud de nimeni altul...
 
saraneth;159109 said:
aveam in vedere sentimentul de dupa despartzire: sau uite cate fete/baietzi mai sunt, sau she/he is the one shi nu vreau sa aud de nimeni altul...

dupa despartire trebuie 1 litru de Vodka , uiti de tot de persoana care a fo in viatsa ta .. purt si simplu o socoti ca a murit si o data ce ucizi o stikla faci imormintarea persoanei de care teai despartit , apoi cite va zile esti in doliu iar apoi incerci sati refaci veata ;) eu sunt cu ideea ca "uite cate fete/baietzi mai sunt"
 
a fost doar un raspuns inocent .... nu retrai tare .... tat o sa fie bats cum avea obishnuitsa sa spuna cineva .... ;)

Pacat doar ca solidaritatea femenina s-a aratat pe acest forum si mesajul a fost shters ..... :)
 
Un barbat a mers cu feciorusă-u la medic care i-a spus că are cancer şi v-a trai doar cîteva luni. În drum spre casă aceştea au intrat în crînşmă (trăiau într-un oraşel mic unde toţi se cunoşteau). După cîteva sticle de bere bărbatul anunţă în glass că e bolnav de AIDS şi v-a muri curînd, la care feciorusău în şoaptă îl întrebă:
- Medicul a zis că ai cancer nu AIDS...
- Eu ţin bine minte ce a spus medicul. Da tu ce vreai că după ce eu mor tot oraşul ăsta să doarmă cu mamăta?

Iaca asta soluţie!
 
am si eu o mica problema cu actualul. suntem de 4 luni impreuna, dar incep sa nu mai simt nimic pentru el. aproape ca ma plictisesc. nu stiu cum sa ma despart de el fara sa il ranesc pt k e mult prea indragostit de mine. nu vreau sa sufere, nu vreau sa creada ca mi-am batut joc de el . help pls
 
...da ...cunosc asa ceva....mi s-a intimplat si recunosc,e destul de neplacut......eu am incercat s-l tratez cu ignoranta,..asta dupa multe discutii si chiar rugaminti de a ma lasa in pace....cel mai neplacut este ca unii uita ca sunt barbati in astfel de momente si se injosesc intr-un asemenea hal de-ti vine rau.......mi s-a intimplat de cateva ori,adica la fiecare ex-prieten......culmea-i ca nu sunt foto-model.
 
olenyka;209986 said:
.......cel mai neplacut este ca unii uita ca sunt barbati in astfel de momente si se injosesc intr-un asemenea hal de-ti vine rau.......


asta nu se cheama ''injosire'', imi pare rau pentru tine... Mie imi pare normal, poate ei chiar te-au iubit, daca te-au iubit, atunci nu s-au injosit, poate au incercat sa mai repare ceva ce credeau ca se mai poate de reparat... si mai exista un secret pentru a te desparti omeneste: cumunicarea, insa tre sa ai talent s-o poti face si pe asta...

Daca unul s-ar aseza in genunchi in fata ta, in mijlocul strazii si ar urla cit il tin puterile ca te iubeste, atunci in cazul in care tu tot l-ai iubi, ai numi asta declaratie de dragoste, insa in cazul in care el iti este indiferint ai zice s-a injosit... ce timpenie
 
...stiu ce spun ....cand incerci sa inchizi ochii la anumite lucruri,iar pe altele sa le accepti,cand incerci sa comunici....si o faci inzadar,cand iti ceri scuze si pentru ce nu ai facut... risti intr-o zi sa se umple paharul si este mai bine sa pui punct...,uite atunci intervine el si vrea cu disperare s-o ia de la capat....la asta m-am referit de fapt....si sper sa fie putini astfel de indivizi...
 
yo puiutza mica de loop .......pin la urma cred varianta directa e cea mai buna k sai dai papucii cuiva ,drept k exista riscu k sa te simtzi vinovata de sinuciderea cuiva ....dar ......nu cred k e kiar atit de onest sa traieshti in minciuna ,ce rost are sai zici aluia ....puiutz te iubesc ....si nushtiu ce kind tu de fapt o faci din mila ......e o prostie ...sunt sigur k daca o sai explici lui X cam ce simtzi fatza de relatzia data el o sa intzeleaga ....sincer ...eu nu vad alt mod.......si pin la urma ......ce nu te omoara te face mai tare .......o sa treaca el peste asta ........cred ...:D:D:D
 
pana la urma asa am facut. i-am dat papucii ... acum crede ca mi-am batut joc de el. toti din anturajul lui ma urasc , iar el si-a schimbat total parerea despre mine ... :(( ...dc nu intelege ca un sentiment nu dureaza pt totdeauna? ... e ca si cum as fi vrut sa ma tina langa el pana cand trebuia sa imi dea el papucii ... help
 
ADmirALL;158432 said:
Ideal ar fi cum ai incercat si tu: sa-i lamuresti ca nu-l mai vreai, ca totul a fost doar o pasiune, pe care ai confundat-o cu dragostea.....o iluzie si ca cel mai bine ar fi sa va despartiti, el sa inteleaga si sa va vedeti fiecare de treaba....dar se vede ca tinarul nici de cum nu vrea sa inteleaga ca nu-i viitor, odata ce nu mai este cit de cit atractie si simpatie reciproca..., probabil ca prea s-a deprins si-l aranjeaza chiar si asa situatie - adica "nu ma iubi, dar lasa-ma sa te posed", e greu sa te lasi de bine, pot sa-i convina mai multe aspecte ale aceste-i relatii (traiesti singura la apartament, esti super frumoasa, el se simte mindru linga tine, esti dintr-o famile vazuta, sex no-limit....., ???????????????)....... sau poate nu-i convine ca el e cel lepadat, fara ca doar si poate-i atingi mindria, (poate intr-adevar si ceva sentimente)....In dependenta de caracter, poti aplica INDIFERENTA si NEGLIJENTA!!!!! Nu lucreaza nimic mai bine..(dar numai dupa ce ai incercat toate caile diplomatice, pasnice si omenesti, omenia pe prim-plan), si inca una, cu cit mai putin va vedeti, cu atit mai bine, "ochii care nu se vad se uita"* Mersi p/u lectura unei pareri SUBIECTIVE, dar in dragoste si relatii nu se cer sfaturi, ci se face cum iti zice inima, nimeni nu stie mai bine ca tine cum de procedat, tu esti unica care o stii pe persoana data cel mai bine..., fa asa, cum ai fi vrut tu, ca sa procedeze cu tine, daca ai fi fost in locul lui..........Si nu mai retrai chiar asa tare, totu-i trecator....AKUNA MATATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Sunt anumiti "indivizi" care nu inteleg nici din vorba buna, nici cu minciuni nici cu INDIFERENTA!!!

Intr`o astfel de situatie sunt pusa si eu acum... DUpa o relatie de un an de zile.. el inca ma mai cauta... SMS`uri peste Limita... telefoane sa nu mai spun (multe dintre ele ajung la apeluri nepreluate :)) )

Solutia pe care am gasit-o acum.. e sa dispar o perioada din tara.. si poate cine stie... o sa gasesc pe acolo viata pe care mi-o doresc (nu poti sa stii niciodata din ce "boschete" sare iepurele)...

Si NU, nu sunt LASHA, pentru toti cei care ma vor cataloga asa... Pur si simplu, insistenta lui imi face rau... si nu numai mie... ci si lui... Deci DESTEPTUL CEDEAZA PRIMUL!
 
eu cred ca solutia cea mai buna e ca el sa vada ca tu te intilnesti cu altcineva......sau sa va prinda cumva in ipostaze intime...orice barbat cu demnitate care si-ar vedea iubita sau fosta cu altul, ar da (sau cel putin ar trebui sa dea, daca are minte) inapoi......si aici ma refer la baieti normali, nu la acei care-si fac un hobby din urmarirea sau hartuirea fetelor...
 
buna fetelor..am si eu o probleme asemanatoare numai k eu vreau sa scap de actualu iubit..ori de cate ori incerc sa ma desp de el ..nu pot..park ma retine ceva...am trecut prin multe impreuna..sunt cu el de un an ..dar deja nu mai pot..a ajuns sa imi interzica sa mai ies cu prietenele chiar si cu rudele mele in oras... el iese la suc , bere, cafea cu prieteni dar eu nu..daca s-ar putea sa am program : casa si el ...mai mult el decat casa. nu stiu ce sa mai fac ..daa ii reprosez ceva se enerveaza incepe sa urle k mi-am gasit pe altu , k imi bat joc de el ..numai aberatii din astea plus k e foarte violent ..a incercat sa de-a in mine.... pur si simplu nu stiu cum sa ii zic k nu mai vreaus a stau cu el .. :(
 
sau de ce trebuie, in genere, sa yi spui ceva? pleaca si gata... se prinde el si singur ca nu mai esti acolo .... dar avand in vedere cat de des apare cuvantul "casa" in text, eu presimt o problema locativa
 
plus k il cred k stare de orice si nu vreau k eu sau altcineva sa pateasca ceva..se infurie asa de rau incat as fii instare sa de-a in mine ...
 
Nu poti continua asa la nesfirsit...sau pina ii trece dragostea, sau pina incepe sa ii placa de alta.
Vezi si tu, incearca sa vorbesti cu parintii tai despre asta.
 
Back
Top