Dragostea sau Demnitatea?

Melania said:
bine mai ca a treia optinuea e doar asa....intrebrea e dragostea sau deminitatea??

ati fi in stare...var lasa inima sa pierdeti persoana pe care o iubiti cel mai mult din cauza deminitatii?

nu.....raspunsu meu....categoric nu

Sunt intru totu deacord cu tine Mel, dar unii nu inteleg asta, pun mai presus demnitatea si alte chestii, pe cind totul ar trebui sa fie cu totul diferit :cry:
 
Melania said:
bine mai ca a treia optinuea e doar asa....intrebrea e dragostea sau deminitatea??

ati fi in stare...var lasa inima sa pierdeti persoana pe care o iubiti cel mai mult din cauza deminitatii?

nu.....raspunsu meu....categoric nu

Sunt intru totu deacord cu tine Mel, dar unii nu inteleg asta, pun mai presus demnitatea si alte chestii, pe cind totul ar trebui sa fie cu totul diferit .
 
demnitatea (pentru situatii descrise de mel) a fost inventata de snobi si banali. eu nu dau o moneda cand este vorba de astfel de eruptii de egoizm. asta nu face la cantar nici zero. iubirea rulles si in momentul cand este asa situatie te uiti in san, in special in partea inimii si spui bai baiete, nu e altceva decat un apel de telefon, calci in picioare demnitatea si mars la iubita/iubit. eu as prefera sa fac asa

daca insa ai mai multe iubite, alegi o alta strategie, nu te implici pana peste cap :))
 
Iubire, demnitate, sau bani???

Trebuie sa fii demn ca sa iubesti si sa ai bani ca sa intretii, asa cred eu 8)
 
o fraza analoaga celei ce a spus zorzonel, din filmul Trainspotting:
choose life, choose job, choose a career, choose a family, choose a washing machine, compact disk players and electrical-bla-bla-bla(acolo tare multe erau enumerate)... I CHOSE NOT TO CHOOSE LIFE!
 
zorzonel said:
vadim

eu aleg sa iubesc fara demnitate si fara bani

hmm, asa tu ghindesti acuma dar peste un timp oarecare vei ghindi cu totul altfel credema viatsa e foarte schimbatoare si daca nu vei avea demnitate si bani credema ca iubirea nu va fi mult timp :-?
 
bla bla bla vadim......nici toti banii din lume no sa te faca asa de fericit cum tear face dragostea.....
...
 
Back
Top