Cum sa scapi de el?

nu vreau sa ii bag pe ai mei in situatia asta plus k mama nu este in tara si ea nu stie prin ce trec eu . am renuntat cam la tot pt el si acum daca am nevoie de un ajutor nu am la cine sa apelez :|
 
Daca nu ai cum rezolva situatia altfel, cel mai bine ar fi sa apelezi la parinti.. sau sa iti gasesti rapid un baiat mai mare si mai rau ca prezentul :D
 
ingeras;222061 said:
nu vreau sa ii bag pe ai mei in situatia asta plus k mama nu este in tara si ea nu stie prin ce trec eu . am renuntat cam la tot pt el si acum daca am nevoie de un ajutor nu am la cine sa apelez :|

Te duci la piata de creieri, it will help :)
 
Am vazut aici mai multe intrebari precum cineva ar vrea sa scape de cineva , bre lume , cu altul no sa fie mai altfel , sau mai bine e o iluzie , daca fugiti de problema , nu scapati de ea , tot prin diferite probleme sau incercari o sa treceti , iar sentimentul initial cu alta persoana posibil tot asa va trece , dragostea nui doar o percepere vizuala in ea mai sunt prietenia si increderea care plamadesc dragostea ! , despartirile apar de la probleme , de ce sa adunati undeva acele probleme ca mai apoi sa rabufniti si sa cereti despartire ?

De ce nu incercati sa discutati sa rezolvati problema , problema se rezolva daca este dialog , daca voi celui de linga voi nui aratati problema si fugiti cu altul , voi problema no rezolvati ea va reapare in alta relatie ! A lepada pe cineva care te iubeste nui frumos fiindca il facem sa sufere ! Ignoratza tot nui frumoasa facem si mai mult sa sufere cu asta pe cel care a tinut la noi , daca ne apucam de despartire , trebuie sa ne asumam si niste responsabilitati asupra noastra - dragostea nui un joc si daca voua v-a trecut , asteptati sai treaca si celui de linga voi - trebuie sa calmam omul , sal calmam atita timp de cit va fi nevoie , chiar daca nu mai este cale sa fim impreuna , sal calmam sa ne rugam pentru el .

In fine sa nu uitam un lucru , viata ne intoarce cu aceiasi moneda , cel care leapada va fi lepadat , cintariti de citeva ori inainte de a face o prostie !!!
 
X-Iurie;222156 said:
A lepada pe cineva care te iubeste nui frumos fiindca il facem sa sufere ! Ignoratza tot nui frumoasa facem si mai mult sa sufere cu asta pe cel care a tinut la noi , daca ne apucam de despartire , trebuie sa ne asumam si niste responsabilitati asupra noastra - dragostea nui un joc si daca voua v-a trecut , asteptati sai treaca si celui de linga voi - trebuie sa calmam omul , sal calmam atita timp de cit va fi nevoie , chiar daca nu mai este cale sa fim impreuna , sal calmam sa ne rugam pentru el .

Ce aiureala. Tie ti-ar placea sa stea cineva linga tine, doar asteptind cind o sa iti treaca mai repede iubirea, ca sa poata sa o stearga si sa isi continuie viata?
Asta e relatie bazata pe obligatie, care umileste pe celalalt si mai mult. Plus ca cu cit mai repede termini ceva ce nu are sanse sa mearga pe viitor, nu mai pierzi nici timpul celeilalte persoane, care trebuie sa se reabiliteze si sa poata fi cu altcineva. Da nu mimezi relatie in speranta ca ei/lui ii va trece intr-o zi.
Nu sunt pentru despartiri traumante, dar nici trase de coada la infinit, e mai corect fata de celalalt si viata lui.

P.S. Iar de rugat se poate cu succes si de la distanta :)
 
Otilia;222157 said:
Ce aiureala. Tie ti-ar placea sa stea cineva linga tine, doar asteptind cind o sa iti treaca mai repede iubirea, ca sa poata sa o stearga si sa isi continuie viata?
Asta e relatie bazata pe obligatie, care umileste pe celalalt si mai mult. Plus ca cu cit mai repede termini ceva ce nu are sanse sa mearga pe viitor, nu mai pierzi nici timpul celeilalte persoane, care trebuie sa se reabiliteze si sa poata fi cu altcineva. Da nu mimezi relatie in speranta ca ei/lui ii va trece intr-o zi.
Nu sunt pentru despartiri traumante, dar nici trase de coada la infinit, e mai corect fata de celalalt si viata lui.

Pai vezi nu vrem sa ne asumam obligatii , dar dragostea are si obligatii , nu e un joc cind sa iti bate lepezi sau sa lesi sa sufere pe cineva , daca ai permis la cineva sa se indragosteasca in tine , fii bun si i grija sa fie ok si cind te desparti de el , asta daca nu ma e nici o sansa de continuare .
 
Pai sigur ca ai grija sa fie OK in masura posibilitatilor, ca totusi ati fost impreuna, dar nu il cocolesti na nesfirsit.
 
Pai daca s-a ajuns la un moment in care o fata numai stie cum sa scape de baiat atunci situatia este dea dreptul penibila pentru el.Inseamna ca el nu merita sa aiba o femeie.O FEMEIE NU TREBUIE LOVITA NICI MACAR CU O FLOARE.Sincer sa fiu, femeia este singurul motiv care ne tine pe noi barbatii in viata.
 
AndreiJKL;222237 said:
Pai daca s-a ajuns la un moment in care o fata numai stie cum sa scape de baiat atunci situatia este dea dreptul penibila pentru el.Inseamna ca el nu merita sa aiba o femeie.O FEMEIE NU TREBUIE LOVITA NICI MACAR CU O FLOARE.Sincer sa fiu, femeia este singurul motiv care ne tine pe noi barbatii in viata.

frumosss...
 
AndreiJKL;222237 said:
Pai daca s-a ajuns la un moment in care o fata numai stie cum sa scape de baiat atunci situatia este dea dreptul penibila pentru el.Inseamna ca el nu merita sa aiba o femeie.O FEMEIE NU TREBUIE LOVITA NICI MACAR CU O FLOARE.Sincer sa fiu, femeia este singurul motiv care ne tine pe noi barbatii in viata.

God damn, tocmai ai pierdut cele 0.1 puncte care vroiam sa ti le pun pe tema cealalta pentru masina :)
 
fetele-s indecise dupa fire. asha e. ma rog. da' dak primesti un pumn in gura... pe urma altu' in burta... ap' deam cred ca e timpul in care-ti dai seama ca tre' sa scapi. in acest caz sunt 3 variante. ultima, si preferata mea, e aia din superfilme, unde femeia are cutite, pistoale, chestii. si el moare.
 
Back
Top