Cum sa scapi de el?

Laura;158429 said:
Ajutor !!!!
nu stiu cum sa scap de fostul meu iubit. am fost impreuna timp de vreo 2 ani si ceva , insa acum simt ca nu mai merge relatia.
nu il mai iubesc pur si simplu. iar de cate ori ii spun asta nu vrea sa inteleaga. se tine scai de mine. nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac ca sa inteleaga ca nu mai vreau sa fiu cu el.
l-am mintit ca iubesc pe altcineva , dar tot nu intelege. este atit de obositor , incat nu mai rezist.
Ajutor! poate stie cineva careva solutii cum pot sa scap de un om atit de obsesiv !!!

Gaseste-ti o inlocuitoare si gata povestea.
Sau zii ca nu te mai satisface sexual :D
 
Laura;158429 said:
Ajutor !!!!
nu stiu cum sa scap de fostul meu iubit. am fost impreuna timp de vreo 2 ani si ceva , insa acum simt ca nu mai merge relatia.
nu il mai iubesc pur si simplu. iar de cate ori ii spun asta nu vrea sa inteleaga. se tine scai de mine. nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac ca sa inteleaga ca nu mai vreau sa fiu cu el.
l-am mintit ca iubesc pe altcineva , dar tot nu intelege. este atit de obositor , incat nu mai rezist.
Ajutor! poate stie cineva careva solutii cum pot sa scap de un om atit de obsesiv !!!

SALUT LAURA! Stii am in mintea mea multe cazuri de acest fel, adica cunosc multe persoane care au ajuns in asa fel de situatii ca si tine, uite eu doresc ca sa aflu ceva de la tini daca se poate pentru a-ti putea un mic sfat din partea mea. Daca accepti acest lucru desigur. Spune-mi te rog tu esti casatorita cu el? Ai binecuvintarea primita in biserica? as dori ca sa aflu aceste lururi pentru a-ti spune ce este mai bine, de altfel nu doresc ca sa-ti spun ceva ce poate fi gresit! multumesc, si daca doresti, as fi bucuros daca aceasta tema o vm discuta in private. S aceasta desigur este la alegerea ta.


ok bye
 
cipslim;223048 said:
Gaseste-ti o inlocuitoare si gata povestea.
Sau zii ca nu te mai satisface sexual :D

Doresc sa-ti dau o itrebare, daca o accepti si-mi vei putea raspunde vei arata ca ai intelepciune de a da sfaturi de acest fel. Ce zici tu? daca vei fi tu insuti oricine ai fi, in locul iubitului lui Laura, si daca vei auzi cuvintele pe care i le-ai dat ca sfat ei, cum vei reactiona? Poate esti bucuros sau bucuroasa ca la tine merge bine, dar nu uita ca poti ajunge in locul ei! Ce-mi poti spune cu privire la ce ti-am scris? astept raspuns
daca vei dori imi vei raspunde.
bye
 
alyyy;222965 said:
indiferenta este cea mai buna arma

Alyyy draga ce ai spune tu cind iubitul sau iubita ta iti va arata indiferenta? Oare te vei bucura de acest fapt? Poate imi vei spune ca sunt si altii sau altelea cu care iti vei putea imparti viata ajungind in asa caz, dar nu uita ca acea persoana cu care ti-ai trait o mica parte din viata ta, nu o vei putea trai la altfel cu altii. Stii eu doresc ca sa-ti dau un mic exemplu printr-o zicala:

Era odata o persoana care avea un fiu, si ei iubeau sa intimpine pe toti cei care venea in vizita la ei in orasel, intr-un timp veni un om dintr-o anumita tara, si el vazind pe acest taca cu fiul sa la intrarea in oras, ii dadu o intrebare: Mosule spune-mi te rog, cu este viata in acest oras? Acest mos il privi ceva timp, si apoi il intreba mosul pe el, dar tu poti sami spui, cum este viata la tine in tara din care vii? Acest drumet uimit de intrebarea mosului, ii raspunse: Pai la noi in tara e foarte greu, oamenii sunt rai sunt lacomi, si poti gasi un limbaj comun cu ei!!! copilul il privi pe taica-sau, si tatal raspunse drumetului din nou, pai draga drumetul la noi in tara exact asa este. ei bine drumetl pleaca fara sa mai dea intrebari.
Veni un alt drumet la care urma aceleas intrebari, la care drumetul raspunse la noi in tara, e la fel de rau ca si la voi, pleaca si acesta posomorit.
Veni un al treilea, si acesta bucuros ca ilintimpina cineva la intrare, intreba si el la rindul lui pe mos cum e in acest oras. Mosul aceeasi ntrebare i-o dadu. Drumetul raspune la noi in tara este foarte bine, avem oameni stimatori, iubitori, intelepti si nu poti vedea cev rau in ei! Ei bine veni si timpul mosului sai raspunda drumetului, si mosul ii raspunse:
draga drumet fii bucuro in acest oras, si fara grija ca aici in acest mic orasel oamenii sunt la fel ca si ai vostri.
Copilul ramase uluit de raspunsul tatalului sau, si il intreba pe tatal sau:
tata de ce la cei doi drumeti le-ai spus ca oamenii la noi sunt rai, iar la acesta i-ai spun ca sunt buni?
atunci tatl ii raspunse:
acei doi drumeti in tara lor au cautat sa vada doar raul, si dupa cum in tara lor a vazut doar raul, asa si aici, ei nici chiar aici nu vor putea urmari ceva bun bun fiind-ca ochii lor doar asta vad.
dar acesta daca a vazut la el in tara partea buna a oamenilor, desigur ca si aici o va vedea.



si aceasta este, sper ca ai inteles ce am dorit sa-ti spun pri aceasta, sper sa nu te plictisesc.


dar intelege ca daca acea femeie a cautat sa urmareasca raul in primul barbat sau chiar orcine ar fi barbat sau femeie, in al doilea sau a doua persoana de care se va indragosti si va lepada pe primul, nu te gindi ca pe cealalta persoana care de la inceput pare straina o va putea iubi mai mult. si chiar in momentul relatiilor sexuale sa spunem asa, chiar daca va fi sau nu satisfacut(a) isi va aminti de primul(a) ca a fost asa sau asa, si gindurile sau amintirile iti distrug viitorul. Asa ca mai bine voi toti ce dati sfatui cautati sa impacati nu sa distruge-ti ceea ce a mai ramas.

Bye simultumesc de intelegere.
 
PiggyEFromHell;158589 said:
Laura... cumpara-ti un pistol:), sau o bata... te-ar putea ajuta. Sau spune-i ca ai un alt prieten si e mare si tare... sau spune-i ca pleci peste hotare... nu ar fi greu de inventat ceva...

ADmirALL, esti plictisitor... mai spatiaza un pic posturile tale ca sunt greu de citit si cu putin sens adevarat.

P.S. Poti sa te duci si la piata sa cumperi niste otrava...:))[/QUOTe

draga ce ai spune tu cind iubitul sau iubita ta iti va arata indiferenta sau iti da otrava? Oare te vei bucura de acest fapt? Poate imi vei spune ca sunt si altii sau altelea cu care iti vei putea imparti viata ajungind in asa caz, dar nu uita ca acea persoana cu care ti-ai trait o mica parte din viata ta, nu o vei putea trai la altfel cu altii. Stii eu doresc ca sa-ti dau un mic exemplu printr-o zicala:

Era odata o persoana care avea un fiu, si ei iubeau sa intimpine pe toti cei care venea in vizita la ei in orasel, intr-un timp veni un om dintr-o anumita tara, si el vazind pe acest taca cu fiul sa la intrarea in oras, ii dadu o intrebare: Mosule spune-mi te rog, cu este viata in acest oras? Acest mos il privi ceva timp, si apoi il intreba mosul pe el, dar tu poti sami spui, cum este viata la tine in tara din care vii? Acest drumet uimit de intrebarea mosului, ii raspunse: Pai la noi in tara e foarte greu, oamenii sunt rai sunt lacomi, si poti gasi un limbaj comun cu ei!!! copilul il privi pe taica-sau, si tatal raspunse drumetului din nou, pai draga drumetul la noi in tara exact asa este. ei bine drumetl pleaca fara sa mai dea intrebari.
Veni un alt drumet la care urma aceleas intrebari, la care drumetul raspunse la noi in tara, e la fel de rau ca si la voi, pleaca si acesta posomorit.
Veni un al treilea, si acesta bucuros ca ilintimpina cineva la intrare, intreba si el la rindul lui pe mos cum e in acest oras. Mosul aceeasi ntrebare i-o dadu. Drumetul raspune la noi in tara este foarte bine, avem oameni stimatori, iubitori, intelepti si nu poti vedea cev rau in ei! Ei bine veni si timpul mosului sai raspunda drumetului, si mosul ii raspunse:
draga drumet fii bucuro in acest oras, si fara grija ca aici in acest mic orasel oamenii sunt la fel ca si ai vostri.
Copilul ramase uluit de raspunsul tatalului sau, si il intreba pe tatal sau:
tata de ce la cei doi drumeti le-ai spus ca oamenii la noi sunt rai, iar la acesta i-ai spun ca sunt buni?
atunci tatl ii raspunse:
acei doi drumeti in tara lor au cautat sa vada doar raul, si dupa cum in tara lor a vazut doar raul, asa si aici, ei nici chiar aici nu vor putea urmari ceva bun bun fiind-ca ochii lor doar asta vad.
dar acesta daca a vazut la el in tara partea buna a oamenilor, desigur ca si aici o va vedea.



si aceasta este, sper ca ai inteles ce am dorit sa-ti spun pri aceasta, sper sa nu te plictisesc.


dar intelege ca daca acea femeie a cautat sa urmareasca raul in primul barbat sau chiar orcine ar fi barbat sau femeie, in al doilea sau a doua persoana de care se va indragosti si va lepada pe primul, nu te gindi ca pe cealalta persoana care de la inceput pare straina o va putea iubi mai mult. si chiar in momentul relatiilor sexuale sa spunem asa, chiar daca va fi sau nu satisfacut(a) isi va aminti de primul(a) ca a fost asa sau asa, si gindurile sau amintirile iti distrug viitorul. Asa ca mai bine voi toti ce dati sfatui cautati sa impacati nu sa distruge-ti ceea ce a mai ramas.

Bye simultumesc de intelegere.
 
george_grigorash;223069 said:
Doresc sa-ti dau o itrebare, daca o accepti si-mi vei putea raspunde vei arata ca ai intelepciune de a da sfaturi de acest fel. Ce zici tu? daca vei fi tu insuti oricine ai fi, in locul iubitului lui Laura, si daca vei auzi cuvintele pe care i le-ai dat ca sfat ei, cum vei reactiona? Poate esti bucuros sau bucuroasa ca la tine merge bine, dar nu uita ca poti ajunge in locul ei! Ce-mi poti spune cu privire la ce ti-am scris? astept raspuns
daca vei dori imi vei raspunde.
bye

Domnu... sau mai omule, sau mai baiete, ce e cu scuzele astea mai fratele meu, nu suntem la tembelizor aici, vrei sa intrebi ceva intreaba si nu te mai scuza atata ca nu e necesar :D.
Eu as reactiona diferit deoarece eu nu as ajunge in situatia asta, fumeia a zis ca individul a fost avertizat anterior despre faptul ca ea nu mai vrea sa aiba de a face cu el si chiar ca s-a indragostit de un altul.

Adica daca nu merge, nu merge ce poti sa faci, alta.
 
cipslim;223072 said:
Domnu... sau mai omule, sau mai baiete, ce e cu scuzele astea mai fratele meu, nu suntem la tembelizor aici, vrei sa intrebi ceva intreaba si nu te mai scuza atata ca nu e necesar :D.
Eu as reactiona diferit deoarece eu nu as ajunge in situatia asta, fumeia a zis ca individul a fost avertizat anterior despre faptul ca ea nu mai vrea sa aiba de a face cu el si chiar ca s-a indragostit de un altul.

Adica daca nu merge, nu merge ce poti sa faci, alta.[


din cite observ eu, tie-ti cam place sa ia-i peste picior. Dar ceea ce doresc sa-ti las din partea mea este ca: Cauta sa urmaresti binele, si sfaturile pe care le dai cauta sa fie de folos. Tot ce faci, fa ca pentru tine zideste nu darima. Indiferent de situatia lor, chiar daca a ajuns la asa stadiu, cauta sa o aduni innapoi nu sa risipesti ceea ce a mai ramas. Ce te face sa te porti asa. Plus la toate nu mi-am ceru scuze asa multe ori de la tine, dar chiar de am facut-o sa stii ca e de datoria mea ca sa ma asigur ca cei la care le scriu nu vor avea pica pe mine. ok bye
 
george_grigorash;223086 said:
cipslim;223072 said:
din cite observ eu, tie-ti cam place sa ia-i peste picior. Dar ceea ce doresc sa-ti las din partea mea este ca: Cauta sa urmaresti binele, si sfaturile pe care le dai cauta sa fie de folos. Tot ce faci, fa ca pentru tine zideste nu darima. Indiferent de situatia lor, chiar daca a ajuns la asa stadiu, cauta sa o aduni innapoi nu sa risipesti ceea ce a mai ramas. Ce te face sa te porti asa. Plus la toate nu mi-am ceru scuze asa multe ori de la tine, dar chiar de am facut-o sa stii ca e de datoria mea ca sa ma asigur ca cei la care le scriu nu vor avea pica pe mine. ok bye

Ma bulversezi cu politetea asta impinsa la extrem.
Adica sa inteleg ca ar fi trebuit sa o sfatui sa se intoarca la el si sa nu raspund la intrebare?

Analizind intrebarea ta din nou raspund ca este o situatie de exceptie. 99% din barbati s-ar fi retras in momentul cand ea a spus ca s-a indragostit de altcineva, procentaj in care ma includ. Din acest motiv sfatul pe care eu l-am dat nu mi se poate aplica deoarece teoretic eu nu pot ajunge in situatia data.
 
Tu esti mare GOGOASA D-LE "LINGE CIPS";Normal ca dumitale nu ti s-ar intimpla asa ceva,doar esti mare Don Juan ..dar de unde sti ca nu ti s-ar putea intimpla?Daca ai fi in relatie si-ai avea si-un copil ,sa vezi cum ai renunta la orgolii proprii de dragul acelei fiinte mici si nevinovate.Nu spune niciodata,NICIODATA....ca nu sti cind iti vine rindul.

Va felicit d-le George pentru sensibilitatea si etica inalta de care ati dat dovada in raspunsul catre Laura+deosebit respect fata de alti membrii din forum.De asemenea ati pus problema f. corect,exact ca un psiholg:ati intrebat-o daca e casatorita cu el sau nu deoarece o relatie in fata lui D-zeu nu se dezleaga asa usor ca una "de complezanta.

Va multumesc in numele Laurei .
 
MoonaSdm;223277 said:
De asemenea ati pus problema f. corect,exact ca un psiholg:ati intrebat-o daca e casatorita cu el sau nu
Va multumesc in numele Laurei .

laura s-a dus de mult la culcare,nu se stie cu cine ....

aici este insa o greseala...psihologul intreaba daca te-a abuzat sexual tatal sau fratele sau daca ai cosmaruri cand mananci patrunjel...
daca esti casatorita sau nu, te intreaba popa..
de ce ? ca sa nu pacatuiasca doamne fereste daca iti face avansuri....
 
MoonaSdm;223277 said:
Tu esti mare GOGOASA D-LE "LINGE CIPS";Normal ca dumitale nu ti s-ar intimpla asa ceva,doar esti mare Don Juan ..dar de unde sti ca nu ti s-ar putea intimpla?Daca ai fi in relatie si-ai avea si-un copil ,sa vezi cum ai renunta la orgolii proprii de dragul acelei fiinte mici si nevinovate.Nu spune niciodata,NICIODATA....ca nu sti cind iti vine rindul.

.

Ce faci fa ma urmaresti sa ma ataci?

Femeia a dat un caz concret si a cerut un raspuns concret, punct. Eu am raspuns clar care este opinia mea. Ce copii vezi aici, ce casatorii sau relatii de durata? Asta e un fraier cu sonerie care se tot da pe linga fata. Fata nu il place si obsedatul tot o freaca la cap si nu vrea sa priceapa ca nu mai e loc.

Don Juan e barbat-tu care o sa-si mai ia 2 femei cand o sa iti apara prea multe riduri :D.
 
cipslim;223293 said:
Don Juan e barbat-tu care o sa-si mai ia 2 femei cand o sa iti apara prea multe riduri :D.

Bine ca poate,nenicule;o sa am ajutoare la curatenie si gospodarie si timp mai lung pt. cosmetica astfel incit sa-mi dispara ridurile......in tot raul este-un bine....pt. cei care-l vad.

Apropos,nu ma tin de tine ca am si eu un motan,de vreo 3 luni acasa,superdragalas;nu am nevoie de mitzi maidanezi.......
 
alyyy;222965 said:
indiferenta este cea mai buna arma
E greu totusi sa definesti ca cea mai buna arma, una care depinde de target sa se activeze. Daca lui nu yi pasa de indiferenta ta, poate sa te abuzeze in continuare in cuplu sau sa nici nu remarce ca il ignori din afara. O arma buna trebuie sa fie folosibila indiferent de dispozitia victimei. Iaka, oala cu supa fierbinte...
 
eu cred ca ii lasi senzatia ca nu este adevarat ce spui; daca ai fi destul de ferma si convingatoare, cred ca ai reusi. Incearca sa-l intelegi si pe el..... daca are dreptate ? si iti este mai bine cu el decat fara?
 
Back
Top