Dragostea sau Demnitatea?

asta e o deprindere asteptata din partea majoritatea femeilor. Pentru dansele asa tre sa fie, Andreica ci ti gruzesti, om suna daca trebu :lol:
 
negru said:
eu aveam in vedere, ca de obicei barbatul e acel care suna ca sa clarifice situatia si sa impace cat mai repede, macar ca nu a gresit...si eu ma intreb de ce e asa?
se intampla ca barbatul kiar greseste... anyway, de cand exista cele 2 specii: barbatul si femeia, se considera normal ca barbatul s-o curteze pe femeie, ca el sa aiba grija de ea, ca doar, deh, ea e cea sensibila si firava in relatie, iar el e cel tare si... barbat. :lol:
 
sunatu uneori e foarte incitant...mai ales cand suna ea lui......sai zica abia abia....de parca iar shopti la urekiusa.....

.....privetik ingeras.....abia astept sa vina seara sa ne vedem si sa facem mici prostioare.....te pupik de mii si mii de ori la buricel.....mii dor la nebunie de tine....
...murl.....


ei care demnitate? iubire curata
 
Melania said:
CODRIN said:
Pentru ale mele nu s-au tiparit inca atatia bani pe lume ! :ciupos:

inca nu? dar asta tot inseamna ca teai vinde......numai ca pt mai mult

feeee....feeee

Sau asta sau doar ca prefer alta modalitate de plata decat bancnotele . Pentru ca cineva ce ar avea atatia bani incat sa imi cumpere in intregime valorile astea ale mele , probabil va avea si destula putere ca in ziua imediat urmatoare realizarii afacerii sa schimbe cu totul sistemul monetar al tarilor mai importante si sa ma lase in buzunar doar cu maculatura .

Asa ca prevazator , voi cere plata numai in lingouri de metal pretios si diamante naturale . 8)
 
Iar la tema as putea constata un lucru straniu... Demnitatea si selfesteemul inalt de multe ori transforma persoana in un fel de virf de munte pe care nimeni nu-l poate urca... Iar daca si se arunca intr-o relatie.. nu se dedica cu trup si suflet acesteia... Asa situatii is celel mai nasoale.... fiuuu
 
Iaka iubesti, asa klasna si krasiva dar se poate si cu ceva demnitate. Adica, cyt isi stie lokul yi daruiesti toata iubirea din lume, dar cum se urca la cap te scuturi shi-ti aduci aminte de demnitate. Caci nu-l voi mai lasa sa yntinda laba doar pentru ca-l iubesc sau a mai facut-o cineva si, cica lui tot i se poate. In asa cazuri nafig s pliaja!!!
 
dupa mine, nici nu incape grad de comparatie intre demnitate si iubire. fara discutie iubirea este de nenumarate ori mai importanta, mai grea decat demnitatea.

in cate situatii facem lucruri nedemne in numele iubirii, sau ne comportam mai putin demn deoarece iubim :)
 
Eu am ales demnitatea, si sa va explic de ce:

caz 1: Sunt indragostit-mort dupa o fata, iar ea imi fura juma' de milion de $(ipotetic vorbind), credeti ca trebuie s-o iubesc in continuare si sa o las sa-mi fure cealalta jumatate? :lol:

caz 2: Este _c_u_r_v_a_ si ma minte ca e fidela, credeti ca trebuie sa o mai sarut dupa ce in gura ei si-au bagat-o altii? :lol:

.....

caz n: Fata isi bate joc de sentimentele mele :crazy: si se joaca cu mine, probabil trebuie sa continui sa-i dau flori sa-i cumpar cadouri scumpe si sa o plimb cu masina unde o vrea ea? :wtf: Hmmm, nu cred... un pic de respect te rog :evil:

in rest cred ca dragostea este mai importanta dar cum n->infinit, cred ca eu renunt la aceasta varianta.. sau poate se opreste si nu stiu eu?
 
eu vreau sa zic cind este iubire, demnitatea dispare.....cind simti ca partenerul/a incepe s-o dea cu demnitatea ....:diagnoza:s-a dus in pula cu dragostea voastra..........................................
 
Concluzii:
Dragostea adevarata e o raritate.
Demnitatea nu e o caracteristica negativa.
Dragostea are proprietatea de a muri.
Demnitatea are proprietatea de a aparea dupa ce moare dragostea.
 
dragoste demnitate,cind iubesti demnitatea nu are treaba daca iubesti cu adevarat si la nebunie despre ce fel de demnitate poate sa mearga vorba asta e parerea mea poate altcineve ghindeste altfel
 
Nu stiu cum se face dar tema asta mi-a alunecat printre degete pana acum :crazy:
De vreo 5 minute tot stau si pun in balantza : demnitatea si dragostea...concluzia este ca sunt total diferite si de neantrepatruns...poti iubii cu demnitate...poti iubii pur si simplu...poti avea o demnitate iesita din comun...sunt sanse sa nu le ai pe nicicare...depinde din ce unghi privesti problema :crazy:
 
Demnitatea=principiile de viata pe ca ti le-ai format paina la prezentul partener....
Intri in o relatie noua crezand ca stii ce este acceptabil si ce nu este... fiecare persoana are limitele sale. Insa dupa un timp, ajungi la dilema: sa imi compromit believes-urile pentru a imbunatati? pastra? relatia sau sa afirm tare si mare ca convingerile si modul de viata pe care mi l-am format nu are loc pentru sliduri....
exemplu: esti ferm convins ca daca l-ai prinde cu alta, i-ai spune la revedere on the spot... si il prinzi cu alta. Insa iti pare ca il iubesti.. il ierti sau nu?
Depinde de puterea de vointa si de convingeriile fiecaruia.
 
Intr-adevar pe o dragoste adevarata cred ca oricine si-ar da putzin din demnitate...ca pe urma sa regrete ca au facut asta :lol:
 
adica zici ca nu ar trebui sa skimbam, ca sa nu regretam asta niciodata, da ? sau pur si simplu te joci cu cuvintele :lol:
 
Mirabela Iucu said:
Si ma tot gandesc la asta...si da...iubirea invinge demnitatea de cele mai multe ori... :crazy:

stiu un caz cind baiatul ca din pricina demnitatii si-a pierdut dragostea care dupa aceia a incercat sa recupere dar soryyyyyyyy era prea tirziu,trebuie sa fii demn de ceia ce iubesti
 
Back
Top