Este Iurie Rosca "tradator"

Agent-007 said:
crezi ca "pionul" de Rosca a avut vreo contributie la schimbarea cursului Moldovei in anti-Rusia si pro-UE ?

Trebuie s fii Radu Mirdigan ca s pui ntrebarea astfel.
 
regula numaru unu cand discut cu personaje ca tine e sa nu ma las provocat...asa ca no sa'ti raspund, daca vrei fa o tema cu ziaru timpu si o sati explic, aici tema e rosca si eu am publicat un articol la tema.
 
Pentru ca nu era nevoie de votul lui Rosca...
Rosca e un pion pe tabla care a obtinut un post in parlament pupindu-i in cur pe comunisti, atit. Si asa va ramine pentru cei care l-au votat: un tradator si mincinos
 
Filip_Antonio said:
Mircea Kaag, de ce trreci sub tcere cele zece condiii puse de Roca i Serebrian i acceptate de Voronin? Nu-i convine desprinderea sau tentativa de desprindere a lui Voronin de Moscova? Consideri corect poziia lui Urecheanu care a cerut ajutorul Rusiei, n condiiile unei campanii isterice a autoritilor i presei de la Moscova?

Conditii ? Tu numesti asta conditii importante ? Sa presupunem ca pentru Rosca si Serebrian astea-s conditii super-batoase (ne cracanam de ras), ce garantii le-a oferit Voronin ? Sau pentru tine in politica a opina aprobator din capatana e o garantie suficienta ? Trezeste-te, bai Ioane, si nu mai indruga prostii !
 
zopiron: nu era nevoie de articole de-a lui taticu' ca sa ajungi la concluzia ca Rosca si-a inselat electoratul si i-a pupat in cur pe comunisti :lol:
 
zopiryon said:
regula numaru unu cand discut cu personaje ca tine e sa nu ma las provocat...asa ca no sa'ti raspund, daca vrei fa o tema cu ziaru timpu si o sati explic, aici tema e rosca si eu am publicat un articol la tema.

Ba da, e foarte important s tii de ce timpul scrie mrsvii despre Roca. E pentru c este un ziar al PSDM. Atunci totul devine clar.
 
MirK said:
Conditii ? Tu numesti asta conditii importante ? Sa presupunem ca pentru Rosca si Serebrian astea-s conditii super-batoase (ne cracanam de ras), ce garantii le-a oferit Voronin ? Sau pentru tine in politica a opina aprobator din capatana e o garantie suficienta ? Trezeste-te, bai Ioane, si nu mai indruga prostii !

Da care sunt condiii? Alea ale BMD? :)
 
lia said:
Ba da, e foarte important s tii de ce timpul scrie mrsvii despre Roca. E pentru c este un ziar al PSDM. Atunci totul devine clar.

Din cate cunosc eu c.tanase detine 100% din actiunile ziarului, daca detii alte informatii ma poti lumina si pe mine, ca se pare ca stii mai multe.
 
MirK said:
Conditii ? Tu numesti asta conditii importante ? Sa presupunem ca pentru Rosca si Serebrian astea-s conditii super-batoase (ne cracanam de ras), ce garantii le-a oferit Voronin ? Sau pentru tine in politica a opina aprobator din capatana e o garantie suficienta ? Trezeste-te, bai Ioane, si nu mai indruga prostii !

Iar foloseti pluralul majestii, viper romnofob i rusopupincurist? i pe urm nva un lucru, refugiat economic transnistrean: ntr-o democraie buna credin se prezum. Deci ateapt ca Voronin s nu se in de cuvnt i pe urm tragi concluziile necesare.

i repet: de cnd un transnistrean rusopupincurist ca tine este interesat de soarta electoratului PPCD?
 
zopiryon said:
regula numaru unu cand discut cu personaje ca tine e sa nu ma las provocat...asa ca no sa'ti raspund, daca vrei fa o tema cu ziaru timpu si o sati explic, aici tema e rosca si eu am publicat un articol la tema.

Pn una alta eti un calomniator ordinar.
 
zopiryon said:
Din cate cunosc eu c.tanase detine 100% din actiunile ziarului, daca detii alte informatii ma poti lumina si pe mine, ca se pare ca stii mai multe.


N-am zis de aciuni, dei vd c nici tu nu eti sigur de ce zici... :) Am zis de bani -- i asta numai pentru c tu eti cel care a adus vorba de bani n aceast discuie, dac i aduci aminte.
 
zopiryon said:
Pana una alta, apucate si scrie la tema si lasa'ma in pace.

Am scris: Nu vd trdare. Deocamdat, vd trdare n aciunile BMD din perioada alegerilor. Ct despre ideea susinut de tine (c e trdare din partea lui Roca), dac ai fi avut argumente, nu ai fost nevoit s apelezi la calomnii i s recunoti c nu poi proba ceea ce susii.
 
1.Nu devia de la tema.
2.Daca vrei sa ma intrebi ceva exista mesajerie privata.
3.Calomnia in codul vechi era prevazuta ca infractiune in art.117, noi nu suntem la proces si tu nu esti judecator asa ca ciocu mic si vezi cum se numeste tema pe care chiar tu ai deschis'o.
 
zopiryon said:
1.Nu devia de la tema.
2.Daca vrei sa ma intrebi ceva exista mesajerie privata.
3.Calomnia in codul vechi era prevazuta ca infractiune in art.117, noi nu suntem la proces si tu nu esti judecator asa ca ciocu mic si vezi cum se numeste tema pe care chiar tu ai deschis'o.

Calomniator este acela care spune n public minciuni maliioase. Cu alte cuvinte tii c ceea ce spui despre Iurie Roca - i.e. apartenena la KGB - nu este adevrat, dar totui o spui. Este o rzbunare pentru eecul lamentabil - al patrulea consecutiv la alegeri parlamentare - al partidului de microbuz condus acum (pentru ct vreme?) de mutiucii mbujorai i prosperi.
 
Pai ca sa fie asa cum zici tu, tre sa fiu declarat vinovat in a calomnia pe cineva de o curte de judecata, ceea ce tu evident nu esti.
Sper ca stii ca intr'un stat de drept se aplica prezumtia nevinovatie, adica pentru cei ca tine, sunt nevinovat in calomnia pe cineva pana nu sunt declarat vinovat de o curte de justitie.
Cat despre imbarligatura in care ai bagat psdm-ul, indrugi prostii ca intodeauna pe care oricum nimeni nu le ia in serios, asa ca poti la fel de bine sa te abtii.
 
zopiryon said:
Sper ca stii ca intr'un stat de drept se aplica prezumtia nevinovatie, adica pentru cei ca tine, sunt nevinovat in calomnia pe cineva pana nu sunt declarat vinovat de o curte de justitie.
Cat despre imbarligatura in care ai bagat psdm-ul, indrugi prostii ca intodeauna pe care oricum nimeni nu le ia in serios, asa ca poti la fel de bine sa te abtii.

ntr-un proces de calomnie, proba veritii o face acuzatul.

Ct despre partidul de microbuz, am s m limitez s nir rezultatele sale n alegeri parlamentare:

1994 - 3,66%

1998 - 1,86%

2001 - 2,47%

2005 (anul mutiucilor mbujorai) - 2,92%

No further comment.
 
Back
Top