Dragostea sau Demnitatea?

de ce stupid? daca nu ti sa intimplat....asta nu inseamna ca nu sunt situatii de acest fel....
 
bine mai ca a treia optinuea e doar asa....intrebrea e dragostea sau deminitatea??

ati fi in stare...var lasa inima sa pierdeti persoana pe care o iubiti cel mai mult din cauza deminitatii?

nu.....raspunsu meu....categoric nu
 
Chestia cu demnitatea si iubirea impreuna intro relatie, face mari ravagii cateodata. Tre sa stii sa le imbini impreuna si totu e magic
 
da mai...magie stele...luna...tat asta ii clasna....dar daca nu le poti imbina? ....hai sa nu mai fim asa destepti si intelepti.....

sunteti pusi in fata zidului....ORI ORI
 
Mel, ca sa zici ori ori, tre caz concret, sa fii in pielea lui....si sa ti se faca pielea ca la gaina
 
bine...hai sa "invintam" un caz concret....

el ea....iubire mare
...unu din ei o purshit sau ei doi sau certat.....de exemplu....sau ceva de felu asta...completati voi aici....
al doilea se simte jignit, ranit....so on.....sau poate ambii se simt asa
..relatia pare sa se termine.....
...dar dragostea oricum este..si amindoi sufera in coltzuri diferite...
amu.....nar fi mai bine sa uite de demnitate sa ia telefonu si sa sune zicand "babe, te iubesc in continuare....hai sa ne impacam...ca doar asta conteaza cel mai mult"??? asa?

sau ....

""nu sun, nu am intorc, nu iert, mai bine ma sufoc de durere...dar ramin demn/a"?

pai cum ei?


situatia e imaginara...si poate fi modificata...veniti cu idei!
 
Mel, normal ca daca merita, sun si ne impacam. Cand exista iubire, demnitatea tre oleaca pusa pe un plan mai jos, ca sa mearga relatia
 
dapu aici e vorba de orgoliu nu de deminitate...
si daca situatia e asa...atunci e vorba sa fii prost sau sa nu fii prost :lol:
 
aha...da posibil sa se confunde cu orgoliul....atunci hai sa gasim alt caz unde ar prevala demnitatea nu iubirea
 
Mel, alta situatie:
el/ea iubire mare. unul din ei bou/vaca. De obicei bou :lol: Celalalt sufera, mai primeshte liubea un lichi in bot....... Tre sa aleaga dragostea ori demnitatea :roll: :hehei:
 
Pe de alta parte o iubire pierduta poate fi inlocuita dar demnitatea pierduta ... nu .

Si cu cat ceva e mai aproape de unicitate , cu atat are o valoare mai mare . :ciupos:
 
apu da Fox.....cred ca ar fi cazu sa alega demnitatea....da o ie sentimentele pe dinainte.....

iar la ceea ce a scris zopi.....reiese....ca dragostea totusi conteaza mai mult....

bai...e complicata kestia....eu la un moment ziceam ca as alege dragostea in orice situatie.....dar dar dar.....un lichi in bot mar face sa ma mai gandesc
 
Si ca o incununare a spuselor mele precedente , sunt momente cand cu bani faci rost de aparentza amandorura .

Asa ca cei fara spirit de observatie ar trebui sa aleaga banii . 8)
 
Back
Top