Este oare distanta o piedica in dragoste?

da iaca pe mine ma intereseaza daca este cineva pe forum care a dus asa o relatie pana la capat sau noi sa ne bazam numai pe teoria care a fost scrisa aici?
 
Negru, eu tot sunt in situatia ta exact, numai ca eu cu prietena mea suntem de 8 luni impreuna...si sa stii ca eu am de gand s-o duc pana la capat.
 
oo, eu credeam ca tu ma invitsi la zi de nashtere, da vad ca degraba va trebui sa scrii invitatie shi pentru nunta :grin:
 
Negru, tot ii bine, tot ii bine, multumesc.
Ia spune-mi tu mie, cat de des te vezi tu cu prietena ta...
 
Eu cred ca o relatie la distanta poate rezista daca ambii parteneri o vreau.Eu.de exemplu,cu vreo doi ani in urma am avut o asemenea relatie,care n-a mers.Chestia e ca ne cunoscusem in Romania,unde eram in vacanta,si,deoarece eram presati de timp (trebuia sa plec peste doua zile),am inceput relatia in aceeasi zi in care ne-am cunoscut.Acele doua zile au fost foarte frumoase si am hotarit sa continuam sa fim impreuna si mai departe.Totusi,relatia noastra n-a rezistat mai mult de doua-trei luni.Cred ca din cauza ca nu ajunsesem sa fim impreuna pe viu mai mult timp.Acum sunt cu altcineva,la care tin foarte mult,il iubesc si ma iubeste,si suntem impreuna de mai mult timp.La vara e posibil sa plece in Portugalia pe 1-2 luni,si, dupa ce am discutat,am ajuns la concluzia ca vom continua sa fim impreuna atit timp cit el va fi plecat si dupa ce va reveni acasa.De data asta vom reusi,deoarece e cu totul alta situatie ,stim ca el se va intoarce la mine, ne cunoastem foarte bine,etc,si in fine ne iubim.
 
soare, sunt complet deacord cu tine, daca persoanele respective doresc sin tot sufletul sa mentina relatia si sa faca tot pusibilul, atunci eu cred ca ea poate functiona mult si ghine
 
That's my point of view,too!
Intr-adevar, nu orice relatie la distanta este menita la esec.Depinde de parteneri.O relatie la distanta poate supravetui,daca ambii o vreau 100%.
 
stii cate odata iti dai intrebarea de ce faci tu asta si raspunsul e foarte simplu fiindca iubesti... that^s all folks
 
<font color = 000080>Din experenta proprie si a altora sunt de parere ca distanta are o influenta foarte mare in relati de rice tip oricit nu am nega .. si depinde doar de cei pe care i-i desparte distana ce ampluare de influenta va lua aceasta despartire temporara ... care devine citeodata .. stiti voi si singuri...

</font>
 
ASta inseamna ca daca ai plecat pe citeva luni insemna ca trebuie sa uiti totul si sa zici ca asa a fost soarta??????
 
<font color = 000080> cu parere de rau noi oamenii nu ne cunoastem suficient pe noi insine .. cu atit mai putin putem spune despre cei cu care intram in contact cite odata ceia ce dureaza citiva ani dispare si ramin doar ...... si stii ca te poate duce intr-o depresie totala si e nevoie de multa vointa si personalitate in tine insuti ca sa revii la normal asa ca chiar cite odata ajungi la ideia ca a trezi sentimente fata de cineva este destul de dangerouse .... </font>
 
Back
Top