Etc, samd - baga totul aici...

blin cum se da pe fatza lumea .....kind u mai are de ce se lua ..se incepe,parintzi,frati,felu de a scrie ,felu de a merge,de a ride,de a sarbatori ..si tot asa...de parca eu mas opune traditiilor tiganilor ...adica traditiilor voastre.kiar nu mA DERANJEAZA ... atita timp cit statzi acolo la voi e bine ....:D:D::D:D:D:muie ba tziganilor.....
 
lelaina;218116 said:
tatzi asteapta bani pe site-ul asta :)) Piggy, te lipsesc de jucarie sau te mai amuza? :D
Ar fi mai iteresanta posibilitatea de-ai lasa dreptul la replica doar pe o singura tema, gen etc.:D dar nu stiu daca e posibil.

Recunosc totusi ca a devenit plictisitor in ultimile posturi... asa ca daca vrei sa strici jucaria nu ma supar... Ascultam vocea poporului? Facem un referendum?:) Cine e pentru ban si cine e pentru a-l lua peste picior mai departe?
 
In sfarsit a cumparat cineva puiul de labrador care zacea tot mai amarat in vitrina PetShop-ului. Parea atat de nefericit in acvariul ala incat hotarasem ca daca nu il ia nimeni odata, il salvez eu si il fac cuiva cadou numai sa nu ma mai apuce jalea de cate ori trec pe langa el. Acum i-au luat locul niste puiutzi de dalmatieni, dar astia par mult mai veseli. Probabil fiindca sunt impreuna si inca nu au ajuns sa se plictiseasca...

A spus cineva ceva rau de TopModel-itza, de s-a suparat si aia si si-a luat fotshile? Ca eu nu am zis decat ca fata din mijloc arata de parca tocmai ar fi avut un orgasm. Era de bine. :p
 
Nacialnik;218367 said:
A spus cineva ceva rau de TopModel-itza, de s-a suparat si aia si si-a luat fotshile? Ca eu nu am zis decat ca fata din mijloc arata de parca tocmai ar fi avut un orgasm. Era de bine. :p

pai... faze dure cu comentatu' pozelor. da' tipa era faina... avea ceva :)
nu vrei sa bagi si tu poze cu prieteni sa ghicim si noi care pare sa fi avut orgasm? :trist: vreau sa vad si eu orgasme. :rolleyes:
 
Vecinu meu Marin Carmaciu, cunoscut sub pseudonimul Dardaiala a aruncat ieri la mine in curte un caine pe care mai tarziu a recunoscut ca fiind al lui. Acest caine mi-a provocat anumite daune materiale deoarece a urinat pe cartonul bitumat care a fost pus de subsemnatul aceasta toamna pe cotetul gainilor, reducand astfel coeficientul rezistentei la temperatura a materialului cu intre 30 si 45%. Victima (adica io) a fost la numitul "Dardaila" si l-a atentionat asupra acestui fapt a recunoscut cainele dar a sustinut si sustine in continuare ca acest caine a sarit singur gardul nefiind indemnat de el. La insistentele victimei (adica io) acesta a tinut sa demonstreze aceasta si a ordonat cainelui printr-un gest cu mana dar si printr-o comanda vocala sa sara innapoi in proprietatea lui. Itr-adevar cainele a depasit obstacolul cu oarecare usurinta dar de aici se vede clar ca acest caine sare gardurile doar la ordin si nu ,cum s-ar vrea sa se creada, din proprie initiativa. Ulterior acest Dardaila, mizand pe o apropiere personala cu victima (adica io) inca de pe bancile scolii, a incercat sa acopere incidentul prin a oferi victimei o coala de carton bitumat de aceleasi dimensiuni si ajutor in montarea acesteia, in plus el a incercat sa corupa victima cu o sticla de vin din productia proprie. Nenorocul aestuia a fost rigiditatea civica de care a dat dovada victima(adica io) care desi nu are de gand sa urmeze calea justitiei se adreseaza prin aceasta relatare ca sa se stie ce fel de pericole exista in aceasta tara.

ps: Daca se poate si citesc cumva copii lu doamna Marioara Burlacu de la 12 bis pe Primaverii va rog sa-i luati un casetofon cu casti ca baba e surda si asculta stirile la 1 pe radio dupa care uita de el si se duce la plimbare urmand ca tot satul sa asculte porcariile lor de rockuri si hipi hopuri de nu ne putem hodini la pranz.
Va multumesc
 
Miruna;218477 said:
Ce-i prostia asta? Citat sau ai scris-o tu?
Era un om intelept si a aflat ca pe meleagurile in care salasluia el era un vultur minunat. Vulturul acesta era urias, batran de cand lumea si intelept caci vazuse toate. Si cautand intelepciune inteleptul l-a cautat si l-a gasit. Gasind-ul l-a intrebat: Vulture, intelept esti caci esti de cand lumea si multe le-ai vazut ridicandu-se si prabusindu-se, pe multi i-ai vazut nascuti si apoi murind i-ai pierdut. Caut intelepciune."
Si vulturul a raspuns: "Adevarat, ce cauti?"
Inteleptul la inrebat:" Vulture, vreau sa vad cel mai frumos loc din lume si vreau sa-mi traiesc ultimii ani ai batranetii acolo"
Si i-a zis Vulturul:" Bine, asa iti voi face."
Si zicand acestea Vulturul l-a luat pe el si a inceput sa zboare. Si a vazut inteleptul din zbor cum trecea de tara lui. Si a vazut Roma unde statea coloseumul si palatul Caesarului, si a vazut Constantinopole cu toate minunatiile lui din aur, si a vazut Babilonul cu minunatiile lui, si a vazut Nilul si varsarea lui in delta cu milioane de paseri si vietuitoare, si multe minunati a vazut zburand de incepuse a se intreba oare cum poate cineva sa se hotarasca unde este mai frumos.
Si zburand vulturul au ajuns in desert, si in desert erau niste stanci negre si acolo vulturul s-a asezat.
Cand vazu aceasta inteleptul s-a uitat in jur si nu a vazut nici apa, nici copac si nici vietuitoare cat cuprindea cu ochii. Si s-a intristat zicand:
"De ce m-ai adus aici Vulture, oare nu mi-ai promis cel mai frumos loc din lume?"
Dar vulturul i-a zis: "Cum ti-am promis asa ti-am facut.Cu adevarat acesta este cel mai frumos loc din lume. Aici m-am nascut eu."
 
Craciun Fericit

To All My Liberal acquaintances:

Please accept with no obligation, implied or explicit, my best
wishes for an environmentally conscious, socially responsible,
low-stress, non-addictive, gender-neutral celebration of the winter
solstice holiday, practiced within the most enjoyable traditions of
the religious persuasion of your choice, or secular practices of
your choice, with respect for the religious/secular persuasion
and/or traditions of others, or their choice not to practice
religious or secular traditions at all. I also wish you a fiscally
successful, personally fulfilling and medically uncomplicated
recognition of the onset of the generally accepted calendar year
2009, but not without due respect for the calendars of choice of
other cultures whose contributions to society have helped make
North America great. Not to imply that America is necessarily greater than
any other country nor the only America in the Western Hemisphere .
Also, this wish is made without regard to the race, creed, color,
age, physical ability, religious faith or sexual preference of the
wishee.

To My Conservative Friends:
Merry Christmas and a Happy New Year!
 
Back
Top